مقایسه دوربین گلکسی نوت 8 با گوگل پیکسل 2 ایکس ال

Sayman Digital ۵ آذر ۱۳۹۶
مقایسه دوربین گلکسی نوت 8 با گوگل پیکسل 2 ایکس ال

گوشی سامسونگ گلکسی نوت 8 از دو دوربین برخوردار می باشد ولی گوگل پیکسل 2 ایکس ال از یک دوربین برخوردار است. در این مقایسه دوربین می خواهیم عکس های گرفته شده از هر دو گوشی را برای شما نشان دهیم و هدف ما در این مطلب فقط مقایسه است.

 مشخصات دوربین سامسونگ گلکسی نوت 8  گوگل پیکسل 2 ایکس ال
 رزولوشن دوربین  12 مگاپیکسل   12.2 مگاپیکسل
رزولوشن تله فوتو (دوربین دوم)  12 مگاپیکسل  ندارد
 دریچه دیافراگم  f/1.7  f/1.8
 دریچه تله فوتو دوربین دوم  f/2.4  ندارد
 لرزشگیر اپتیکال هردو دوربین دارد دارد
 زوم اپتیکال  2X  ندارد
 حالت پرتره  دوربین اصلی دارد  دوربین اصلی و سلفی هر دو دارند

کیفیت عکس

هر دو گوشی عکس های جذاب با دلایل متفاوت ثبت کرده اند. عکسی که در قسمت پایین مشاهده می کنید توسط گلکسی نوت 8 گرفته شده است و کنتراست و اشباعیت را در تصویر به چشم می آورد و دقیقا صحنه ای از یک فیلم را تقلید کرده است.

عکس گرفته شده توسط گوشی گوگل پیکسل 2 دارای زیبایی خالص به همراه جزئیات و برجسته ارائه می کند.عکسی که مشاهده می کنید احساس بی زمانی را به شما منتقل می کند و زمان را همانطور که وجود دارد ثبت می نماید.

رنگ و جزئیات

عکس گرفته شده از غروب خورشید توسط دوربین تله فوتو نوت 8 گرفته شده است که رنگ نارنجی و زرد را در ترکیب با هم به زیبایی به تصویر می کشد.

دوربین پیکسل 2 ایکس ال همان صحنه را با رنگ های سرد تر و جزئیات بیشتر موج های دریا ثبت نموده است.

مقایسه دوربین گلکسی نوت 8 با گوگل پیکسل 2 ایکس ال

حالت پرتره

حالت پرتره در گلکسی نوت 8 فقط در دوربین پشتی وجود دارد ولی این درحالی است که دوربین پیکسل 2 ایکس ال این قابلیت را در هردو دوربین اصلی و سلفی دارد. عکس پرتره گرقته توسط نوت 8 دارای رنگ های گرمتر و تاری پشت زمینه بهتری دارد. اگر به چراغ های پشت تصویر دقت کنید متوجه موضوع خواهید شد. لنز تله فوتو نوت 8 صوررت افراد را طبیعی تر جلوه می دهد ولی پیکسل 2 ایکسل ال صورت افراد را بیضی تر نشان می دهد و رنگ پوست آن ها را سردتر به تصویر می کشد و همچنین جزئیات صورت افراد را ناخوشایند به نظر می رساند.

مقایسه دوربین گلکسی نوت 8 با گوگل پیکسل 2 ایکس ال

یکی از تفاوت های حالت پرتره در گوشی ها این است که شما می توانید در نوت 8 میزان تاری پشت زمینه خود تغییر دهید ولی این امر در پیکسل 2 ایکس ال امکانپذیر نیست.

صفحه نمایش ها

عکس های گرفته شده در هر دو گوشی بر روی صفحه نمایش های هر کدام متفاوت جلوه می نمایند. عکس بروی صفحه نمایش نوت 8 شبیه به یک عکس شفاف پرینت شده بروی شیشه  می باشد. صفحه نمایش پیکسل 2 ایکسل ال، عکس گرفته شده را کمی تخت به همراه رنگ آبی نشان میدهد. دلیل این رنگ آبی صفحه نمایش OLED می باشد و گوگل در یک بروزرسانی نرم افزاری، سه گزینه برای رنگ صفحه نمایش ارائه کرده است. این گزینه ها:بهبود بخشیدن(bossted)،طبیعی(Natural) و اشباعیت(Saturated) می باشند.

زوم

عکس گرفته شده که به حالت زوم شده است و کاملا بیان کننده همه چیز می باشد دیگر نیازی به توضیح نمی باشد.

ویدئو

لرزشگیر نوت 8 در فیلمبرداری خوب است اما پیکسل 2 ایکسل ال دارای پایدارترین لرزشگیر در بین گوشی ها می باشد. این گوشی از لرزشگیر اپتیکال (OIS) و لرزشگیر اپتیکال دیجیتالی (EIS) برای دست یافتن به پایداری مطلق اما فیلم طبیعی تر استفاده کرده است.

اگر بخواهیم بهترین دوربین را انتخاب کنیم، تمیم بسیار سختی است زیرا هرکدام در شرایط متفاوت، عالی عمل می نمایند. بنابرای ما این انتخاب را به عهده شما می گذاریم تا شما تصمیم بگیرید.

خرید سامسونگ گلکسی نوت 8

منبع:Cnet

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی