مقایسه مدیاتک هلیو جی ۹۵ با اسنپدراگون ۷۳۰ جی بر اساس بنچمارک‌ها

فرهاد سعادت ۱۲ مهر ۱۳۹۹

تراشه مدیاتک هلیو جی ۹۵ (Mediatek Helio G95) محصول گیمینگ محور این کمپانی است که به تازگی به بازار معرفی شده است. از طرف دیگر، تراشه اسنپدراگون ۷۳۰ جی را داریم که قبلا با تمرکز بر گوشی‌های گیمینگ معرفی شده بود. بنابراین می‌خواهیم در ویدیو زیر به مقایسه مدیاتک هلیو جی ۹۵ با اسنپدراگون ۷۳۰ جی بپردازیم و عملکرد هریک از این تراشه‌ها را در زمینه‌های مختلف بررسی کنیم.

عملکرد مدیاتک هلیو G95 در مقایسه با تراشه G90T در بنچمارک‌های پردازنده مرکزی (AnTuTu) تا ۵ درصد و در بنچمارک‌های پردازنده گرافیکی (Manhattan 3.0) تا ۸ درصد بهینه‌تر است. پردازنده مرکزی ۸ هسته‌ای این تراشه، دارای ۲ هسته Cortex-A76 Arm با عملکرد پیشرفته و فرکانس ۲ گیگاهرتز نیز می‌باشد. این ویدئو، کارایی تراشه مدیاتک هلیو جی ۹۵ را در مقایسه با اسنپدراگون ۷۳۰ جی، به عنوان جدی‌ترین رقیب آن، از جوانب متفاوت مانند نمرات بنچمارک، کارایی گیمینگ و زمان اجرای نرم‌افزارها بررسی می‌کند.

در ویدیو مقایسه مدیاتک هلیو G95 با اسنپدراگون 730G سرعت اجرای نرم‌افزارهای مختلف از قبیل بازی‌های مختلف سنگین و سبک (مانند کال آو دیوتی موبایل و آسفالت ۹) مورد آزمایش قرار می‌گیرد. همچنین در این تست، به بررسی بنچمارک‌های مختلف روی دو تراشه نیز پرداخته می‌شود و تعداد فریم‌هایی که دو تراشه در بنچمارک‌های مختلف ارائه می‌کنند، با یکدیگر مقایسه می‌گردد.

در نهایت پس از بررسی مقایسه مدیاتک هلیو G95 با اسنپدراگون 730G ، بهینه بودن مدیاتک هلیو جی ۹۵ در اکثر زمینه‌ها مشخص است. این تراشه در تست‌ های مختلف از لحاظ سرعت و عملکرد از رقیب سرسخت خود، یعنی اسنپدراگون ۷۳۰ جی، بهتر ظاهر شد. به عنوان مثال، این تراشه در زمینه گیمینگ، در مقایسه با رقیب خود، به اندازه حدود ۶ ثانیه، که عددی قابل توجه است، سریع‌تر بود.

به نظر شما کدامیک از این دو تراشه می‌تواند برای کارهای سنگین مناسب باشد؟

منبع: Mediatek

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی