مقایسه دوربین گلکسی نوت 9 با آیفون 10 اس مکس

اختصاصی: مقایسه دوربین گلکسی نوت 9 با آیفون 10 اس مکس

Sayman Digital ۱۳ آذر ۱۳۹۷

گلکسی نوت 9 و آیفون 10 اس مکس دو تا از بهترین گوشی های 2018 می باشند که شما می توانید خریداری کنید. اگر برای شما دوربین یکی از گزینه های مهم برای خرید گوشی می باشد، هر کدام از این دو گوشی پرچمدار، به راحتی پاسخگوی نیازهای شما خواهند بود. زیرا هر دو آن ها از مشخصاتی مانند: دوربین دوگانه، لرزشگیر اپتیکال دوگانه و نرم افزار انعطاف پذیر بهره می برند.

خرید گوشی گلکسی نوت 9 با بهترین قیمت

نقد و بررسی گلکسی نوت 9

بنابر گفته اپل، آیفون 10 اس مکس، 10 اس و 10 آر نسبت به آیفون 10 از دوربینی با لنز گسترده تر برخوردار هستند. در واقع اپل ادعا دارد که این افزایش 32 درصدی سنسور آیفون XS Max باعث بیشتر شدن 50 درصد نور نسبت به آیفون X می باشد.

جالب است بدانید که یکی از بزرگترین ویژگی اضافه شده به آیفون 10 اس مکس، Smart HDR می باشد که چندین عکس را پشت سرهم و نوردهی مختلف ثبت می کند و با ترکیب آن ها به ثبت تصویری با جزئیات در بخش های روشن تر و تاریک تر می پردازد.

خرید گوشی آیفون 10 اس مکس

دوربین گلکسی نوت 9 مجهز به دریچه دیافراگم متغیر، HDR و تشخیص صحنه می باشد که قادر است صحنه هایی مانند: گل،گیاه، غذا و… را به کمک هوش مصنوعی پردازش نماید. درواقع این قابلیت به شما کمک می کند تا تصاویر بهتری ثبت کنید.


گلکسی نوت 9
آیفون 10 اس مکس
دوربین اصلی
دوربین دوگانه 12 مگاپیکسل
دوربین دوگانه 12 مگاپیکسل
لنز واید
26 میلی متر f/1.5-f/2.4
26 میلی متر f/1.8
لنز تله فوتو
52 میلی متر f2.4
51 میلی متر f2.4
لرزشگیراپتیکالاپتیکال
زوم اپتیکال
2x2x
زوم دیجیتال
10x10x

توجه داشته باشید که در تمامی قسمت ها، تصاویر سمت راست مربوط به آیفون 10 اس مکس بوده و تصاویر سمت چپ نیز برای گلکسی نوت 9 می باشد.

سوژه اول: بررسی دامنه پویایی دوربین گلکسی نوت 9 و آیفون 10 اس مکس

در حالت کلی، دوربین آیفون 10 اس مکس تصاویر بهتری نسبت به گلکسی نوت 9 ثبت کرده است. تصویر آیفون Xs max  نسبت به گلکسی نوت 9 روشن تر می باشد و با زوم کردن بروی بنا، جزئیات بهتری از تصویر قابل مشاهده است. در حالی که تصویر مربوط به گلکسی نوت 9، جزئیات را به دلیل تاریک بودن، کم رنگ تر نمایش می دهد. مورد دیگر لازم است در مقایسه تصویر بدانید، سوژه آسمان می باشد که در آیفون 10 اس مکس بهتر از گلکسی نوت 9 مشاهده می شود.

عملکرد دوربین کدام یک بهتر می باشد؟
1022 votes · 1022 answers

در عکسی که در قسمت زیر مشاهده می کنید، با قراردادن لنزهای هردو گوشی دربرابر تایش مستقیم خورشید، هردو پرچمدار 2018 تصاویر خوبی را ثبت نمودند. به طوری که تمامی سوژه ها از جمله: بنا، آسمان و… قابل مشاهده هستند. تنها نکته ای منفی در این تصویر ها لکه های نوری (Lens flare) است که در اثر پرتاب نور خورشید برروی لنز ایجاد شده اند. این لکه های نوری در تصویر آیفون 10 اس مکس نسبت به گلکسی نوت 9 آزاردهنده تر است.

عملکرد دوربین کدام یک بهتر می باشد؟
1022 votes · 1022 answers

در سومین عکس که از فاصله نزدیک به بنا ثبت شده است، دوربین گلکسی نوت 9 رنگ ها را گرمتر نشان داده است. درحالی که در آیفون 10 اس مکس رنگ ها را به صورت سرد تر مشاهده می کنید. مورد دیگری که لازم است در این عکس به آن توجه کنید،قسمت پایین طاق سمت راست بنا می باشد که در گلکسی نوت 9، رنگ آسمان به خوبی حفظ شده است.

عملکرد دوربین کدام یک بهتر می باشد؟
1022 votes · 1022 answers

سوژه دوم: بررسی زوم اپتیکال دوربین گلکسی نوت 9 و آیفون 10 اس مکس

یکی از ویژگی های مشترک که در هر دو گوشی وجود دارد، زوم اپتیکال می باشد. این قابلیت به شما اجازه می دهد بدون اینکه کیفیت عکس کاهش پیدا کند، زوم دو برابری را به سوژه مورد نظر خود داشته باشید.

در تصویر زیر هر دو گوشی از عملکرد خوبی برخوردار می باشند؛ با این تفاوت که رنگ آبی آسمان در  آیفون 10 اس مکس نسبت به نوت 9 طبیعی تر می باشد. اما در مقابل، جزئیات در گلکسی نوت 9 مشخص تر می باشد. به طوری که در تصویر کراپ شده از هر دو عکس متوجه خواهید شد که سنگ ها در نوت 9 واضح تر از 10 اس مکس است. نکته دیگری که شاید در تصویر کراپ شده، بیشتر به چشم بیاید، رنگ قرمز عقربه های ساعت در تصویر آیفون  Xs max است.

تصاویر دیگری از زوم اپتیکال را برای شما اینجا قرار می دهیم تا با دقت بیشتری به مقایسه دوربین این دو پرچمدار بپردازید.

عملکرد دوربین کدام یک بهتر می باشد؟
1022 votes · 1022 answers

سوژه سوم: بررسی قابلیت پرتره دوربین گلکسی نوت 9 و آیفون 10 اس مکس

متاسفانه گوشی آیفون 10 اس مکس در بعضی موارد، قادر به تشخیص کامل سوژه نمی شود و برخی از بخش های سوژه را تار می نماید که در تصاویر زیر شاهد این اتفاق هستیم. اما گلکسی نوت 9 در این سوژه بسیار خوب عمل نموده است. در این قسمت نیز تصاویر دیگری از قابلیت پرتره را برای شما قرار می دهیم تا با دقت بیشتری به مقایسه دوربین این دو پرچمدار بپردازید.

عملکرد دوربین کدام یک بهتر می باشد؟
1022 votes · 1022 answers

سوژه چهارم: بررسی دوربین گلکسی نوت 9 و آیفون 10 اس مکس در شب

در سوژه هایی که نور محیط کافی نیست، گلکسی نوت 9 پر ادعا با سویچ کردن به دیافراگم روشن f/1.5 ، می تواند تصاویر روشن تر با نویز کمتر ثبت نماید. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، گلکسی نوت 9 نسبت به آیفون 10 اس مکس، تصویری بهتری ثبت کرده است.

عملکرد دوربین کدام یک بهتر می باشد؟
1022 votes · 1022 answers

سوژه پنجم: بررسی کیفیت ویدئو دوربین گلکسی نوت 9 و آیفون 10 اس مکس

در این بخش ، دو نمونه ویدئو فیلمبرداری شده است. یکی از ویدئو ها عادی و دیگری آهسته می باشد. لازم است بدانید که ویدئو عادی در هر دو گوشی با کیفیت 1080P و سرعت 30 فریم در ثانیه ضبط شده است.

نمونه فیلمبرداری 1080P/30fps گلکسی نوت 9

نمونه فیلمبرداری 1080P/30fps آیفون 10 اس مکس

نمونه فیلمبرداری فوق آهسته گلکسی نوت 9

نمونه فیلمبرداری  آهسته آیفون 10 اس مکس

عملکرد دوربین کدام یک بهتر می باشد؟
1022 votes · 1022 answers

در جمع بندی این مقایسه دوربین دو پرچمدار قدرتمند، هردو گوشی از عملکرد بسیار خوبی به نمایش گذاشتند. بنابراین نمی توان مطلقا یکی را به دیگری ترجیح داد. از این رو نتیجه نهایی را بعد از امتیاز دهی شما برای هر دوربین اعلام خواهیم نمود.

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی