اختصاصی : مقایسه دوربین ردمی نوت 8 با گلکسی A30s

دوربین یکی از مهم ترین گزینه ها برای خرید گوشی به حساب می آید و اگر گوشی از دسته پرچمداران نباشد، اهمیت آن دو چندان می شود. صد البته گوشی های پرچمدار به لطف امکانات قدرتمند خود، می توانند در این زمینه عملکرد بسیار خوبی را ارائه کنند. اما اگر گوشی مورد نظر از دسته اقتصادی باشد، عملکرد دوربین آن برای خریدار کمی مهم تر خواهد شد. از این رو سایمان دیجیتال، این بار برای بخش مقایسه دوربین خود، گلکسی A30s و ردمی نوت 8 را انتخاب کرده است تا میانرده های دو کمپانی پرطرفدار را به چالش بکشد.

همانطور که می دانید شیائومی از جمله شرکت هایی می باشد که اخیرا با محبوبیت بسیار زیادی روبرو می باشد و این محبوبیت را مدیون سیاست تولید گوشی های ارزان قیمت با امکانات فراتر از انتظار است. درمقابل سامسونگ نیز برای عقب نماندن از بازار گوشی های اقتصادی، گوشی های سری A را روانه بازار کرده است و توانسته با ارائه امکانات بسیار خوب، طرفداران زیادی را جذب کند.

سامسونگ گلکسی A30s

گلکسی A30s جدیدترین میانرده سامسونگ می باشد که با اضافه شدن پسوند S به آن، مشخصات آن دست خوش تغییر قرار داده است. یکی از بخش هایی که نسبت به نسل قبلی ارتقا پیدا کرده، اضافه شدن لنز سوم تشخیص عمق در ساختمان دوربین گلکسی A30s می باشد. دوربین اصلی این گوشی از سنسور 25 مگاپیکسلی ISOCELL Fast سامسونگ استفاده می کند که از فوکوس خودکار تشخیص فازی نیز بهره می برد. همچنین این سنسور در پس لنزی با گشودگی F/1.7 قرار گرفته است. دوربین دوم از سنسور 8 مگاپیکسلی استفاده می کند که گشودگی دهانه دیافراگم لنز آن F/2.2 می باشد و ماهیت اولترا واید دارد. دوربین سومی که جدیدا اضافه شده است، از حسگر 5 مگاپیکسلی بهره می برد که برای تشخیص عمق در نظر گرفته شده است.

شیائومی ردمی نوت 8

ساختمان دوربین ردمی نوت 8 را لنزهای واید، اولترا واید، ماکرو و حسگری برای تشخیص عمق تشکیل می دهد. لازم است بدانید که دوربین اصلی این گوشی از حسگر 48 مگاپیکسلی با لنز F/1.8 استفاده می کند و دوربین فوق عریض با رزولوشن 8 مگاپیکسل در پس لنزی با گشودگی دیافراگم f2.2 قرار گرفته است. همچنین دو دوربین دیگر که برای عکس برداری ماکرو و پرتره در نظر گرفته شده اند که از حسگر 2 مگاپیکسلی با لنز f/2.4 بهره می برند.

مشخصات دوربین گلکسی A30 ردمی نوت 8
رزولوشن 25 مگاپیکسل + 8 مگاپیکسل + 5 مگاپیکسل 48 مگاپیکسل + 8 مگاپیکسل + 2 مگاپیکسل + 2 مگاپیکسل
گشودگی دیافراگم لنز اصلی f/1.7 | لنز دوم f/2.2 | لنز سوم f/2.2 لنز اصلی f/1.8 | لنز دوم f/2.2 | لنز سوم و چهارم f/2.4
لرزش گیر اپتیکال
فیلم برداری 1080p@30fps 2160p@30fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS
سایر قابلیت ها LED flash, HDR, panorama LED flash, HDR, panorama

تصاویر در روز

همانطور که می دانید، تقریبا دوربین اکثر گوشی ها در شرایط نوری مناسب(روز) عملکرد خوبی را می توانند ارائه کنند. اما اگر گوشی ها در دسته میانرده باشند، این موضوع می تواند کمی چالش بر انگیز باشد. جالب است بدانید که گوشی های مورد نظر ما؛ ردمی نوت 8 و گلکسی A30s با ثبت تصاویری با کیفیت و دقت رنگ بالا، نویز کنترل شده و نمایش جزئیات نسبتا بالا، عملکرد خوب را به نمایش گذاشتند. اما برای مقایسه عادلانه تر دوربین، با جداسازی مقایسه دوربین به چند بخش، هریک را به صورت جداگانه بررسی نموده ایم. بنابراین برای مشاهده عملکرد دوربین این دو گوشی ما را در ادامه همراهی کنید.

سوژه اول

در این سوژه هردو گوشی میانرده سامسونگ و شیائومی عملکرد خوبی را در اختیار می گذارند. جزئیات، دقت رنگ ها در هردو قابل قبول می باشد و تنها موردی که کمی بین این دو گوشی متفاوت است، رنگ های گرم گلکسی A30s می باشد. همچنین نویز تصاویر ثبت شده در هردو گوشی، نسبتا یکسان است. لازم است بدانید که با توجه به قیمت گوشی های، نمی توان انتظار تصاویری بدون نویز را داشت.

سوژه اول-اولترا واید

اکنون در اینجا لنز فوق عریض گلکسی ای 30 اس و ردمی نوت 8 را مقایسه می کنیم. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، نماینده سامسونگ، از رنج داینامیک بالاتری نسبت به رقیب خود برخودار می باشد و حتی نویز کمتری را در تصویر مربوط به آن مشاهده می کنیم. اما درباره جزئیات، به جرئت می توان گفت که گلکسی A30s عملکرد بسیار عالی را نسبت به ردمی نوت 8 ارائه می کند. در پایین تصویر برش خورده ای از هردو گوشی را برای شما فراهم کردیم تا بتوانید دقیق تر بررسی کنید.

تصاویر برش خورده

سوژه دوم

در سوژه دوم نیز هردو گوشی توانسته اند در زمینه محدوده پویایی، جزئیات، دقت رنگ، وضوح عملکرد عالی را ارائه می کنند. البته در تصویر مربوط به نماینده شیائومی، رنگ ها اشباع شده تری به نمایش گذاشته شده که با توجه به سلیقه افراد می تواند مورد پسند قرار بگیرد و یا خوش آیند نباشد.

سوژه دوم- اولترا واید

در این سوژه نیز همانند صحنه اول لنز فوق عریض گلکسی A30s توانسته، تصویری با محدوده پویایی بالا به ثبت برساند. در حالیکه ردمی نوت 8 در این زمینه ناموفق عمل کرده است.

تصاویر در شب

عکاسی در محیط کم نور یکی از جنجال آفرین ترین بخش عکاسی می باشد. حتی گوشی های پرچمدار در این قسمت آنطور که باید، نمی توانند عملکرد بسیار عالی را در اختیار بگذارند. از این رو نمی توان انتظار داشت گوشی های میان رده، نتایج بسیار خوبی را ارائه کنند. با این وجود، نمایندگان سامسونگ و شیائومی با سربلندی این قسمت از مقایسه دوربین را پشت سر گذاشتند و حتی ردمی نوت 8 با داشتن قابلیت نایت مود، توانسته یک قدم جلو تر از رقیب خود حرکت کند.

سوژه اول – حالت شب خاموش

در این سوژه، تصویر مربوط به گلکسی ای 30 اس کمی روشن تر از ردمی نوت 8 می باشد و اگر به میله ها در تصاویر توجه کنید، نماینده سامسونگ تصویر واضح تری را در اختیار می گذارد. همچنین در زمینه جزئیات باید گفت هردو نتایج عالی را به جا می گذارند. در نهایت درباره نویز تصاویر باید بگوییم که ردمی نوت 8 کمی با زیاد کردن نویز، سعی دارد جزئیات بیشتری را به نمایش بگذارد.

سوژه اول – حالت شب روشن

گلکسی A30s متاسفانه به دلیل مجهز نبودن به حالت شب، از رقابت با ردمی نوت 8 باز می ماند و در این بخش از مقایسه دوربین، ردمی نوت 8 برنده می شود.

سوژه اول – اولترا واید

تصاویر بالا، نشان دهنده این موضوع است که باوجود نویز زیاد در هردو عکس، اما نماینده سامسونگ نتیجه بسیار فوق العاده ای را نسبت به رقیب به نمایش می گذارد.

عکاسی پرتره و سلفی در روز و شب

خوشبختانه هردو گوشی در بخش عکس برداری پرتره با مجهز بودن به حسگر تشخیص عمق توانسته اند، تصاویری با کیفیت و کاربر پسندی را به ثبت برسانند. همچنین با توجه به رده قیمتی گوشی ها، عملکرد هردو گوشی در بخش تصاویر سلفی نیز راضی کننده می باشد.

سوژه اول پرتره

ابتدا در این بخش از عکاسی، به بررسی تشخیص سوژه در تصاویر می پردازیم. همانطور که مشاهده می کنید، هردو گوشی این مرحله را با موفقیت پشت سر می گذارند و نتیجه بسیار خوبی را به نمایش می گذارند. همچنین اگر به رنگ لباس های سوژه توجه کنید، نشان دهنده این موضوع است که تصویر مربوط به سامسونگ از کنتراست بالایی برخودار می باشد؛ در حالیکه ردمی نوت 8 رنگ ها را طبیعی تر به ثبت رسانده است. گذشته از این موارد، رنج داینامیک تصویر نماینده سامسونگ وسیع تر است.

سوژه دوم- پرتره

عکس سلفی معمولی

در این بخش از مقایسه دوربین، گلکسی A30s تصویر واضح تری را به نمایش می گذارد (پشت زمینه سوژه توجه شود). همچنین نوردهی در تصویر نماینده سامسونگ نسبت به نماینده شیائومی بسیار خوب کنترل شده است. به طوریکه اگر به صورت سوژه و لباس آن توجه کنید متوجه این موضوع خواهید شد.

عکس سلفی پرتره

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید، هردو گوشی به خوبی سوژه را تشخیص داده اند. اما درباره نوردهی باید گفت، دوباره گلکسی ای 30 اس نسبت به رقیب خود عملکرد بهتری را در اختیار می گذارد.

عکس سلفی- فلاش خاموش

هردوگوشی توانسته اند تصاویر سلفی با کیفیت خوب و نویز کنترل شده را به ثبت برسانند. اما با بررسی جزئیات، می توان گفت وضوح تصویر مربوط به گلکسی ای 30 نسبت به ردمی نوت 8 بیشتر می باشد و رنگ پوست طبیعی تر می باشد.

عکس سلفی – فلاش روشن

۱۶ دیدگاه


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام
هرگز پردازنده اگزینوس رو با اسنپ دراگون مقایسه نکنید

داداش آنقدر عشق سامسونگ هستی ک حق مطلب رو ادا نکردی.
من خودم نوت 8دارم و وقتی با گوشی خواهرم ک سامسونگA30s داره مقایسه میکنم واقعا برتره و قابل تحسین.
بهتر بود شما ک آنقدر درگیر تعصبات هستی نقد نمی نوشتی

یه مشت اراجیف نوشتی داداشم، تو خودت تو زوم نگاه کن گوشه هارو تمیز تر نشون میده نوت هشت، بگو سامسونگ عشقمه ولی چرت ننویس ننه من ا سی اس داره هر روز با این قیاسش میکنم همچیشو، دوربین سلفیش فیلترای طبیعیش شاهکاره، نکن این کارو

سلام دوستان من ردمی نوت هشت تی خریدم ولی دوربین عقبش خیلی بد چهره و صورت ادمومیندازه.فقط هم عکس چهره رو بد میگیره عکس طبیعت یا هرچیز دیگعگه رو خوب میگیره.یجوری انگار چهره رو چروکیده و پیر میکنه و سایه های سیاه میندازه میشه بگید دلیلش چیه؟؟؟؟درصورتیکه سلفیش این مشکل نداره

یعنی شما از این گوشی راضی نیستید؟؟آخه من قصد خرید دارم و بین این دوتا گوشی موندم

برای دوربین ردمی نوت ۸ بزرگترین امتیازی که به قطع میتونم بگم این هست که از برنامه عکاسی گوگل کمرا (جیکم) پشتیبانی میکنه و حالت hdr+ رو پشتیبانی میکنه که در این حالت حتی به راحتی میتوان با هواوی میت ۲۰ پرو هم مقایسه کرد
همچنین حالت شب برنامه جیکم مخصوص ردمی نوت ۸ حالت عکاسی در شب فوق العاده و غیر قابل باوری داره که حتی گاهی عکس هایی میگیرد که چشم انسان در شب رنگ جسم را فقط سیاه میبیند ولی این گوشی با کیفت و نور خیره کننده ای میگیرد که از بزرگترین نقاط قوت ردمی نوت ۸ محسوب میشود

دوستان من خودم الآن دو روزه که a30 s گرفتم و چند ماهی هم هست که ردمی نوت ۸ دارم
با مقایسه هایی که کردم ردمی نوت ۸ به مراتب عملکرد بهتری داره، هم سخت افزارش هم کیفیت صفحه و زیبایی ظاهری و محکم بودن و …
دوربینش هم که اصلا قابل مقایسه نیست و نوت ۸ عالیه

سلام. یک سوال از دوستانی که هم سامسونگ A30S داشتند و هم نوت 8 داشتم، اینکه کیفیت صدا در کدام گوشی بهتر هست؟ من نوت 8 خریدم ولی احساس می کنم کیفیت صدا گوشی قبلیم که A7. 2015 سامسونگ بود بهتر بوده. دوستان نظری دارند؟

سلام نوت 8 چی امکان بلوری کردن پس زمینه داره؟

بله
ردمی نوت ۸ امکان بلوری کردن که اصطلاحا پرتره رو داره و عملکردش از گلکسی a30 s خیلی بهتره و به راحتی جسمی رو که حتی فاصله کم یا زیاد قابل توجهی از سوژه داشته باشی هم به راحتی عکس پرتره عالی میگره

ببخشید من میخوام نوت8 شیائومی بخرم 128 اما تو سایت شما که میخوام ازش خرید کنم فقط رنگ سفیدش هست میخواستم بدئنم مشکی هم میارین دوباره یا نه چون سایتتون رو یکی به من معرفی کرد که ازتون چندین بار خرید کرده ممنون میشم پاسخم رو بدید

سایمان دیجیتال7
۲۴ دی ۱۳۹۸ در ۱۳:۰۹

درود
دوست عزیز، تاریخ دقیقی برای موجودی این محصول به رنگ مشکی نمی توان عنوان نمود. لطفا در طی روزهای آتی موجودی این محصول را مجدد بررسی بفرمایید. برای اطلاع از این موضوع می توانید با ساخت حساب کاربری، و فعال سازی اطلاع رسانی ایمیلی در صفحه ی همین محصول و یا با عضویت و پیگیری کانال تلگرام سایمان دیجیتال(Saymandigital@) یا صفحه اینستاگرام سایمان دیجیتال، از موجودی محصول باخبر شوید. لطفا در کمال شکیبایی ما را همراهی بفرمایید.
سپاس از شما

سلام در گوشی a30sمیتوان میزان بلور رو در حالت عکاسی پرتره تنظیم کردم یا خیر؟

سایــمان دیــجیتال
۲۴ آذر ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۳

درود خدمت شما
بله دوست عزی امکان تغییر میزان بلور شدن پس زمینه وجود دارد.
با تشکر

محمد شکراله زاده
۹ آذر ۱۳۹۸ در ۱۳:۲۴

مجموعا نوت ۸ حرفه ای تره فیلم برداری 4kو ۱۰۸۰ ۳۰،۶۰و۱۲۰فریم داره و حالت فیلم برداری اسلوموشن ۹۶۰فریم دوربین ماکرو و گمراه نشید بخاطر چند تا عکس چون کیفیت ساخت a30sبسیار پایین و پلاستیکی ولی نوت ۸شیشه ای گوریلا گلس و صفحه نمایش بهتر

ردمی نوت ۸ از اسلوموشن ۹۶۰ فریم پشتیبانی نمیکنه
فوقش ۲۴۰ هست
۹۶۰ فریم رو ردمی نوت ۸ پرو داره

مطالب بیشتر

مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی S21 اولترا، آیفون 13 پرومکس و P50 هواوی

کیفیت دوربین یکی از ویژگی‌های مهم گوشی‌های هوشمند است و برای بعضی‌ها مهمترین معیار برای خرید...

پویا علیمی time-alt ۸ مرداد ۱۴۰۱

مقایسه شیائومی Redmi Note 11S با سامسونگ گلکسی A23 / کدام را بخریم؟

با توجه به عرضه محصولات متنوع اقتصادی توسط دو کمپانی سامسونگ و شیائومی، رقابت در این بخش از...

معین کریمی time-alt ۴ خرداد ۱۴۰۱

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس با S22 اولترا سامسونگ / نبرد گلادیاتورها

امسال جنگ بزرگی در دنیای اندرویدی و آیفون ها بین دو گوشی اس ۲۲ اولترا سامسونگ و آیفون ۱۳ پرو...

معین کریمی time-alt ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

مقایسه 11T Pro با S21 FE / کدام قاتل پرچمدار را بخریم؟

تا چند سال پیش گوشی‌ها فقط به سه دسته رده پایین، میان‌رده و پرچمداران تقسیم می‌شدند. اما حالا...

معین کریمی time-alt ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

مقایسه گلکسی A52s با شیائومی 11 Lite 5G NE / کدام ارزش خرید بیشتری دارد؟

وقتی قصد خرید یک گوشی میان‌رده با بازه قیمتی بین 7 تا 10 میلیون تومان را داشته باشید، دو برند...

معین کریمی time-alt ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس با اس ۲۱ اولترا؛ جنگ بهترین‌ها بدون برنده؟!

دوربین گوشی‌های هوشمند روز به روز پیشرفت‌های بسیار خوبی می‌کنند. در بین سازندگان شاخص گوشی...

مهدی حیدری time-alt ۲ آذر ۱۴۰۰

مقایسه بنچمارک آیفون ۱۳ پرو مکس با گلکسی زد فولد ۳؛ بنچمارک های انتاتو، گیک بنچ و 3D مارک به‌همراه تست دما

زمانی که بهترین گوشی های اپل و سامسونگ رونمایی می‌شوند، کاربران علاقه دارند تا علاوه‌بر  انجام...

مهدی حیدری time-alt ۱۱ آبان ۱۴۰۰

مقایسه پوکو اف ۳ و ردمی نوت ۱۰ پرو؛ کدام یک انتخاب بهتری است؟

در گروه دسته‌بندی میان‌رده‌ها، گوشی‌های زیادی را برای خرید از برندهای مختلف می‌بینیم که هر...

صدرا علی‌پور time-alt ۸ شهریور ۱۴۰۰

بررسی تفاوت‌های گلکسی A22 5G و 4G؛ کدام یک ارزنده‌تر است؟

بعد از ماه‌ها شايعات و اخبار مبني بر معرفي مدل جديدي از سري A، گلكسي A22 بالاخره در حدود دو...

صدرا علی‌پور time-alt ۲۵ مرداد ۱۴۰۰

معرفی انواع اتو

بی‌شک اتو زدن لباس‌های چروکیده یکی از سخت‌ترین کارهای خانه برای اکثر مردم است و کمتر کسی را...

صدرا علی‌پور time-alt ۲۳ مرداد ۱۴۰۰