مقایسه آنر بند ۵ و شیائومی می بند ۵ : کدامیک عملکرد بهتری دارد؟

بندهای سلامتی که برخی از امکانات ساعت‌های هوشمند را به ارث برده‌اند، می‌توانند برای سلامتی انسان‌ها اثرات مثبتی داشته باشند. در کنار این عملکرد مناسب، قیمت پایین آن‌ها نیز باعث می‌شود علاقه کاربران به بندهای سلامتی بیش از پیش شود. در این بین دو محصول به نام‌های شیائومی می بند ۵  و آنر بند ۵ در بازار بسیار محبوب هستند و هر کدام کاربران مخصوص به خود را دارد. البته طبیعتا تفاوت‌هایی بین این دو محصول وجود دارد. در این متن به مقایسه آنر بند ۵ و شیائومی می بند ۵ می‌پردازیم و تمام امکانات آن‌ها را هم بررسی می‌کنیم.

بسته‌بندی

در مقایسه آنر بند ۵  و شیائومی می بند ۵ از لحاظ بسته‌بندی، به تفاوت‌های جزئی بین این دو محصول پی می‌بریم. بسته‌بندی شیائومی می بند ۵ ضخامت کمتری دارد و مستطیلی شکل است. این در حالی است که بسته‌بندی آنر بند ۵ مربعی شکل است و ارتفاع بیشتری دارد.

اقلام موجود در بسته‌بندی می بند ۵

  • بند هوشمند شیائومی می بند ۵ به همراه بند مشکی سیلیکونی
  • دفترچه راهنما
  • شارژر مغناطیسی

اقلام موجود در بسته‌بندی آنر بند ۵

  • بند هوشمند آنر بند ۵
  • شارژر 
  • دفترچه راهنما

طراحی

نخستین چیزی که در مقایسه آنر بند ۵ و شیائومی می بند ۵ به چشم می‌خورد، طراحی و شکل بدنه آن‌هاست. باید قبل از انتخاب دقت کنید که بندهای سلامتی اغلب به شکل مستطیلی طراحی می‌شوند و از لحاظ طراحی شباهتی با ساعت‌های کلاسیک ندارند. این دو محصول نیز از این قاعده مستثنا نیستند و طراحی بدنه و نمایشگر مستطیلی دارند.

آنر بند ۵ و شیائومی می بند ۵ هر دو به شکل ساده‌ای طراحی شده‌اند ولی تفاوت‌هایی نیز با هم دارند. شیائومی می بند ۵ صفحه نمایش بیضی شکل دارد و از طراحی بدنه گرد مانند بهره می‌برد.

دستبند سیلیکونی این محصول نیز به شکل باریک ساخته شده است و به جای سگک، از دکمه برای بسته‌شدن استفاده می‌کند. دقیقا مانند نسل قبلی، یعنی شیائومی می بند ۴، اگر علاقمند به داشتن بند خوش‌رنگ‌تری هستید، می‌توانید ساعت را از بدنه سیلیکونی خارج کنید و در بند سیلیکونی یا هر بند دیگری، جایگزین کنید. لازم به ذکر است که این محصول فقط در رنگ مشکی به بازار عرضه شده است، ولی همانطور که گفتیم، در صورت نیاز می‌توانید با بندهای جذاب‌تر نیز ساعت خود را زیباتر کنید.

در سمت دیگر، آنر بند ۵ طراحی مستطیلی شکل دارد و از لبه‌های تیزتری به نسبت می بند ۵ بهره می‌برد. این محصول از بندهای ضخیم‌تری به نسبت می بند ۵ استفاده می‌کند و از لحاظ بند شکل و شمایل شبیه‌تری به ساعت‌های کلاسیکی دارد. بند این ساعت نیز مانند رقیب خود یعنی می بند ۵ قابل تعویض است. البته، برای مشتریان این ساعت، سه رنگ مشکی، آبی و صورتی نیز در دسترس هستند و در صورت علاقه، می‌توانند هر کدام از آن‌ها را انتخاب کنند.

هر دوی این بندهای سلامتی حین استفاده در مچ دست، حس سنگینی را به کاربر القا نمی‌کنند. البته استفاده از آنر بند ۵ در فعالیت‌های ورزشی، بیشتر حس امنیت را به کاربر القا می‌کند. گویی با هیچ فعالیت ورزشی، این بند، از دست خارج نخواهد شد! این بندها ضدآب نیز هستند و در صورت استفاده از آن‌ها در استخر تا ۵ اتمسفر، مشکلی گریبان‌گیر آن‌ها نمی‌شود.

صفحه نمایش

در مقایسه آنر بند ۵ و شیائومی می بند ۵ از لحاظ صفحه نمایش، عملا چیزی عایدمان نمی‌شود! چراکه هر دو محصول از صفحه نمایش آمولد در بدنه خود استفاده می‌کنند. این صفحه نمایش در می بند ۵ اندازه ۱.۱ اینچی دارد و به نسبت مانیتور آنر بند ۵ که ۰.۹۵ اینچی می‌باشد، مقداری بزرگتر است.

در نمایشگر این دو بند هوشمند از شیشه 2.5D برای محافظت بیشتر از نمایشگر استفاده شده است.

علاوه بر آن، میزان نور نمایشگرهای این دو محصول از لحاظ روشنایی قابل تنظیم هستند. اگر نیاز به نور بیشتری دارید، می‌توانید نور صفحه نمایش را زیاد کنید؛ در غیر اینصورت، می‌توانید با کاهش‌دادن آن، از ساعت استفاده مطلوبی داشته باشید.

استفاده از صفحه نمایش لمسی این دو محصول، بدون وقفه و با سرعت بالا انجام می‌شود و از این لحاظ هیچ نگرانی گریبان‌گیر کاربران نمی‌شود. برای هر کاری، می‌توانید با انگشت‌تان به راحتی، صفحه نمایش را لمس و در صورت نیاز به برگشت به صفحه قبلی، دکمه تعبیه‌شده در قسمت پایین صفحه نمایش را لمس کنید.

در آنر بند ۵ دکمه‌ای که در قسمت پایینی صفحه نمایش قرار داده شده است، کاملا قابل تشخیص است؛ ولی این دکمه در می بند ۵، از لحاظ طراحی، زیبایی بیشتری دارد.

در نهایت در حوزه صفحه نمایش، می‌توانیم به قابلیت شخصی‌سازی این بندهای سلامتی اشاره کنیم. هر دوی این محصولات تنوع بالایی از نظر واچ فیس‌ها دارند. بنابراین، اصلا نگران یکنواخت‌شدن ساعت‌تان پس از چند روز استفاده از آن نباشید!

کارایی و برنامه‌ها

حتی از لحاظ کارایی، مقایسه آنر بند ۵ و شیائومی می بند ۵ نتیجه خاصی به همراه نخواهد داشت. در شیائومی می بند ۵، کاربران قادر به اندازه‌گیری ضربان قلب، اندازه‌گیری ۱۱ فعالیت ورزشی انجام یافته، مشاهده آب‌وهوا و اعلانات گوشی هستند. همچنین دسترسی به تنظیمات خاصی مانند آلارم، پخش موسیقی، تایمر، حالت بی‌صدا و پیگیری وضعیت خواب، در می بند ۵ در دسترس کاربران قرار دارد.

در سمت دیگر، آنر بند ۵، در کنار ارائه تمام ویژگی‌های ذکرشده برای می بند ۵، اندازه‌گیری میزان اکسیژن خون را نیز برای کاربران ممکن می‌کند. البته باید دقت کنید که تعداد فعالیت‌های ورزشی پشتیبانی‌شده توسط آنر بند ۵، به تعداد ۱۰ است.

علاوه بر آن، اگر از علاقمندان به تصویربرداری با تلفن همراه هستید، می‌توانید از آنر بند ۵ یا می بند ۵ خود بهترین استفاده را در این حوزه بکنید. می‌توانید گوشی را به بند متصل کرده و با تنها یک ضربه روی صفحه نمایش، تصویر خود را بگیرید. البته این ویژگی، شاید خیلی مورد استفاده قرار نگیرد، ولی ویژگی جذابی است و می‌تواند در موقع تصویربرداری، گره مشکل کاربران را بگشاید.

آنر بند ۵ و شیائومی می بند ۵، قابلیت نمایش اعلانات تلفن همراه را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. هیچ کدام از این دو بند سلامتی، ارائه‌دهنده GPS نیستند و برای این منظور، باید به تلفن همراه خود مراجعه کنید.

از لحاظ داده‌های مرتبط با فعالیت‌های ورزشی و پیگیری شرایط خواب، هر دو محصول کارایی نسبتا مشابهی عرضه می‌کنند و عملکرد تقریبا یکسانی دارند. این اطلاعات شامل میزان مسافت طی‌شده، کیفیت خواب و ضربان قلب می‌باشند. البته، با وجود نسبتا دقیق‌بودن این اطلاعات، نمی‌توان کاملا به آن‌ها تکیه کرد.

آنر بند ۵ با برنامه‌ای که به گوشی متصل می‌شود، برنامه‌های ورزشی متنوع و جذابی را به کاربران عرضه می‌کند که می‌تواند برای علاقمندان به ورزش مناسب باشد. برنامه اتصال می بند ۵ به گوشی نیز حرف‌های جذابی برای گفتن دارد. در این اپلیکیشن، قادر خواهید بود وضعیت خوابتان شامل میزان خواب عمیق و میزان خواب سطحی را مشاهده کنید.

در مقایسه آنر بند ۵ و شیائومی می بند ۵ از لحاظ سنسورها نیز باید به سنسور ضربان قلب ۳ محوره می بند ۵ اشاره کنیم. شرکت آنر نیز در آنر بند ۵، سنسور ژیروسکوپ ۳ محوره، سنسور ضربان قلب و سنسور Wear monitoring را تعبیه کرده است.

طول عمر باتری

بنا به ادعای شرکت‌های سازنده این دو محصول، باتری آنر بند ۵ با یکبار شارژ به اندازه ۱۴ روز شارژدهی خواهد داشت. این مقدار در کنار طول عمر باتری ۱۴ الی ۲۰ روزه باتری می بند ۵، مقداری کم است. این طول عمر از تفاوت جزئی حجم باتری و بهینگی نرم‌افزار و سخت‌افزار این دو ساعت نشات می‌گیرد. باتری می بند ۵ ، ۱۲۵ میلی‌آمپرساعتی است و نسبت به باتری ۱۰۰ میلی‌آمپرساعتی آنر بند ۵، ظرفیت بیشتری دارد.

از طرف دیگر، می بند ۵ به وسیله شارژر مغناطیسی شارژ می‌شود. این در حالی است که شارژر آنر بند ۵، پین ۲تایی دارد و مغناطیسی نیست. از مزایای این شارژر می‌توانیم به نیاز نداشتن به درآوردن ساعت از بند برای شارژکردن اشاره کنیم. علاوه بر آن، راحتی استفاده از این شارژر به مراتب شارژر آنر بند ۵، بیشتر است.

سایر ویژگی‌ها

ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارند که در مقایسه آنر بند ۵ و شیائومی می بند ۵ ، تفاوت‌ها را آشکار می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها، نسخه بلوتوث پشتیبانی‌شده در این دو ساعت است. می بند ۵ و آنر بند ۵ هر دو توسط بلوتوث نسخه ۵ به تلفن همراه متصل می‌شوند. بنابراین، از این لحاظ بالاترین تکنولوژی در این دو محصول استفاده شده است و هیچ نگرانی گریبان‌گیر کاربران این محصولات نمی‌باشد.

این دو بند سلامتی، با سیستم عامل‌های اندروید و iOS سازگار هستند. نسخه اندروید ۴.۴ و بالاتر و نسخه iOS 9 و بالاتر، در هر دو دستبند پشتیبانی می‌شود.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های این دو مچ‌بند، پشتیبانی از دستیار صوتی است. آنر بند ۵ از هیچ دستیار صوتی پشتیبانی نمی‌کند. این در حالی است که در می بند ۵، دستیار صوتی الکسا آمازون قابل فراخوانی است. به همین دلیل، میکروفون کوچکی نیز در بدنه می بند ۵ در نظر گرفته است. البته این دستیارها در نسخه‌های گلوبال پشتیبانی نمی‌شوند و فقط می‌بندهای نسخه‌ی چین این قابلیت را دارند.

با استفاده از سنسورهایی که در می بند ۵ قرار داده شده است، توانایی اندازه‌گیری استرس کاربران مچ‌بند نیز فراهم شده است. ولی متاسفانه، چنین قابلیتی در آنر بند ۵ در دسترس نمی‌باشد.

پشتیبانی از زبان فارسی

علاوه بر موارد ذکرشده، می‌توانیم به عدم پشتیبانی می بند ۵ از زبان فارسی اشاره کنیم. به عبارت دیگر، به هنگام دریافت اعلان در می بند ۵، آن را به شکل نامرتب خواهید دید. در نسخه‌های قبلی می بند این حروف به صورت مربع دیده می‌شدند و این بدان معنی بود که این ابزار توانایی خواندن حروف را ندارد. اما هم‌اکنون حروف نمایش داده می‌شوند، اما مفهوم نیستند و احتمال می‌رود در بروزرسانی‌های بعدی شاهد بهبود این بخش باشیم.

عدم پشتیبانی از زبان فارسی در حالت پیش فرض شیائومی می بند ۵
عدم پشتیبانی از زبان فارسی در حالت پیش فرض شیائومی می بند ۵

خوشبختانه چنین مشکلی در آنر بند ۵ وجود ندارد و در صورت دریافت پیام‌های فارسی یا هر اعلانی به زبان فارسی، به خوبی در صفحه نمایش آنر بند ۵ به نمایش در می‌آید.

قیمت

 در انتهای متن مقایسه آنر بند ۵ و شیائومی می بند ۵ ، یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در خرید محصولات، یعنی قیمت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شیائومی می بند ۵ قیمت برابر با ۳۹.۹۹ دلار دارد و آنر بند ۵ نیز با قیمت ۳۱.۴۲ به بازار عرضه شده است. می بند ۵ قیمت بالاتری به نسبت آنر بند ۵ دارد که از امکانات بیشتر آن نشات می‌گیرد.

نقاط منفی و مثبت 

نقاط منفی آنر بند ۵نقاط مثبت آنر بند ۵
مدل شارژ باتری نه چندان مطلوب۱۰ حالت ورزشی
عدم پشتیبانی از دستیار صوتیقابلیت اندازه‌گیری میزان اکسیژن خون
عدم وجود GPSقابلیت تعویض واچ فیس‌ها
نقاط منفی و مثبت آنر بند ۵
نقاط منفی شیائومی می بند ۵نقاط مثبت شیائومی می بند ۵
عدم وجود GPSشارژ باتری راحت بدون نیاز به درآوردن ساعت از بدنه
عدم پشتیبانی خوب از زبان فارسیصفحه نمایش بزرگ ۱.۱ اینچی
عدم وجود سنسور اندازه‌گیری میزان اکسیژن خون
نقاط منفی و مثبت شیائومی می بند ۵

در نهایت باید بگوییم که این دو دستبند سلامتی، مشخصات تقریبا نزدیک به هم را دارند. این شما هستید که باید حین خرید، به تفاوت‌های جزئی بین این دو دقت کنید و محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شما کدامیک از این دو بند سلامتی را انتخاب می‌کنید؟

۴ دیدگاه


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من خودم طرفدار محصولات شیائومی ام ولی تو این زمینه آنر بند بهتره اما از لحاظ واچ فیس آنر بند فقط واچ فیس های دیفالتشو داره من سرچ هم کردم همه جا یک روش واسه اضافه کردن واچ فیس گفتن که اونم عملی نشد چون شماره تلفن چینی میخواد واسه ثبتنام تو سایتش 😐

سلام من موبایلم شیائومی هست اگر آنرا بند رو بخرم مشکلی به وجود نمیاد منظورم اینه که ناسازگاری باگ یا هر چیز دیگه ای نداره با گوشی های شیائومی؟

مقایسه غلطی هستش ، بعد هم بلوتوث انر بند ۵ نسخه ۵ هستش نه ۴.۲
بازم ممنون از مقایستون

باید انربند 6 با می بند 5 مقایسه بشه ، درست نیست مقایسه بند نسل قبل با جدیدتر

مطالب بیشتر

مقایسه می بند ۶ و هواوی بند ۶: کدام یک ارزش خرید بیشتری دارد؟

مچ‌بندهاي هوشمند كه اغلب با قيمتي ارزان‌تر نسبت به ساعت‌هاي هوشمند عرضه مي‌شوند، امروزه تبديل...

صدرا علی‌پور time-alt ۹ مرداد ۱۴۰۰

گلکسی A52 بخریم یا Redmi Note 10 Pro؟

یکی از محبوب‌ترین میانرده‌های سامسونگ که توانست فروش بسیار بالایی هم داشته باشد گلکسی A51 است...

احسان نیک‌پی time-alt ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

مقایسه S20 fe 5G با Mi 10T Pro

گوشی‌های پرچمدار را می‌توان آخرین تلاش شرکت‌های بزرگ و بهترین نسخه موجود از فناوری‌های مختلف...

احسان نیک‌پی time-alt ۱۵ خرداد ۱۴۰۰

تفاوت هندزفری فریبادز 3i با فریبادز 3

فریبادز 3 نقطه عطف مهمی برای چینی‌ها بود. پس از ۲ سری آزمون و خطا با هندزفری‌های تمام بی‌سیم...

پارسا جهانبانی time-alt ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

مقایسه هدفون های پرچمدار اپل، سامسونگ و هواوی

بازار هدفون های کاملاً بی‌سیم پرچمدار از زمان معرفی و عرضه AirPods اپل شاهد رقابت‌های جدی و...

پارسا جهانبانی time-alt ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

گلکسی A52 بخریم یا گلکسی A72؟

زمانی که سامسونگ نسل قبل A52 و A72 یعنی گلکسی A51 و گلکسی A71 را معرفی کرد انتخاب تا حد زیادی...

احسان نیک‌پی time-alt ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

گلکسی A72 بخریم یا Poco X3 pro؟

بخش میانی بازار گوشی‌های هوشمند از همیشه شلوغ‌تر شده است و محصولات مختلف از همیشه تواناتر! در...

احسان نیک‌پی time-alt ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

معرفی و مقایسه بهترین پاوربانک های انکر

انکر را می‌توان شناخته شده‌ترین برند تولید کننده پاوربانک های دنیا نامید. با این وجود خرید...

پارسا جهانبانی time-alt ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

مقایسه ردمی نوت 10 و گلکسی A32: جنگ میانی بازار!

به طور کلی انتخاب یک گوشی میانرده در بازار به خودی خود دشوار می‌باشد و زمانی که در کنار این...

احسان نیک‌پی time-alt ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

پاسخ های جذاب بیکسبی و سیری به سوالات مشابه

بیست سال قبل اگر به فردی می‌گفتیم که در آینده محصولی ساخته می‌شود که می‌توان با آن تلفن زد،...

پارسا جهانبانی time-alt ۲۹ فروردین ۱۴۰۰