تماشا کنید: تاثیر قابلیت دارک مود بر روی عمر باتری گوشی

Sayman Digital ۲۸ مهر ۱۳۹۸
دارک مود

در حال حاضر قابلیت دارک مود یکی از داغ ترین موضوعات تکنولوژی می باشد. به طوری که می توان به این قابلیت نیز در گوشی های با سیستم عامل اندروید و iOS دسترسی داشت. اما سوال اینجاست که این ویژگی Night Mode در عمر باتری تاثیر گذار می باشد یا خیر.

برای پاسخ به این سوال، یوتیوبر معروف david rahimi آیفون XS Max را انتخاب نموده است و قابلیت دارک مود را در حالت خاموش و روشن مورد آزمایش قرار داده است. لازم است بدانید که روشنایی گوشی بروی 200 نیت تنظیم شده است.

همانطور که در ویدئو مشاهده نمودید، برنامه های پیام رسان، توییتر، یوتیوب و گوگل برای این قابلیت در نظرگرفته شده است که هرکدام را به مدت 2 ساعت مورد آزمایش قرار می دهیم. در دوساعت اول اختلاف بین دو حالت دارک مود روشن و خاموش، 6 درصد است، در حالی که در 2 ساعت بعدی، این اختلاف افزایش پیدا می کند. در راند سوم،، گوشی آیفون 10 اس مکس با قابلیت دارک مود خاموش، به صورت ناگهانی خاموش می شود. اما در حالت روشن Night Mode، هنوز شارژ 30 درصد در اختیار می باشد.

نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، اولا این تست برای برنامه های که از قابلیت دارک مود پشتیبانی می کنند در نظرگرفته شده است، ممکن است سایر برنامه ها نتایج متفاوتی را ارائه کنند. دوما روشنایی در 200 نیت تنظیم شده است. درحالی که برای اعداد 100 نیت و 300 نیت، نتایج کاهش شارژ 5 درصد و 12 درصد را شاهد هستیم. در حالت کلی می توان گفت قابلیت دارک مود، بروی عمر باتری بی تاثیر نمی باشد و می تواند شارژدهی بیشتری را برای گوشی به ارمغان بیاورد.

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

یک نظر در مورد تماشا کنید: تاثیر قابلیت دارک مود بر روی عمر باتری گوشی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در نظر داشته باشید باید صفحه از نوع اولد باشه والا اگه ips باشه مصرف رو زیاد تر هم میکنه

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی