مقایسه عملکرد تشخیص چهره آیفون 10 با اسکن هوشمند گلکسی اس 9

سایــمان دیــجیتال ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
مقایسه عملکرد تشخیص چهره آیفون 10 با اسکن هوشمند گلکسی اس 9

مقایسه عملکرد تشخیص چهره آیفون 10 با اسکن هوشمند گلکسی اس 9

شرکت اپل با طراحی جدیدی که در آیفون 10 استفاده کرده، مجبور به حذف سنسور اثر انگشت شده است و به جای آن، تکنولوژی تشخیص چهره را جایگزین کرده است. سیستم تشخیص چهره آیفون 10 از طریق سنسور سه بعدی و پرتاپ نقطه های نورانی روی چهره افراد، عمل می کند و به گفته اپل، امنیت بسیار بالایی دارد.

در طرف دیگر، اسکن هوشمند سامسونگ قرار دارد که با گلکسی اس 9 معرفی شد. اسکن هوشمند در واقع ترکیب تشخیص چهره با اسکنر عنبیه می باشد. سامسونگ با این کار سعی در بهبود عملکرد احراز هویت دستگاه خود داشته است؛ به گونه ای که در محیط هایی با نور کافی، قفل دستگاه به سرعت با تشخیص چهره باز خواهد شد و در محیط های کم نور که امکان استفاده از الگوریتم های تشخیص چهره وجود ندارد، مادون قرمز و اسکن عنبیه وارد عمل خواهد شد. بد نیست بدانید که سیستم تشخیص چهره گلکسی اس 9 متفاوت تر از چیزی است که در آیفون 10 بکار رفته است و این گوشی در واقع با علامت گذاری 100 نقطه از چهره افراد و الگوریتم های نرم افزاری، اقدام به تشخیص چهره می کند.

در این ویدئو، عملکرد تشخیص چهره آیفون 10 و اسکن هوشمند گلکسی اس 9 در شرایط عادی، هنگام استفاده از عینک طبی، عینک آفتابی، محیط های تاریک و استفاده از عکس، مورد مقایسه قرار می گیرد.

ویدئوی مقایسه عملکرد تشخیص چهره آیفون 10 با اسکن هوشمند گلکسی اس 9

همانطور که در ویدئو مشاهده کردید، دو گوشی تقریبا عملکرد مشابهی از یکدیگر به نمایش می گذارند و تنها تفاوت آن ها به سرعت بازگشایی و استفاده از عینک آفتابی بر می گردد. فرآیند بازگشایی قفل گلکسی اس 9 سریع تر از آیفون 10 می باشد و از طرف دیگر آیفون 10 در هنگام استفاده از عینک آفتابی، عملکرد بهتری دارد.

به نظر شما کدام گوشی عملکرد بهتری از خود به نمایش می گذارد؟

منبع: youyube

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی