مقایسه دوربین آیفون X با گوگل پیکسل 2

Sayman Digital ۱۱ آذر ۱۳۹۶

اگر به خاطر داشته باشید، ما در پست قبلی به مقایسه دوربین نوت 8 با پیکسل 2 ایکس ال پرداخته بودیم اما اینبار می خواهیم به مقایسه دوربین آیفون X با پیکسل 2 بپردازیم.بنابراین درادامه با ما همراه باشید.

نقدوبررسی پیکسل 2

آیفون X پیکسل 2
فیلمبرداری (4K (24/30/60fps) 1080p (30/60fps) 720p (30fps (4K (30fps) 1080p (30/60fps) 720p (30/60fps
حالت اسلو موشن 120/24fps)1080)  1080(120fps)
720 (240fps)
دریچه دیافراگم f/2.2 f/2.4
لرزشگیر هردو لنز دارای لرزشگیر اپتیکال می باشند دارای لرزشگیر اپتیکال و الکترونیکی
رزولوشن دوربین سلفی 7 مگاپیکسل 8 مگاپیکسل
دریچه دیافراگم دوربین سلفی f/2.2 f/2.4

مقایسه دوربین آیفون X با پیکسل 2: حالت پرتره

اگر شما میخواهید که عکس پرتره به صورت نامحسوس به همراه نزول تدریجی بین موضوع و پشت زمینه ثبت شود بایستی آیفون X را برای حالت پرتره انتخاب کنید.اما اگر می خواهید موضوع تصویر به صورت ناگهانی در پشت زمینه ظاهر شود، دوربین پیکسل 2 درحالت پرتره چنین عمل مینماید.در ادامه باید بگوییم که عکس پرتره پیکسل 2 شفاف تر به نظر می آید.

جالب است که آیفون X در شرایط ناکافی بودن نور، از کاربر می خواهد که فلش را روشن نماید ولی پیکسل 2 در هرشرایط عکس را ثبت می نماید. برای دوربین های سلفی باید بگوییم هر دو گوشی دارای افکت های منحصر به خود برای حالت پرتره می باشند. اما افکت های نور در آیفون X به شما اجازه میدهد تا سلفی خود را در انواع نور تنظیم کنید واین قابلیت در نوع خود جالب می باشد.

مقایسه دوربین آیفون X با پیکسل 2: زوم و فلش

لنز دوربین دوم آیفون X زوم اپتیکال دو برابر را فراهم می نماید و این امر درحالی است که پیکسل 2 تنها دارای زوم دیجیتال می باشد. جالب است بدانید که در زوم کردن هردو optical 2x و digital 2x فرق زیادی باهم ندارند ولی جزئیات تصویر تفاوت فاحش بین این دو زوم ایجاد می نماید. برای مثال در پیکسل 2 در زوم 100 درصد تصاویر بسیار ملایم و خفیف نمایش داده می شود که در مقایسه تصویر پایین مشاهده می کنید که دوربین آیفون X نسبت به پیکسل 2 بهتر عمل کرده است.

کیفیت ویدئو

برای مقایسه کیفیت ویدئو در هر دو گوشی، از یک محیط در زیر نورخورشید فیلمبرداری شده است. تصویر پایین شما را متوجه این موضوع می نماید که دوربین آیفون ایکس بسیار راضی کننده و شفاف به نظر می رسد. اما دوربین پیکسل در نمایش جزئیات ضعیف عمل می نماید.

ویدئو دوربین سلفی آیفون X با تمرکز کردن بر موضوع سلفی، قوی عمل می کند اما درباره پشت زمینه ویدئو بایستی بگوییم ضعیف عمل می نماید. اما پیکسل 2 تصاویر را پویاتر نمایش می دهد.

هردو گوشی ویدئو اسلوموشن با سرعت 240fps ضبط می نمایند اما آیفون با رزولوشن FullHD نمایش می دهد و پیکسل 2 با رزولوشن 720p که به طور کلی کمی ملایم تر می باشد. همچنین نسبت به آیفون رنگ و لعاب کمتری دارد.

لرزشگیر ویدئو

گوگل از قابلیت “fused stabilization” برای پیکسل 2 استفاده کرده است که درواقع ترکیبی از لرزشگیر EIS و OIS می باشد. این سیستم برای ثبت ویدئو هنگام حرکت است و اینگونه عمل می نماید که شما هنگام پیاده روی بدون اینکه نگران تکان خوردن دست خود باشید، فیلم صاف و بدون لرزش را ضبط می کنید. آیفون ایکس تنها دارای لرزشگر OIS برای هردو دوربین خود می باشد و اینکه در زمینه ضبط ویدئو بدون لرزش و صاف، نسبت به پیکسل 2 ضعیف می باشد.

ثبت عکس و ویدئو در نور کم

تشخصیص این مورد برای هردو گوشی بسیار سخت است. زیرا هردو گوشی در ثبت تصویر در نور کم، عالی عمل می کنند.

آیفون ایکس نسبت به پیکسل 2 در ضبط ویدئو در نور کم بسیار خوب عمل می کند.

کدام یک بهتر می باشد؟ اگر شما یکی از دو گوشی را دارید، در بخش نظرات ما را همراهی نمایید.

منبع:Cnet

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

یک نظر در مورد مقایسه دوربین آیفون X با گوگل پیکسل ۲

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلا در سایت dxomark که یک منبع معتبر درباره کیفیت دوربین ،اهم از عکاسی و موبایل هست و این کار رو تخصصی انجام میده دوربین گوشی پیکسل دو از آیفون ایکس یک امتیاز بالاتر داره….اما همیشه بخاطر داغ‌تر کردن بازار آیفون نسبت به سایر رقبا و بخاطر سود کذایی که آیفون برای فروشنده داره(دیدیم که تا شانزده میلیون تومان هم معامله شد)کمی جانبدارانه درمورد آیفون صحبت میشه…

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی