مقایسه دوربین گلکسی A71 و پوکو ایکس ۳

مقایسه دوربین گلکسی A71 و پوکو ایکس ۳

چند سال قبل زمانی که گوشی موبایلی می‌خریدیم نهایت انتظاری که از آن داشتیم به داشتن بلوتوث و دوربین و … محدود می‌شد. با گذشت زمان و سرعت گرفتن پیشرفت تکنولوژی و گوشی‌های هوشمند انتظارات کاربران هم به طبع آن زیاد شد و دیگر داشتن دوربین و چند بازی ساده برای جلب توجه افراد کفایت نمی‌کرد و کاربران به دنبال امکاناتی فراتر بودند.

همین دلایل باعث شد که شرکت‌های سازنده هم به مرور به استفاده از ویژگی‌های جذاب‌تر روی بیاورند و یکی از همین ویژگی‌ها استفاده از چند دوربین در یک گوشی هوشمند می‌باشد، تازه آن هم نه الزاما پرچمداران، بلکه حتی میانرده‌های ارزان قیمت!

و به این ترتیب بخش دوربین گوشی‌های هوشمند به یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها تبدیل شد و هر ساله شرکت‌های مختلف تلاش می‌کنند با نوآوری جدید یا استفاده از سنسور با کیفیت‌تر گوی سبقت را از رقبا بربایند.

قبلا در وبلاگ سایمان دیجیتال به مطلبی تحت عنوان معرفی گوشی‌های اقتصادی با دوربین خوب و مقایسه دوربین گلکسی A71 و می نوت ۱۰ لایت پرداختیم.

در این مطلب اما قصد داریم دوربین میانرده پر فروش سامسونگ یعنی گلکسی A71 را با یکی از جدیدترین زیر برندهای شیائومی به نام پوکو ایکس ۳ مقایسه کنیم تا در صورتی که به بخش دوربین اهمیت زیادی می‌دهید، راحت‌تر بتوانید دستگاهی متناسب با نیازهای خود پیدا کنید.

توجه داشته باشید که در این متن ما صرفا به بخش دوربین این دو گوشی می‌پردازیم و اگر قصد دارید از تمام ویژگی‌های آن‌ها با خبر شوید پیشنهاد می‌کنیم مطالب بررسی گلکسی A71 سامسونگ و نقد و بررسی پوکو ایکس ۳ را مطالعه کنید.

پوکو ایکس ۳

در پوکو ایکس ۳ مانند بسیاری از گوشی‌های شیائومی شاهد حضور چهار دوربین در قاب پشتی هستیم که به شکل حرف X در کنار هم قرار گرفته‌اند. دوربین اصلی این محصول از سنسور ۶۴ مگاپیکسلی Sony IMX 682 استفاده می‌کند.

چیدمان دوربین‌های پوکو ایکس ۳
چیدمان دوربین‌های پوکو ایکس ۳

این سنسور که اندازه ۱/۱.۷۳ اینچی و اندازه پیکسل ۰.۸ میکرونی دارد در پس لنزی با دیافراگم f/1.9 قرار گرفته است. این دوربین از نایت مود و فوکوس خودکار تشخیص فاز هم پشتیبانی کرده و می‌‌تواند در نهایت کیفیت 4k 30fps اقدام به ضبط ویدئو کند.

دوربین فوق عریض این گوشی به یک سنسور ۱۳ مگاپیکسلی با اندازه پیکسل ۱.۰ میکرونی مجهز شده و با قرارگیری در پس یک لنز ۱۳ میلی متری با گشودگی دیافراگم f/2.2 قادر است تصاویری ۱۱۹ درجه‌ای به ثبت برساند.

شیائومی برای دوربین‌های عمق میدان و ماکرو هم سنسورهای ۲ مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.4 در نظر گرفته است.

آخرین دوربین پوکو ایکس ۳ را هم، سلفی با سنسور ۲۰ مگاپیکسلی و دیافراگم f/2.2 تشکیل داده که درون حفره کوچک بالای نمایشگر جای گرفته است تا فضای بیشتری را در اختیار نمایشگر این محصول قرار دهد.

گلکسی A71

شرکت سامسونگ نیز برای رقابت با دیگر محصولات در این بازه قیمتی کم کاری نکرده و برای گلکسی A71 به سراغ چهار دوربین به چینش L رفته است.

چیدمان دوربین‌های گلکسی A71

دوربین اصلی این دستگاه هم مانند رقیب ۶۴ مگاپیکسلی بوده و اندازه سنسور ۱/۱.۷۲ اینچی و اندازه پیکسل ۰.۸ میکرونی دارد. این لنز با داشتن دیافراگم f/1.8 از قابلیت فوکوس خودکار تشخیص فاز هم پشتیبانی کرده و می‌‌تواند در نهایت کیفیت 4k 30fps ویدئو ضبط کند.

دوربین فوق عریض این گوشی ۱۲ مگاپیکسلی بوده و با داشتن دیافراگم f/2‌.2 توانایی ثبت عکس‌هایی با زاویه ۱۲۳ درجه‌ای را داراست.

دوربین‌های ماکرو و عمق میدان این محصول هم ۵ مگاپیکسلی هستند و به ترتیب گشودگی f/2.4 و f/2.2 دارند.

این‌ها مشخصات دوربین هر دو گوشی روی کاغذ بودند. از اینجا به بعد به سراغ کیفیت تصاویر این دو محصول در عمل و در شرایط نوری مختلف می‌رویم و تک به تک در عکس‌های مختلف آن‌ها را با هم مقایسه می‌کنیم.

عکاسی با دوربین اصلی در محیط های روشن

در تصویر زیر شاهد عملکرد مناسب هر دو گوشی در زمینه‌های مختلف هستیم. اما اگر کمی جزئی‌تر به عکس‌ها نگاه کنیم درمی‌یابیم که در زمینه رنج دینامیکی نماینده سامسونگ کمی بهتر عمل کرده که با توجه به قسمت‌های تاریک‌تر ساختمان بیشتر متوجه این موضوع می‌شوید. از طرفی دوربین پوکو ایکس ۳ در زمینه ثبت جزئیات مقدار کمی موفق‌تر بوده است. در بخش‌های دیگر کم و بیش عملکرد یکسانی را میان این دو محصول شاهد هستیم.

دوربین اصلی گلکسی A71 در روزدوربین اصلی پوکو ایکس ۳ در روز

در این تصویر هم بار دیگر عملکرد تقریبا مشابه و خوبی را از هر دو گوشی شاهد هستیم، اما نکته‌ای که در عکس بیش از پیش خودش را نشان می‌دهد، بیشتر بودن غلظت رنگ‌ها در عکس ثبت شده توسط نماینده شیائومی می‌باشد (به نوار نارنجی رنگ موجود در تصویر دقت کنید). این افزایش غلظت رنگ باعث می‌شود که عکس جذاب‌تری شاهد باشیم اما در واقع این کار باعث دور شدن رنگ‌ها از حالت طبیعی خود شده و ممکن است برای دسته‌ای از کاربران جذاب نباشد.

دوربین اصلی گلکسی A71 در روزدوربین اصلی پوکو ایکس ۳ در روز

در تصویر زیر باز هم گلکسی A71 رنج دینامیکی بهتری ارائه می‌کند و غیر از این به طور کلی نماینده سامسونگ عکس گرم‌تر و نماینده شیائومی عکس سردتری را به ثبت رسانده است.

دوربین اصلی گلکسی A71 در روزدوربین اصلی پوکو ایکس ۳ در روز

در نهایت در عکس آخر بهتر می‌توانید مشاهده کنید که میانرده هندی‌ها غلظت رنگ را افزایش داده و این کار باعث شده تا تصویر حالت مصنوعی به خود بگیرد. هر دو گوشی در زمینه‌های جزئیات، رنج دینامیکی، شارپنس و کنتراست عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند و تفاوت قابل توجهی میان آن‌ها دیده نمی‌شود.

دوربین اصلی گلکسی A71 در روزدوربین اصلی پوکو ایکس ۳ در روز

عکاسی با دوربین فوق عریض در محیط های روشن

از دوربین‌های فوق عریض نباید انتظار ثبت تصاویری به خوبی دوربین اصلی را داشته باشیم، و اینجا هم دقیقا این موضوع برقرار بوده و عکس‌های ثبت شده با دو گوشی اختلاف کیفیت قابل توجهی با دوربین اصلی دارند.

در نمونه عکس اول، نخستین موردی که جلب توجه می‌کند زاویه بیشتر تصاویر فوق عریض گلکسی A71 می‌باشد. در زمینه رنج دینامیکی و جزئیات مقدار کمی پوکو ایکس ۳ بهتر عمل کرده است. نکته‌ی مثبت عکس‌های فوق عریض هر دو محصول، نبود به‌هم ریختگی در لبه‌های تصاویر می‌باشد.

فوق عریض گلکسی A71 در روزدوربین فوق عریض پوکو ایکس ۳ در روز

همانطور که در بالا ذکر شد عکس‌ها به نسبت دوربین اصلی جزئیات خیلی بالایی ندارند و اگر کمی به روی تصاویر زوم کنید متوجه افزایش نویز و نرم شدن بخش‌هایی از عکس خواهید شد. نکته‌ی افزایش غلظت رنگ توسط پوکو ایکس ۳ که در دوربین اصلی ذکر کردیم در اینجا هم برقرار است و نماینده شیائومی رنگ‌ها را کمی غلیظ‌تر به ثبت می‌رساند.

دوربین فوق عریض گلکسی A71 در روزفوق عریض پوکو ایکس ۳ در روز

در تصویر زیر دو موضوع جلب توجه می‌کند. اول این که عکس پوکو ایکس ۳ گرم‌تر و عکس گلکسی A71 سردتر به ثبت رسیده است. نکته دو هم این که تصویر گرفته شده توسط نماینده کره‌ای‌ها از شارپنس بهتری برخوردار می‌باشد که برای درک بهتر این نکته می‌‌توانید به شاخ و برگ درختان موجود در عکس‌ها توجه کنید.

فوق عریض گلکسی A71 در روزفوق عریض پوکو ایکس ۳ در روز

عکاسی پرتره

پیش از هر چیزی موضوع مهم و مثبتی که در مورد عکس‌های پرتره دو گوشی وجود دارد این است که برش سوژه از پس‌زمینه با دقت خوبی انجام گرفته و پس‌زمینه هم به قدر کافی تار می‌شود (تاری پس‌زمینه در گلکسی A71 کمی حرفه‌ای‌تر انجام شده است).

پرتره گلکسی A71پرتره پوکو ایکس ۳

مورد بعدی که در تصاویر پرتره بالا مشاهده می‌شود، جزئیات بیشتر عکس گرفته شده توسط گلکسی A71 نسبت به رقیب می‌باشد که با کمی دقت و زوم کردن عکس کاملا خودنمایی می‌کند. نکته آخری هم که وجود دارد و نمی‌توان آن را نادیده گرفت تفاوت تصاویر پرتره دو گوشی از نظر ثبت رنگ‌ها می‌باشد.

عکاسی با دوربین سلفی در محیط روشن

ابتدا به سراغ عکس‌های سلفی و سپس سلفی پرتره دو گوشی می‌رویم. در تصویر زیر همانطور که مشاهده می‌کنید عکس گرفته شده با میانرده شیائومی در زمینه‌های رنج دینامیکی، شارپنس و کنتراست مقداری بهتر عمل کرده است ولی در حالت کلی هر دو گوشی عملکرد قابل قبولی دارند.

دوربین سلفی پوکو ایکس ۳ در روز

در تصویر زیر که شاهد پرتره سلفی دو رقیب هستیم هم توضیحات بیان شده در بالا صدق می‌کند و نکته‌ی دیگر هم این که خوشبختانه برش سوژه از پس‌زمینه با دقت نسبتاً خوبی انجام شده است.

سلفی پرتره پوکو ایکس ۳

عکس های ماکرو

شرکت‌های سازنده به طور کلی تمرکز زیادی به روی دوربین ماکرو ندارند و به بیان ساده از آن‌ها برای خالی نبودن عریضه استفاده می‌کنند. هرچند کاربرد این لنز آنقدر زیاد نیست و شاید حتی به استفاده از آن هم نیاز پیدا نکنید، اما در بعضی مواقع می‌توان تصاویر جذابی با همین لنز به ثبت رساند.

گذاشته از این‌ها به سراغ کیفیت عکس‌های ماکرو دو دستگاه برویم، جایی که گلکسی A71 به لطف برخورداری از رزولوشن بالاتر، توانسته تصویری با جزئیات بیشتر ثبت کند که با زوم کردن بهتر متوجه این موضوع خواهید شد.

ماکرو گلکسی A71ماکرو پوکو ایکس ۳

در آخر باید گفت در اینجا هم مانند دیگر دوربین‌ها تفاوت رنگ‌های ثبت شده کاملا مشهود است، به طوری که در پوکو ایکس ۳ شاهد غلیظ‌تر شدن سوژه هستیم.

عکاسی با دوربین اصلی در شب

در حالت کلی زمانی که شب فرا می‌رسد و نور محیط کاهش پیدا می‌کند، از کیفیت دوربین‌ها کاسته می‌شود و دیگر عکس‌هایی با جزئیات زیاد و نویز کم را شاهد نیستیم.

مطابق انتظار در تصویر زیر کاهش جزئیات عکس‌ها در مقایسه با تصاویر روز به وضوح مشاهده می‌شود و با کمی زوم کردن به روی عکس‌ها به نرم شدن برخی قسمت‌های تصویر و همچنین افزایش نویز پی خواهیم برد. ولی اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین دو تصویر گرفته شده داشته باشیم، گلکسی A71 در ثبت عکس با رنج دینامیکی بهتر و جزئیات بیشتر موفق‌تر عمل کرده است. هرچند که این بهتر بودن خیلی هم به چشم نمی‌آید و باید دقت بسیاری در تصاویر به خرج دهید.

دوربین اصلی گلکسی A71 در شبدوربین سلفی پوکو ایکس ۳ در شب

خوشبختانه هر دو گوشی از قابلیت نایت مود پشتیبانی می‌کنند. در دو تصویر بعدی ابتدا در حالت خاموش و سپس با روشن بودن این قابلیت دو دوربین را مقایسه می‌کنیم. همانطور که مشاهده می‌کنید عکس گرفته شده با پوکو ایکس ۳ رنگ چراغ‌ها را نارنجی ثبت کرده در حالی که در عکس گلکسی A71 این رنگ زرد به ثبت رسیده است. غیر از این تصویر ثبت شده با نماینده سامسونگ رنج دینامیکی و شارپنس بهتری هم دارد و به نوعی باید گفت که موفق‌تر از رقیب عمل کرده است.

دوربین اصلی گلکسی A71 در شب با نایت مود خاموشدوربین اصلی پوکو ایکس ۳ در شب با نایت مود خاموش

با روشن شدن قابلیت نایت مود رنج دینامیکی تصاویر هر دو گوشی به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌کند و به طور کلی کیفیت عکس‌ها افزایش می‌یابد. اتفاق مثبتی که برای پوکو ایکس ۳ رخ داده این است که از غلظت رنگ‌ها کاسته شده و عکس حالت طبیعی‌تری به خود گرفته است. در نهایت ناگفته نماند که همچنان عکس ثبت شده با دوربین گلکسی A71 شاپنس بهتری نسبت به رقیب خود دارد (به شاخ و برگ درختان در سمت راست تصویر توجه کنید).

دوربین اصلی گلکسی A71 در شب با نایت مود روشندوربین اصلی پوکو ایکس ۳ در شب با نایت مود روشن

در تصویر زیر با نایت مود خاموش بار دیگر گلکسی A71 برتری خود را به رقیب در زمینه شارپنس، جزئیات و رنج دینامیکی بهتر دیکته می‌کند. پوکو ایکس ۳ در عکس‌هایی که نایت مود روشن نیست با شدت نور و غلظت زیاد رنگ‌ها دست و پنجه نرم می‌کند و به نوعی نمی‌تواند آن طور که باید و شاید موفق عمل کند.

دوربین اصلی گلکسی A71 در شب با نایت مود خاموشدوربین اصلی پوکو ایکس ۳ در شب با نایت مود خاموش

بار دیگر با روشن شدن قابلیت نایت مود کیفیت عکس‌ها به خصوص برای پوکو ایکس ۳ افزایش می‌یابد، اما همچنان این گوشی نمی‌تواند تصاویری مانند گلکسی A71 ثبت کند و در زمینه جزئیات و رنج دینامیکی مقداری پایین‌تر قرار می‌گیرد. ایرادی که می‌توان به قابلیت نایت مود در پوکو ایکس ۳ گرفت این است که عکس را کمی از حالت طبیعی خارج می‌کند که مثال واضح آن رنگ آسمان می‌باشد.

دوربین اصلی گلکسی A71 در شب با نایت مود روشندوربین اصلی پوکو ایکس ۳ در شب با نایت مود روشن

در تصویر آخر که عکس از سوژه می‌باشد، کمی داستان تغییر می‌کند و بالاخره نماینده شیائومی در زمینه شارپنس و جزئیات از رقیب خود پیشی می‌گیرد (به اجزاء داخلی گل توجه کنید).

دوربین اصلی گلکسی A71 در شب با نایت مود خاموشدوربین اصلی پوکو ایکس ۳ در شب با نایت مود خاموش

روشن شدن قابلیت نایت مود باز هم رنج دینامیکی هر دو عکس را افزایش داده (به فضای تاریک بین بوته‌ها در تصاویر قبل و این تصاویر دقت کنید) و طبق معمول از غلظت رنگ عکس پوکو ایکس ۳ می‌کاهد.

دوربین اصلی گلکسی A71 در شب با نایت مود روشندوربین اصلی پوکو ایکس ۳ در شب با نایت مود روشن

عکاسی با دوربین فوق عریض در شب

پیش از پرداختن به این بخش باید بدانید که حتی دوربین فوق عریض پرچمداران هم در برخی از مواقع نمی‌توانند در محیط‌های تاریک و شب عکس‌های خوبی به ثبت برسانند، چه برسد به میان رده!

به سراغ نمونه عکس‌ها برویم، جایی که در هر سه نمونه، دوربین فوق عریض گلکسی A71 عملکرد بهتری را از خود به نمایش می‌گذارد. در تصویر زیر عکس گرفته شده با میانرده سامسونگ جزئیات، رنج دینامیکی، شارپنس و کنتراست بهتری دارد، در صورتی که تصویر ثبت شده با پوکو ایکس ۳ در ثبت هاله‌های نور بسیار ضعیف عمل کرده است.

فوق عریض گلکسی A71 در شبفوق عریض پوکو ایکس ۳ در شب

در تصویر دوم نیز برتری گلکسی A71 بار دیگر تکرار می‌شود و عکس فوق عریض این گوشی به مراتب در زمینه رنج دینامیکی بهتر عمل کرده است (فضاهای تاریک ساختمان در عکس ثبت شده توسط پوکو ایکس ۳ در تصویر گرفته شده به وسیله‌ی A71 دیده نمی‌شوند).

فوق عریض گلکسی A71 در شبفوق عریض پوکو ایکس ۳ در شب

در عکس آخر اختلاف این دو دوربین از قبل هم بیشتر می‌شود و عملا عکس ثبت شده توسط پوکو ایکس ۳ به دلیل کیفیت پایین امکان استفاده نخواهد داشت.

فوق عریض گلکسی A71 در شبفوق عریض پوکو ایکس ۳ در شب

عکاسی با دوربین سلفی در شب

همان طور که از عکس‌های سلفی در شب انتظار می‌رود، نویز افزایش پیدا کرده و از جزئیات و رنج دینامیکی کاسته می‌شود. با این وجود هر دو گوشی توانسته‌اند تصاویری قابل استفاده به ثبت برسانند، اما اگر بخواهیم آن‌ها را با هم مقایسه کنیم، دوربین سلفی پوکو ایکس ۳ عکس بهتر و باکیفیت‌تری گرفته است.

سلفی گلکسی A71 در شبسلفی پوکو ایکس ۳ در شب

جمع بندی

در این مطلب تلاش کردیم تا عملکرد دوربین‌های مختلف هر دو گوشی را در حالت‌های مختلف به رقابت بگذاریم تا شما دید بهتری نسبت به کیفیت عکس‌های گرفته شده به وسیله‌ی آن‌ها پیدا کنید.

اما این که بخواهیم برنده کلی انتخاب کنیم، خیلی کار درستی به نظر نمی‌رسد، چرا که ممکن است برای برخی غلظت بیشتر رنگ‌ها جذاب باشد و برای برخی دیگر نه! پس انتخاب بین این دو گوشی قطعا به نیازهای شما باز می‌گردد و خودتان بهتر می‌توانید محصول مناسب‌تر برای خود را برگزینید.

در آخر به نظر شما برنده بخش دوربین بین این دو گوشی کدام است؟ حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

۱۹ دیدگاه


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چرا عکسهایی که با پوکو گرفتید به نظر خیلی عجله ای و بدون دقت و حوصله گرفته شدن
در بعضی موارد تاری عکس به وضوح دیده میشه در حالی که در واقعیت اینطور نیست

مرسی از مطلبتون. سودمند بود. به نظر من اگه قیمت برامون مهم نباشه از ۲۰ هرکدوم آ۷۱ ۱۷ و پوکو ۱۵ میگیره. ولی اگه قیمت رو در نظر بگیریم و اخلاف ۳ ملیونی میتونم بگم از بیست پوکو ۲۰ میگیره و گلکسی ۱۲ میگیره. و میانگین پوکو میشه ۱۷.۵ و آ۷۱ میشه ۱۴.۵. با این حساب هر آدم عاقلی پوکو رو انتخاب میکنه. تازه‌شم با پول آ۷۱ میشه می۱۰ رو خرید که یک سر و گردن از آ۷۱ بالاتره.

خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون …به نظرم poco x3 عملکرد بهتری داشت تو دوربین ها .در قسمت سخت افزاری هم poco قدرمتند تر و آپدیت تره قیمتش هم پایین تر و به صرفه

عکسها در روز هر دو خوب بود، ولی عکسهای شب A71 خیلی بهتر بود.

به نظر م پوکو بهتره از آ۷۱
۶ فروردین ۱۴۰۰ در ۰۵:۰۳

پوکو عالیه من دارمش

پوکو به علت استفاده از hdr10تونسته عکساشو غلظت بیشتری بده،ولی در کل جزئیات عکسو که میبینی صد درصد سامسونگ بهتره،پوکو فقط با HDR10تونسته شادابی ببخشه اما کیفیت نه.

پوکو بهتر بوده داداچ ممنون که راهنمایی کردی

پوکو

پوکو واقعا بالاتره هم دوربینش و همه قابلیت هاش و اصلا باهم قابل مقایسه نیستن

پوکو

دوکو واقعا بالاتره و قابل مقایسه با سامسونگ نیست نه دوربینش و نه بقیه قابلیت هاش

با دیدن این حتما پوکو x3 می خرم رنگ تو عکسها خیلی خوبه. سامسونگ رنگش رفته برند بازی نکنید حقیقت جلو چشمتونه خخ خاک تو سر a71 با دیدن این صد سال سیاه a71 پول دارین m51 رو بخرین نه بوجه کمه این پوکو عالیه ادم کور هم می تونه بگه کدوم بهتر واسه شب کارا خوبه تو روز مرده a71 نظر منو تغییر داد حقیقت این برسی سه عکس اول عالی نمره 10واسه پوگو x3 سامی a71واسه شب نمره 7 اینم زیاده براش با اون قیمتش زد اب نیست گوریلا گلس 3 باطری پایین تر وکلی چیزا مثل سخت افزار هم پیش پوکو کم میاره پول واسه چی بدم واسه اسم کور باباش

بنظرم رنگ هایی که با دوربین شیاومی گرفته شده خوش رنگ و جذاب بودن شیاومی بهتر بود

به نظرم نصبت به قیمت poco X3 دوربینش خیلی بهتر از سامسونگ بود. حدود 1.5م گرونتره سامسونگ

مقایسه ی بسیار جالبی بود،بخش مقایسه ی دوربینها یکی از قسمتهای مورد علاقه ی منه

سامسونگ رسما ری.ده تو دوربین

به نظر من A71 بهتره

A71 خیلی سرتر بود

فرهاد عسگری
۱۸ آذر ۱۳۹۹ در ۰۹:۴۹

به نظرم A71 در کل از مجموعه دوربینی بهتری استفاده کرده

مطالب بیشتر

مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی S21 اولترا، آیفون 13 پرومکس و P50 هواوی

کیفیت دوربین یکی از ویژگی‌های مهم گوشی‌های هوشمند است و برای بعضی‌ها مهمترین معیار برای خرید...

پویا علیمی time-alt ۸ مرداد ۱۴۰۱

مقایسه شیائومی Redmi Note 11S با سامسونگ گلکسی A23 / کدام را بخریم؟

با توجه به عرضه محصولات متنوع اقتصادی توسط دو کمپانی سامسونگ و شیائومی، رقابت در این بخش از...

معین کریمی time-alt ۴ خرداد ۱۴۰۱

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس با S22 اولترا سامسونگ / نبرد گلادیاتورها

امسال جنگ بزرگی در دنیای اندرویدی و آیفون ها بین دو گوشی اس ۲۲ اولترا سامسونگ و آیفون ۱۳ پرو...

معین کریمی time-alt ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

مقایسه 11T Pro با S21 FE / کدام قاتل پرچمدار را بخریم؟

تا چند سال پیش گوشی‌ها فقط به سه دسته رده پایین، میان‌رده و پرچمداران تقسیم می‌شدند. اما حالا...

معین کریمی time-alt ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

مقایسه گلکسی A52s با شیائومی 11 Lite 5G NE / کدام ارزش خرید بیشتری دارد؟

وقتی قصد خرید یک گوشی میان‌رده با بازه قیمتی بین 7 تا 10 میلیون تومان را داشته باشید، دو برند...

معین کریمی time-alt ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس با اس ۲۱ اولترا؛ جنگ بهترین‌ها بدون برنده؟!

دوربین گوشی‌های هوشمند روز به روز پیشرفت‌های بسیار خوبی می‌کنند. در بین سازندگان شاخص گوشی...

مهدی حیدری time-alt ۲ آذر ۱۴۰۰

مقایسه بنچمارک آیفون ۱۳ پرو مکس با گلکسی زد فولد ۳؛ بنچمارک های انتاتو، گیک بنچ و 3D مارک به‌همراه تست دما

زمانی که بهترین گوشی های اپل و سامسونگ رونمایی می‌شوند، کاربران علاقه دارند تا علاوه‌بر  انجام...

مهدی حیدری time-alt ۱۱ آبان ۱۴۰۰

مقایسه پوکو اف ۳ و ردمی نوت ۱۰ پرو؛ کدام یک انتخاب بهتری است؟

در گروه دسته‌بندی میان‌رده‌ها، گوشی‌های زیادی را برای خرید از برندهای مختلف می‌بینیم که هر...

صدرا علی‌پور time-alt ۸ شهریور ۱۴۰۰

بررسی تفاوت‌های گلکسی A22 5G و 4G؛ کدام یک ارزنده‌تر است؟

بعد از ماه‌ها شايعات و اخبار مبني بر معرفي مدل جديدي از سري A، گلكسي A22 بالاخره در حدود دو...

صدرا علی‌پور time-alt ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

معرفی انواع اتو

بی‌شک اتو زدن لباس‌های چروکیده یکی از سخت‌ترین کارهای خانه برای اکثر مردم است و کمتر کسی را...

صدرا علی‌پور time-alt ۲۳ مرداد ۱۴۰۰