تفاوت واتس اپ و تلگرام در چیست ؟

سایمان دیجیتال ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
تفاوت واتس اپ و تلگرام در چیست؟

Talkتفاوت واتس اپ و تلگرام- حتما شما هم خبرهای مرتبط با خریدن واتس اپ توسط فیسبوک را شنیده اید. بسیاری از افراد قبل از متولد شدن تلگرام، از اپلیکیشن بسیار پرکاربرد واتس اپ البته بعد از وایبر استفاده می کردند. ولی بنابه دلایلی در کشور ما وایبر محبوبیت خود را از دست داد زیرا دانلود کردن فیلم و عکس در آن غیر قابل انجام شده و برقراری تماس با کیفیت بسیار پایین انجام می گرفت. بنابراین افراد بعد از متولد شدن تلگرام به این اپلیکیشن پرکاربرد و بسیار جذاب روی آوردند. دلایلی که چرا افراد واتس اپ را ترک می کنند را در اینجا مورد بحث قرار خواهیم داد. البته لازم به ذکر است که واتس اپ هنوز دارای 450 میلیون کاربر فعال می باشد و هر روز میلیون ها کاربر جدید به آن اضافه می گردد.

  چرا تلگرام…؟

افراد از دلایلی خوبی برای ترک واتس اپ و روی آوردن به تلگرام برخوردارند. در ایجا مفصلا به این بحث که چرا تلگرام؟ چرا این برنامه بهتر از واتس اپ شناخته شده است؟ آیا باید به برنامه تلگرام سوئیچ کرد؟ خواهیم پرداخت.

شباهت ها

واتس اپ و تلگرام در زمینه برنامه کاری با یکدیگر وجه اشتراک دارند. برای استفاده از هردو برنامه ها به شماره تلفن همراه و  هویت کاربران نیاز است. همچنین هر دو برنامه امکانات پیام رسانی اعم از ایجاد کردن گروه، اشتراک گذاری عکس، ویدئو و… را برای کاربران خود فراهم می کنند. و در نهاین هردو این برنامه ها از رابط کاربری یکسان بهره مند می باشند.

حالا به تفاوت های این دو برنامه می پردازیم…

تفاوت های تلگرام و واتس اپ

تلگرام دارای امنیت بیشتر استSecure

سازندگان تلگرام آن قدر به امنیت برنامه خود اطمینان دارند که 200000 هزار دلار را به کسی پشنهاد می کنند که بتواند به  MTProto که ستون فقرات تلگرام می باشد، نفوذ کند. اما واتس اپ در معرض هک و یا حملات احتمالی است و میزان امنیت آن حتی قابل مقایسه با امنیت تلگرام نمی باشد.

بی نهایت سریعFast

سرعت می تواند یکی از اصلی ترین تفاوت های برنامه تلگرام باشد زیرا من هر دو این برنامه ها را مورد استفاده قرار می دهم و به این نتیجه رسیده ام که واتس اپ از سرعت پایینی برخوردار است. به طوری برخی از ویدئو های به اشتراک گذاشته شده در واتس اپ از سرعت دانلود پایینی برخوردار است و یا برخی از پیام ها دیرتر به افراد منتقل می شود اما سرعت تلگرام تحسین برانگیز می باشد.

پیام رسانی خصوصی2014-02-26-00.15.37

نقل قول پاول دوروف مدیر عامل تلگرام  اگر تنها یک دلیل وجود دارد که از برنامه تلگرام حمایت و پشتیبانی می کنم، این باشد که ایجاد مکانی برای برقراری ارتباطات به معنی واقعی به طوری که امنیت ملی کشور روسیه به آن دست پیدا نکند.

برنامه تلگرام به شما امکان پیام رسانی خصوصی را فراهم می نماید فقط کافی است که وارد قسمت Contacts > New Secret Chat شده و فرد مورد نظر خود را انتخاب و شروع به پیام زدن کنید.

عدم نمایش تبلیغاتFree

برنامه تلگرام برای سود یک سازمان عرضه نشده است و اکنون سرمایه آن توسط موسسین این برنامه پرکاربرد تامین می گردد. اگر روزی این برنامه در تامین منابع مالی دچار مشکل شود به هیچ وجه از تبلیغات برای حل مشکل خود استفاده نخواهد کرد. اما راجب واتس اپ در زمینه استفاده از تبلیغات باید این طور گفت که خود شرکت برنامه ای نداشته ولی ما نمی دانیم که فیسبوک برای آن چه تصمیماتی خواهد گرفت؟

اطلاعات شما اطلاعات شما است

دوباره تلگرام به صورت فوق العاده ای اطلاعات شما را رمز گذاری و ایمن می کند و تا به امروز هیچ شخص نتوانسته است که اطلاعات را پردازش کند و با توجه به آن اطلاعات تبلیغاتی را برای شما نشان دهد. اگر فیسبوک بخواهد از 19 میلیون دلار سرمایه گذاری خود در واتس اپ سودی حاصل کند، این همان دلیلی باشد که فیسبوک از آن برای واتس اپ استفاده نماید.

نسخه دسکتاپ

بله این ویژگی شایسته یک علامت تعجب می باشد زیرا که واتس اپ از داشتن این ویژگی تهی می باشد. تلگرام یک رابط برنامه نویسی نرم افزار باز دارد، به این معنی که راه های گفتمان بسیاری در تلگرام فراهم کی کند. همچنین شما می توانید این برنامه پیام رسانی تلگرام به اندازه همان سرعت که در گوشی شما است، در دستکتاپ نیز استفاده کنید.

شما کدام یک را ترجیح می دهید؟

ما را از نظرات سازنده خود بهره مند کنید.

منبع: guidingtech

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی