سامسونگ، هواوی و اپل بیشترین فروشندگان گوشی در فصل دوم سال ۲۰۲۰

فرهاد سعادت ۱۷ مهر ۱۳۹۹
میزان فروش گوشی های موبایل در فصل دوم سال ۲۰۲۰

همانطوری که مورد انتظار بود، در فصل دوم سال ۲۰۲۰ میزان سود شرکت‌های سازنده گوشی به نسبت فصل دوم سال ۲۰۱۹ کمتر شد. دلیل اصلی این اتفاق، بیماری کرونا و تاثیرات آن روی اقتصاد به نظر می‌رسد. تعداد گوشی‌های به فروش رفته در فصل دوم سال ۲۰۲۰ برابر با ۲۹۴.۷ میلیون دستگاه است که در مقایسه با تعداد گوشی‌های به فروش رفته در فصل دوم سال ۲۰۱۹ که برابر با ۳۷۰.۳ میلیون دستگاه بود، کاهش ۲۰.۴ درصدی را به خود دیده است.

سامسونگ و هواوی ۲۰ درصد لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار را به خود اختصاص داده‌اند و در رده سوم این لیست، شرکت اپل با ۱۳.۵ درصد فروش بازار قرار دارد.

در فصل دوم سال ۲۰۲۰ شرکت سامسونگ به تعداد ۵۴.۷ میلیون دستگاه به فروش رسانده است. لازم به ذکر است که این مقدار در سال ۲۰۱۹ برابر با ۷۵.۱ میلیون دستگاه و در فصل اول سال ۲۰۲۰ برابر با ۶۰ میلیون اسمارت فون بود. در سمت دیگر، شرکت هواوی نیز در فصل دوم سال ۲۰۲۰ به تعداد ۵۴.۱ گوشی هوشمند به فروش رسانده است که در مقایسه با تعداد گوشی‌های به فروش رفته در فصل دوم سال ۲۰۱۹ توسط این شرکت که برابر با ۵۸ میلیون بود، کاهش یافته است. البته با وجود همین کاهش نیز، شرکت هواوی ۴۲.۶ درصد بازار چین را در اختیار خود قرار داده است.

برخلاف سامسونگ و هواوی، شرکت اپل وضعیت مناسب‌تری در دوران کرونا داشته است. این شرکت در فصل دوم سال ۲۰۲۰ ، تعداد ۳۸.۳ میلیون گوشی را به بازار عرضه کرده است که در مقایسه با تعداد ۳۸.۵ میلیون گوشی به فروش رفته در فصل دوم سال ۲۰۱۹ ، کاهش چشمگیری نداشته است. بنا به نظر گارتنر، عدم وجودکاهش چشمگیر در میزان فروش اپل در دوران بیماری کرونا، از عملکرد خوب اپل در بهبود فضای کسب‌وکار در چین نشات می‌گیرد.

پس از ۳ رتبه برترین فروشندگان تلفن همراه، رتبه چهارم به شیائومی اختصاص می‌یابد. این شرکت چینی نیز در فصل دوم سال ۲۰۲۰ با اختصاص ۱۰.۲ درصد از کل فروش بازار به خود عملکرد نسبتا موفقی از خود به نمایش گذاشته است. این میزان در فصل اول سال ۲۰۲۰ برای این شرکت، ۱۰.۷ درصد بوده است.

شرکت اوپو رتبه پنجم از این لیست را با میزان فروش ۸.۶ درصدی بازار، برای خود به ارمغان آورده است.

نکته جذاب در این لیست، شرکت ریلمی با افزایش میزان فروش خود در دوران پاندمی کروناست. این شرکت در فصل دوم سال ۲۰۲۰ به نسبت فصل دوم سال گذشته، با ۱۱ درصد افزایش میزان فروش، عملکرد بسیار موفقی از خود به نمایش گذاشته است.

با استناد به اطلاعات منتشرشده توسط اومدیا (Omdia)، بیشترین میزان فروش بازار موبایل در نیمه اول سال ۲۰۲۰ در کل دنیا به محصول آیفون ۱۱ (Apple iPhone 11) شرکت اپل با ۳۷.۷ میلیون فروش اختصاص دارد. لازم به ذکر است که در فصل اول سال ۲۰۲۰ ، میزان فروش این تلفن همراه ۱۹.۵ میلیون دستگاه بوده است.

در رده دوم بیشترین میزان فروش تلفن همراه، سامسونگ گلکسی ای ۵۱ (Samsung Galaxy A51) با تعداد ۱۱.۴ میلیون دستگاه فروخته شده قرار دارد. رده‌های سوم و چهارم نیز برای محصولات شرکت شیائومی اختصاص دارد. ردمی نوت ۸ (Xiaomi Redmi Note 8) با ۱۱ میلیون فروش و ردمی نوت ۸ پرو (Xiaomi Redmi Note 8 Pro) با ۱۰.۲ میلیون فروش به ترتیب در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند.

در رده‌های بعدی اپل آیفون اس ای ۲۰۲۰ (Apple iPhone SE 2020) با ۸.۷ میلیون فروش، اپل آیفون ایکس آر (Apple iPhone XR) با ۸ میلیون فروش، اپل آیفون ۱۱ پرو مکس (Apple iPhone 11 Pro Max) با ۷.۷ میلیون فروش و در نهایت آیفون ۱۱ پرو (Apple iPhone 11 Pro) با ۶.۷ میلیون فروش قرار دارند.

میزان فروش گوشی‌های موبایل در فصل اول سال ۲۰۲۰
میزان فروش گوشی‌های موبایل در فصل اول سال ۲۰۲۰

منبع: Gsmarena

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی