راهنمای خرید ربات جاروبرقی شیائومی : کدام ربات بهتر عمل می‌کند؟

شرکت شیائومی با سیاست‌های مشتری‌مدار و محصولات باکیفیت، در زمان کوتاهی موفق شد در چین و سپس در سرتاسر جهان به محبوبیت بالایی دست یابد. یکی از عرصه‌هایی که محصولات این شرکت توانسته‌اند موفقیت بالایی کسب کنند، ربات جاروبرقی آن است. این ربات‌ها با هوش بالا و الگوریتم قدرتمندی که دارند، گزینه بسیار خوبی برای حفظ زیبایی خانه‌های‌مان هستند و کار را هم بسیار آسان می‌کنند. در این مطلب قصد مقایسه چند ربات جاروبرقی شیائومی را داریم تا با تفاوت‌ها و نقاط قوت هر کدام آشنا شوید و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای رفتن به بخشی که می‌خواهید از جدول محتوای زیر استفاده کنید. در این مطلب سعی کردیم جامع‌ترین راهنمای خرید ربات جاروبرقی شیائومی را ارائه کنیم. به همین خاطر بخش ابتدایی این مطلب به تشریح نکات کلیدی ربات‌ها و مواردی که باید در انتخاب خود توجه داشته باشید پرداخته‌ایم. اما در صورت نیاز، مستقیم سراغ ربات مد نظر بروید یا تیتر کدام را بخریم؟ را انتخاب کنید.

Xiaomi Mijia 1T
مدل
STYTJ02HZM
Xiaomi MiJia G1Xiaomi MiJia 1C
مدل STY1J01ZHM 
Xiaomi Mi Robot-Vacuum Mop P
مدل
STYJ02YM
Xiaomi MiJia 1SXiaomi Mi Robot
طول عمر باتری180 دقیقه90 دقیقه110 دقیقه110 دقیقه150 دقیقه150 دقیقه
ظرفیت باتری5200 میلی‌آمپر ساعت2500 میلی‌آمپر ساعت2400 میلی‌آمپر ساعت3200 میلی‌آمپر ساعت5200 میلی‌آمپر ساعت5200 میلی‌آمپر ساعت
مساحت پاک سازی با یک بار شارژ240 متر مربعمشخص نشده60 متر مربع180 متر مربع250 متر مربع250 متر مربع
قدرت مکندگی3000 پاسکال2200 پاسکال2500 پاسکال2100 پاسکال2000 پاسکال1800 پاسکال
نقشه برداری هوشمنددارددارددارددارددارددارد
تکنولوژی نقشه برداریدوربین ToFژیروسکوپحسگر بصریلیزر LDSلیزر LDS به + حسگر بصریلیزر LDS
تشخیص اشیاءداردنداردنداردنداردنداردندارد
امکان تعریف منطقه جاروداردندارددارددارددارددارد
اندازه مخزن550 میلی‌لیتر600 میلی‌لیتر600 میلی‌لیتر550 میلی‌لیتر420 میلی‌لیتر420 میلی‌لیتر
قابلیت تی کشیداردداردداردداردنداردندارد
اندازه مخزن آب250 میلی‌لیتر200 میلی‌لیتر200 میلی‌لیتر200 میلی‌لیتر
نوع فیلترHEPAHEPAHEPAHEPAHEPAHEPA
پشتیبانی از دستیار صوتی هوشمندمشخص نشدهنداردداردنداردندارددارد
امکان تعریف منطقه ممنوعهداردنداردداردداردداردندارد
تشخیص اتاقداردنداردنداردداردداردندارد
زمان‌بندی برای تمیز کردن اتاق دلخواهمشخص نشدهنداردنداردداردداردندارد
پشتیبانی از بیش از یک نقشه‌ (برای خانه‌هایی که بیش از یک طبقه دارند)داردنداردداردداردداردندارد
قابلیت شارژ و ادامهدارددارددارددارددارددارد
توانایی بالا رفتن از ارتفاع20 میلی‌متر17 میلی‌متر20 میلی‌متر20 میلی‌متر15 میلی‌متر15 میلی‌متر

تفاوت‌های اصلی میان ربات‌های جاروبرقی: به چه نکاتی باید توجه داشته باشید؟

نیروی مکندگی

قدرت مکندگی روبات جاروبرقی

هدف ربات جاروبرقی چیست مگر مکیدن؟ به وضوح قدرت مکش چیزی است که باید توجه خاصی به آن داشته باشید. این مسئله به خصوص روی فرش و موکت خود را نمایش خواهد داد. همه ربات جاروبرقی هایی که نام بردیم، قدرت مکش کافی دارند. اما Xiaomi Mi Robot که اولین ربات جاروبرقی شیائومی به شمار می‌رود، کمترین قدرت و Mijia 1T که جدیدترین است، بیشترین قدرت را دارد. رتبه دوم به Mijia 1C با 2500 پاسکال می‌رسد. این دو ربات، بهترین عملکرد را حتی روی فرش‌های ضخیم خواهند داشت.

شارژدهی

شارژدهی روبات جاروبرقی
ربات جاروبرقی در حال شارژ

مورد دیگری که اهمیت بالایی دارد‌ (البته تمام این نقاط، کلیدی و به سهم خود مهم هستند!) شارژدهی و طول عمر باتری با یک بار شارژ است. در میان ربات جاروبرقی های شیائومی، MiJia G1 کمترین میزان شارژدهی با ۹۰ دقیقه را دارد. پس اگر خانه بزرگی دارید، از این ربات پرهیز کنید. مدل‌های Xiaomi MiJia 1C و Xiaomi Mi Robot-Vacuum Mop P با 110 دقیقه در رتبه بهتری قرار می‌گیرند. سپس مدل‌های قهرمان باتری شیائومی می ربات و Xiaomi MiJia 1S را داریم که با ۱۵۰ دقیقه کارکرد با یک بار شارژ، گزینه مناسبی برای اکثر خانه‌ها به شمار می‌روند.

اگر خانه بسیار بزرگی دارید به سراغ MiJia 1T بروید. تمام ربات جاروبرقی های شیائومی از قابلیت شارژ و ادامه پشتیبانی می‌کنند. این بدین معنا است که زمانی که شارژ ربات به 20 درصد برسد، به صورت هوشمند به ایستگاه شاٰژ باز می‌گردد و پس از شارژ 80 درصد به کار خود ادامه می‌دهد. نقشه خانه را هم که در حافظه دارد؛ به همین خاطر از همان جایی که آخرین بار قرار داشت، ادامه می‌دهد.

نقشه برداری

نقشه برداری روبات جاروبرقی
نقشه برداری ربات جاروبرقی

ربات‌هایی که از نقشه برداری پشتیبانی نمی‌کنند، سرگردان دور خانه می‌گردند تا شارژشان تمام شود. شاید یک نقطه را چند بار رد کنند، و یک نقطه را هرگز. از این ربات‌ها پرهیز کنید! خوشبختانه تمام ربات جاروبرقی های شیائومی که بالاتر نام بردیم و در جدول هم نمایش دادیم، این قابلیت را دارند. اما در تکنولوژی مورد استفاده تفاوت‌هایی وجود دارد که توضیح خواهیم داد.

اگر از دنبال کنندگان جدی اخبار تکنولوژی باشید، به احتمال زیاد نام لایدار (LiDAR) با آیفون‌های ۱۲ و آیپد پرو به گوش‌تان رسیده است. لایدار یا لیزر LDS، تکنولوژی است که برای تشخیص فاصله و در نهایت ساخت یک نقشه از محیط به کار می‌رود. ربات‌هایی که از اسکنر لایدار استفاده می‌کنند، نقشه محیط را دارند و یک نقطه را دوبار تمیز نخواهند کرد.

ربات جاروبرقی Xiaomi MiJia 1S علاوه بر اسکنر لایدار، از حسگر بصری یا تصویری هم استفاده می‌کند. این حسگر باعث می‌شود ربات بتواند مکان اتاق‌ها را بهتر تشخیص دهد.

جدیدترین ربات جاروبرقی شیائومی یعنی MiJia 1T از فناوری متفاوتی به نام دوربین ToF استفاده می‌کند. اگر به جدول توجه کنید، متوجه خواهید شد این مدل تنها ربات از میان برادران و خواهرانش است که می‌تواند اشیاء را تشخیص دهد.

تصویر روبه‌رو از وب‌سایت Aliexpress به خوبی نشانگر قابلیت‌های این دوربین است. در واقع این ربات اشیاء، و نه فقط اشیاء بلکه شیب‌ها را هم تشخیص داده و در نقشه سه‌بعدی که برای خود رسم می‌کند، از آن‌ها دوری خواهد کرد. در تصویر دوم می‌توانید نمایی از این ویژگی را مشاهده کنید.

دوربین می‌تواند ارتفاع را هم تشخیص دهد. این باعث می‌شود ربات سعی در وارد شدن به فضاهای بسته‌ای که از ارتفاع خود کوتاه‌ترند نداشته باشد.

نقشه اتاق – تعریف محدودیت

بالا رفتن ربات جاروبرقی
نقشه در داخل اپلیکیشن Mi Home

به غیر از MiJia G1، مدل‌های دیگر ربات جاروبرقی شیائومی امکان تعریف منطقه جارو دارند. از طریق برنامه Mi Home که واسطه استفاده از همه مدل‌ها است، می‌توانید نقشه خانه را داشته باشید و روی آن دیوار‌های مجازی تعریف کنید. با خط کشیدن روی نقشه مشخص می‌کنید کدام منطقه باید پاکسازی شود.

در این میان Xiaomi MiJia 1S و Xiaomi Mi Robot-Vacuum Mop P و جدیدترین مدل یعنی MiJia 1T قابلیت تشخیص اتاق را هم دارند و به واسطه آن، می‌توانید زمان‌بندی کنید کدام اتاق در چه ساعتی جارو شود. این قابلیت افزوده کار را آسان‌تر می‌کند.

اگر به تصویر بالا نگاه کنید متوجه تفاوت خواهید شد. نقشه سمت راست مربوط به ربات جاروبرقی Xiaomi MiJia 1C و سمت چپ Xiaomi Mi Robot-Vacuum Mop P است. با این‌که می‌توان برای MiJia 1C با کشیدن دیوار‌های مجازی داخل برنامه منطقه جارو تعریف کرد، به صورت هوشمند اتاق را تشخیص نمی‌دهد. در حالی که Mi Robot-Vacuum Mop P را می‌توان به واسطه ویژگی تشخیص اتاق به محل مورد نظر هدایت کرد و برای آن زمان نیز تعیین کرد.

تی کشیدن

ربات جاروبرقی

به غیر از Xiaomi Mi Robot و Xiaomi MiJia 1S، مدل‌های دیگر به عنوان ربات جاروبرقی دو منظوره فعالیت می‌کنند. این مدل‌ها به یک پمپ الکترونیکی مجهز شده‌اند که امکان توزیع آب را در سه حالت فراهم می‌کند و از مکانیسم گرفتگی آب جلوگیری می‌کند. همچنین با توجه ‌به میزان تمیز بودن و نوع سطوح می‌توانید حالت موردنظر را برای اسپری آب انتخاب کنید. آب به صورت یک‌نواخت ریخته می‌شود تا تمام سطح خانه به صورت برابر تی کشی شود. اگر این ویژگی برایتان مهم است، از Xiaomi MiJia 1S و Xiaomi Mi Robot دوری کنید.

توانایی بالا رفتن از ارتفاع

بالا رفتن ربات جاروبرقی

برای یک ربات جاروبرقی مهم است بتواند در صورت نیاز، ارتفاع یک فرش را بالا برود. Xiaomi Mi Robot تنها ۱۵ میلی‌متر بالا می‌رود که برای فرش‌های ضخیم مناسب نیست. باقی ربات‌ها به جز MiJia G1 که ۱۷ میلی‌متر بالا می‌رود، ارتفاع ۲۰ میلی‌متر را صعود می‌کنند. این را که کنار قدرت مکندگی بالای آن‌ها بگذارید، به غیر از شیائومی می ربات، همه مدل‌ها می‌توانند عملکرد بسیار رضایت بخشی را برای فرش و موکت ارائه دهند.

اندازه مخزن

نیازی به توضیح ندارد! مخزن زباله هر چه بزرگ‌تر باشد، بهتر است. اما تمام مدل‌ها اندازه مطلوب را دارا هستند. انتخاب زمانی محدود می‌شود که حیوان خانگی با ریزش موی زیاد داشته باشید. برای مثال گربه‌ها و برخی نژاد‌های سگ. در این صورت، شاید بهتر باشد Xiaomi Mi Robot و Xiaomi MiJia 1S را از انتخاب‌های‌تان حذف کنید. در غیر این صورت همان طور که گفته شد، تمام مدل‌ها اندازه مخزن مناسبی دارند.

پشتیبانی از دستیار شخصی

متاسفانه تنها شیائومی می ربات و Xiaomi MiJia 1C از دستیار صوتی هوشمند پشتیبانی می‌کنند که شامل الکسا آمازون و دستیار گوگل هوم می‌شود. برای آشنایی با دنیای دستیارهای صوتی هوشمند و همچنین آشنایی با محصول شیائومی در همین زمینه، پیشنهاد می‌کنیم مطلب معرفی اسپیکر شیائومی می اسمارت را مطالعه کنید.

کدام را بخریم؟

Xiaomi Mi Robot

ارزان‌ترین گزینه
مناسب فرش‌های کم ضخامت، سرامیک و پارکت

۲.۵ ساعت شارژدهی روی تنظیمات Low و لیزر LDS از نقاط کلیدی آن هستند.

اولین مدل ربات جاروبرقی شیائومی که در سال 2016 میلادی عرضه شد. فیلتر آن از نوع HEPA است که علاوه بر این‌که تا ۹۵ درصد از ذرات بزرگ‌تر از ۰.۳ میکرون را جذب می‌کند، برای کسانی که آلرژی یا آسم دارن مشکل ساز نخواهد شد. این ربات جاروبرقی از ۱۲ سنسور، که شامل اسکنر لایدار هم می‌شود بهره می‌برد. به همین علت می‌تواند نقشه دقیقی از محیط را ترسیم کند و در آن محیز به تمیزکاری بپردازد و به جایی برخورد نکند یا از پله پایین نیفتد.

پردازنده‌ای که داخل ربات جاروبرقی می ربات شیائومی قرار گرفته کمک می‌کند حرکات ربات در داخل اپلیکیشن Mi Home قابل ردیابی باشند. به این صورت می‌توانید دنبال کنید که کجا تمیز شده و کجا تمیز خواهد شد.

این مدل از تعریف منطقه جارو هم پشتیبانی می‌کند و اگر تنها بخش به خصوصی را برای تمیزکاری مد نظر دارید، مفید خواهد بود. توضیحات بیشتر را در بخش نقشه اتاق – تعریف محدودیت مطالعه کنید.

ربات جاروبرقی شیائومی می ربات برای خانه‌های بزرگ مناسب است، اما برای فرش‌های medium یا high-pile پیشنهاد نمی‌شود.

این ربات باتری بسیار خوبی دارد و روی تنظیمات کم مصرف تا ۱۵۰ دقیقه می‌تواند جارو کند، اما تنها ۱۵ میلی‌متر توانایی بالا رفتن دارد که مناسب فرش‌های ضخیم نیست.
روی زمین و فرش‌های کم ضخامت کمتر ایرادی می‌توان به کار این ربات گرفت و عملکرد آن ایده‌آل است. به طور کلی سه دسته فرش low-pile, medium-pile و high-pile داریم:

 • low-pile: بافت این نوع فرش‌ها کوتاه و در هم تنیده است.
 • medium-pile: این نوع فرش‌ها بافت بلند‌تری دارند، نرم‌تر هستند و فاصله میان بافت‌ها بیشتر است.
 • high-pile: فرش‌های نرم با بافت بلند و از هم جدا. این نوع فرش‌ها حس خوبی را به پا القاء می‌کنند، اما گرد و غبار و ذرات ریز بیشتری هم به خود جذب می‌کنند.

فقط توجه داشته باشید که این مدل در حال قدیمی شدن است و ممکن است کمتر پیدا شود. در این صورت گزینه بعدی برای شما مدل جدیدتر Xiaomi MiJia 1S خواهد بود.

ربات جاروبرقی Xiaomi Mi Robot را انتخاب کنید اگر:

 • به دنبال رباتی ارزان قیمت با پشتیبانی از اسکنر لایدار می‌گردید.
 • در خانه بزرگ زندگی می‌کنید.
 • فرش غیر از low-pile ندارید.
 • دستیار صوتی مبتنی بر الکسا دارید.
 • ربات جاروبرقی با امکانات خوب و قیمت پایین‌تر از رقبا می‌خواهید.

Xiaomi MiJia 1S

بهترین در بازه قیمتی
باتری آن دوام بالایی دارد. به لطف حسگر بصری می‌تواند اتاق‌ها را تشخیص دهد. فیلتر HEPA برای کسانی که آلرژی یا آسم دارند مشکل ساز نیست.

MiJia 1S دومین مدل در لاین آپ ما است. این مدل از ویژگی‌های هوشمند بیشتری برخوردار است و قدرت مکندگی بالاتری هم دارد. برای مثال، وجود یک حسگر بصری/تصویری علاوه بر لیزر LDS به ربات کمک می‌کند اتاق‌ها را هم تشخیص دهد. با استفاده از این ویژگی می‌توانید برای ربات زمان جارو کردن اتاق خاصی را تنظیم کنید. برای مثال، آشپزخانه در ساعت ۷ جارو شود.

پردازنده آن قدرتمندتر و سریع‌تر از نسل قبل است و به همین خاطر پردازش نقشه را سریع‌تر انجام می‌دهد. این مدل تا سه نقشه را هم می‌تواند پردازش کند که آن را برای خانه‌های چند طبقه ایده‌آل می‌کند.

به لطف مکندگی قوی‌تر، MiJia 1S روی فرش عملکرد بهتری دارد. اما همانند می ربات، عاجز از پیمودن فرش‌های medium-pile است.

ربات جاروبرقی Xiaomi MiJia 1S را انتخاب کنید اگر:

 • در خانه بزرگی زندگی می‌کنید.
 • در خانه چند طبقه زندگی می‌کنید.
 • نیازی به قابلیت تی کشی ندارید.
 • فرش‌های medium-pile یا high-pile استفاده نمی‌کنید.
 • ویژگی تشخیص اتاق برایتان مهم است.
 • ربات جاروبرقی کم صدایی می‌خواهید.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P

گزینه‌ای همه فن حریف
دو منظوره با امکان جارو کردن، تی کشیدن، جارو کردن و تی کشیدن (به صورت همزمان).
مخزن بزرگی دارد. نیروی مکش آن بالا است و چه روی فرش medium-pile و چه low-pile عملکرد بسیار خوبی دارد.

به اولین ربات چند منظوره این فهرست رسیدیم. برای این مدل، ارتفاع قابل بالا رفتن از ۱۵ میلی‌متر به ۲۰ میلی‌متر افزایش یافته که آن را گزینه‌ای بهتر برای انواع فرش‌ها تبدیل می‌کند. قدرت مکندگی آن هم از ۲۰۰۰ پاسکال مدل MiJia 1S به ۲۱۰۰ پاسکال افزایش یافته است. این قدرت بیشتر، باعث قربانی شدن طول عمر باتری شده و این مدل روی تنظیمات کم مصرف می تواند ۱۱۰ دقیقه به انجام وظیفه بپردازد.

بزرگترین ارتقاء نسبت به دو مدل قبلی، قابلیت تی کشی است. ربات جاروبرقی شیائومی مدل STYJ02YM دارای دو مخزن، یکی برای زباله و دیگری برای آب و زباله می‌باشد. دو حالت تی کشی خیس و مرطوب هم پشتیبانی می‌شود.

تعریف منطقه ممنوعه اجازه می‌دهد هنگام تی کشی، ورود به فرش را محدود کنید.

با استفاده از اپلیکیشن Mi Home می‌توانید از ویژگی‌های هوشمند این ربات جاروبرقی مانند تشخیص اتاق، تعریف منطقه و زمان بندی نهایت استفاده را ببرید.

ربات جاروبرقی Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P را انتخاب کنید اگر:

 • نیاز به قدرت مکندگی بیشتر دارید.
 • حیوان خانگی دارید. ظرفیت بیشتر مخزن و همچنین قدرت مکندگی بیشتر برای حیوانات خانگی مناسب است.
 • فرش‌های low-pile و medium-pile در خانه دارید.
 • قابلیت‌های هوشمند آن جذبتان می‌کند.
 • حاضرید هزینه بیشتری برای یک ربات جاروبرقی بالارده خرج کنید.

مقایسه Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P و Xiaomi MiJia 1C:

 1. تکنولوژی مورد استفاده برای نقشه برداری متفاوت است. MiJia 1C تنها از حسگر بصری و حسگر ژیروسکوپ استفاده می‌کند که محدودیت‌هایی دارد. تعامل با نقشه محدودتر است و دقت کمتری هم وجود دارد.
 2. مدل MiJia 1C نیروی مکندگی بیشتری دارد که آن را برای فرش مناسب‌تر می‌کند.
 3. اسکنر لایدار استفاده شده در Mi Robot Vacuum Mop P بهینه‌تر است و سریع‌تر تمیز می‌کند.
 4. شارژدهی MiJia 1C کمتر است؛ پس آن را برای خانه‌های کوچک انتخاب کنید.

Xiaomi MiJia 1C

ربات جاروبرقی دومنظوره
قدرت مکندگی بسیار بالا، مخزن بزرگ و توانایی تی کشی از نقاط کلیدی این محصول هستند.

ربات جاروبرقی مدل MiJia 1C برای افرادی که بودجه محدودتری دارند با امکاناتی که به میدان می‌آورد گزینه بسیار جذابی است. این مدل از بهترین گزینه‌ها در دو ویژگی ظرفیت مخزن و قدرت مکندگی است که تنها در مقابل مدل پرچمدار MiJia 1T کم می‌آورد.

اگر نهایت نیروی آن را به چالش بکشید، نزدیک به ۴۰ دقیقه فعالیت خواهد کرد. این عدد روی تنظیمات کم مصرف به ۱۱۰ دقیقه می‌رسد که آن را برای خانه‌های کوچک‌تر جذاب‌تر می‌کند.

نبود اسکنر لایدار باعث شده بدنه این ربات جاروبرقی کوچک‌تر باشد که به آن اجازه وارد شدن به محیط‌های کوتاهی مانند زیر برخی مبل‌ها را می‌دهد. توانایی بالا رفتن تا ۲۰ میلی‌متر این مدل را به گزینه مناسبی برای انواع فرش‌های medium-pile تبدیل می‌کند.

ربات جاروبرقی Xiaomi MiJia 1C را انتخاب کنید اگر:

 • نیاز به قدرت مکندگی بالایی دارید.
 • خانه‌تان نقشه ساده‌ای دارد (چرا که قدرت پردازش محیط این ربات جاروبرقی به خوبی مدل‌های دیگر نیست.)
 • حیوان خانگی دارید. مکندگی بالا، فیلتر HEPA و ظرفیت بالای مخزن ویژگی‌های کلیدی هستند که باید برای موی حیوانات خانگی در نظر بگیرید. و این مدل در تمامی آن‌ها کم‌ نقص است.
 • در خانه کوچکی پوشیده از فرش زندگی می‌کنید. مکندگی ۲۵۰۰ پاسکال این مدل، برای خانه‌های ایرانی بسیار مطلوب است.

مقایسه ربات‌های جاروبرقی Xiaomi MiJia 1S و Xiaomi Mi Robot-Vacuum Mop P و Xiaomi MiJia 1C:

این سه مدل از بسیاری لحاظ مشابه هستند اما در برخی نقاط کلیدی تفاوت‌هایی دارند و برای نیازهای متفاوتی طراحی شده‌اند که مفصل شرح خواهیم داد.

MiJia 1S:‌ اگر یادتان باشد، این نسخه از قابلیت تی کشی پشتیبانی نمی‌کرد. این مدل بیشتر با هدف تمیز کردن زمین‌های نپوشیده طراحی شده است و در این زمینه نیز عملکرد درخشانی دارد. برخلاف 1C، از اسکنر لایدار بهره می‌برد که امکان نقشه برداری سریع‌تر و بهتر را فراهم می‌کند. شارژدهی آن بسیار خوب است و به علاوه، تنها مدل این فهرست است که به طور کامل و بی‌نقص از چند نقشه پشتیبانی می کند. این ربات جاروبرقی گزینه مورد نظر شما است اگر به دنبال خرید مدلی با کارایی بالا برای خانه‌های بزرگ و چند طبقه هستید.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P: قابلیت تی کشی این مدل نسبت به 1C گزینه بهتری است چرا که با پترن Y شکل، بهتر تمیز می‌کند. شارژدهی کمتر و نبود پشتیبانی از چند نقشه، این مدل برای خانه‌هایی یک طبقه با اندازه متوسط بهتر است. اگر ربات جاروبرقی هوشمندی با اسکنر لایدار و تی کشی می‌خواهید که می‌تواند فرش‌های low-pile را هم به خوبی تمیز کند، این مدل برای شما خوب است.

MiJia 1C: یکی از بهترین ربات جاروبرقی هایی که در این بازه قیمتی می‌توانید پیدا کنید. قدرت مکندگی بالای آن برای فرش‌های low-pile و medium-pile بی‌نقص است و زمین نپوشیده را هم به خوبی جارو می‌کند و تی می‌کشد. این مدل برای خانه‌های کوچک با لوازم خانگی کم ایده‌آل است. همچنین امکان تعریف منطقه ممنوعه برای آن وجود دارد تا به سمت محیط‌های شلوغ‌تر نرود. در اکثر بررسی‌ها، MiJia 1C بهترین عملکرد را روی فرش‌ها دارد.

Xiaomi MiJia G1

برای بودجه‌های محدود
مناسب خانه‌های کوچک. فیلتر HEPA قابل تعویض و شست و شو که برای افرادی که آلرژی یا آسم دارند مضر نخواهد بود.

ربات جاروبرقی MiJia G1

MiJia G1 ارزان‌ترین مدل این فهرست هنگام عرضه است که یعنی مواردی در آن قربانی رسیدن به قیمت پایین‌تر شده‌اند. اما همانطور که از شیائومی انتظار می‌رود و به نوعی امضای این شرکت شده است، این مدل میان‌رده نیز ویژگی‌های جذابی دارد و در برخی نقاط کلیدی مانند قدرت مکش از مدل‌های MiJia 1S, Mi Robot و Mi Robot Vacuum Mop P قدرتمند‌تر است. اما لیزر LDS ندارد و از حسگر ژیروسکوپ برای پردازش نقشه استفاده می‌کند. دقت حسگر ژیروسکوپ کمتر است و برخی از ویژگی‌های هوشمند دیگر مدل‌ها را ندارد.

این ربات دو منظوره است و از تی پشتیبانی می‌کند. مخزن آب آن ۲۰۰ میلی‌لیتر ظرفیت دارد که بر اساس نیاز، در سه اندازه مختلف آب‌پاشی می‌کند.

شیائومی MiJia G1 تنها ربات جاروبرقی این فهرست است که صورت خودکار، قدرت مکندگی خود را روی فرش افزایش می‌دهد.

روی هر تنظیماتی که باشد، MiJia G1 مکندگی خود روی فرش را افزایش خواهد داد. حرکت ربات به صورت زنده داخل اپلیکیشن Mi Home قابل ردیابی است.

این ربات برای خانه‌های کوچک با فرش و زمین سخت ایده‌آل است. روی فرش‌های medium-pile عملکرد مناسبی دارد که تنها کمی به MiJia 1C می‌بازد. هیچ کدام از ربات‌هایی که در این فهرست مشاهده می‌کنید برای فرش‌های high-pile مناسب نیستند.

مقایسه Xiaomi MiJia 1C و MiJia G1:

مدل G1 شارژدهی باتری 1C را ندارد و برای همین مناسب خانه‌های بزرگ یا متوسط نیست. با وجود اینکه قدرت مکندگی بالایی دارد، MiJia 1C روی فرش‌های low-pile و medium-pile عملکرد بهتری نشان می‌دهد.

نقشه‌ای که MiJia G1 از محیط ترسیم می‌کند به دلیل نداشتن حسگر بصری یا لیزر LDS از دقت کمتری برخوردار است. همچنین، امکان تعریف منطقه جارو یا منطقه ممنوعه برای آن وجود ندارد و نقشه را پس از تمیزکاری ذخیره نمی‌کند.

همانطور که قبل‌تر هم بررسی کردیم، ربات جاروبرقی شیائومی مدل MiJia 1C رباتی ایده‌آل برای خانه‌های کوچک یا متوسط با فرش‌های low-pile و medium-pile است. امکان تعریف منطقه ممنوعه، آن را برای محیط‌های پر تردد یا شلوغ هم مناسب می‌کند.

بنا بر این توصیفات، MiJia G1 برای خانه‌های کوچک با حداقل لوازم خانگی بهتر است. به دلیل توانایی تشخیص فرش و افزایش قدرت، از باتری استفاده بهینه‌تری می‌کند اما باز هم کمترین شارژدهی در این لاین‌آپ با زمان ۹۰ دقیقه را دارد. این مدل از سری جارو متفاوتی استفاده می‌کند که برای افرادی که موهای بلند دارند ایده‌آل است.

Xiaomi MiJia 1T

پرچمدار شیائومی، بهترین ربات جاروبرقی
بیشترین طول عمر باتری و قدرتمندترین مکندگی آن را به بهترین نگهبان پاکیزگی خانه که می‌توانید داشته باشید تبدیل می‌کند.
با قابلیت تشخیص اجسام و تغییر مسیر، نیازی به مراقبت از آن یا تعریف منطقه ممنوعه نخواهید داشت.

ربات جاروبرقی MiJia 1T

این مدل پیشرفته‌ترین ربات جاروبرقی با سیستم ناوبری جدید و قدرت مکندگی بسیار بالا است. دوربین تعبیه شده در آن می‌تواند اجسام را تشخیص دهد و از برخورد با آن‌ها خودداری کند. توضیحات این دوربین و همچنین روش‌های دیگر ترسیم نقشه را در قسمت نقشه برداری توضیح داده بودیم و اگر علاقه‌مند هستید، می‌توانید بالاتر به مطالعه آن بپردازید.

Xiaomi MiJia 1T گران‌ترین مدل این لاین‌آپ و البته با بیشترین امکانات و ویژگی‌ها است. مخزن بزرگ آن (بزرگ‌ترین ر مقایسه با دیگر مدل‌ها) امکان جارو زدن ۱۶۰ متر مربع را فراهم می‌کند.

با وجود نداشتن لیزر LDS، ویژگی‌های تشخیص اتاق، تعریف منطقه جارو و اعمال محدودیت برای آن وجود دارد. این مدل تی کشی هم می‌کند و می‌توانید خروجی آب را تنظیم کنید. مانند دیگر ربات جاروبرقی های دو منظوره این فهرست، امکان استفاده همزان جارو و تی و استفاده جداگانه وجود دارد.

منبع: Smartrobotreviews

۵ دیدگاه


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گارانتی نداره مرکز تعمیر هم که نداره ???

سلام
کامل ترین توضیحی بود که می تونستین بدین
مدل mijia 1t در ایران موجود هست؟

بسیار عالی توضیح داده شده.
با تشکر

عالی و کامل

چقدر خوب جامع بود درود بر شما هموطن

مطالب بیشتر

بهترین گوشی ها با عمر بالای باتری و شارژدهی طولانی – دی ۱۴۰۱

گوشی‌های هوشمند هم مثل دیگر دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل از باتری نیروی خود را دریافت...

محمد ملکان time-alt ۵ مهر ۱۴۰۱

راهنمای خرید اسپیکر ارزان قیمت تا ۱ میلیون تومان (دی 1401)

از گذشته گوش دادن به موسیقی یکی از کارهای مورد علاقه انسان‌ها بوده که برای پر کردن اوقات فراغت...

محمد ملکان time-alt ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

بهترین گوشی های اقتصادی تا ۵ میلیون تومان (دی ۱۴۰۱)

بهترین گوشی های اقتصادی بازار تا ۵ میلیون تومان از شرکت‌های نوکیا، سامسونگ و شیائومی در این...

پویا علیمی time-alt ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

راهنمای خرید بهترین هدفون و هندزفری‌ بازار در تمام رده‌های قیمتی

در این مقاله سعی کردیم تا بهترین هدفون و هندزفری‌ها را در بازی قیمتی 100 هزار تومان تا 10...

محمد ملکان time-alt ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

راهنمای خرید بهترین گوشی میان رده از ۵ تا ۱۰ میلیون (دی ۱۴۰۱)

میانرده های جدید شهریور ۱۴۰۱ (بهترین گوشی های ۵ تا ۱۰ میلیون) در این مطلب معرفی شده‌اند و نقاط...

محمد ملکان time-alt ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی S21 اولترا، آیفون 13 پرومکس و P50 هواوی

کیفیت دوربین یکی از ویژگی‌های مهم گوشی‌های هوشمند است و برای بعضی‌ها مهمترین معیار برای خرید...

پویا علیمی time-alt ۸ مرداد ۱۴۰۱

معرفی بهترین گوشی‌های شیائومی به ترتیب قیمت (دی ۱۴۰۱)

در بازار امروز گوشی های هوشمند یکی از ارکان اساسی خرید کاربران ارزش خرید محصولات است و در این...

محمد ملکان time-alt ۱ مرداد ۱۴۰۱

معرفی بهترین هدفون‌های زیر یک میلیون (دی 1401)

انواع هدفون و هندزفری همیشه جزو محبوب‌ترین لوازم جانبی بازار بوده‌اند؛ همچنین این‌روزها که...

پویا علیمی time-alt ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

مقایسه شیائومی Redmi Note 11S با سامسونگ گلکسی A23 / کدام را بخریم؟

با توجه به عرضه محصولات متنوع اقتصادی توسط دو کمپانی سامسونگ و شیائومی، رقابت در این بخش از...

معین کریمی time-alt ۴ خرداد ۱۴۰۱

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس با S22 اولترا سامسونگ / نبرد گلادیاتورها

امسال جنگ بزرگی در دنیای اندرویدی و آیفون ها بین دو گوشی اس ۲۲ اولترا سامسونگ و آیفون ۱۳ پرو...

معین کریمی time-alt ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱