چگونه دقت سنسور اثر انگشت گوشی خود را افزایش دهیم؟

سایــمان دیــجیتال ۲۴ تیر ۱۳۹۷
سنسور اثر انگشت

سنسور اثر انگشت در گوشی های هوشمند امروزی، نه تنها باعث افزایش امنیت آن ها شده، بلکه اگر در اولین بار، اثر انگشت را شناسایی کند، متوجه خواهیم شد که سرعت بازگشایی قفل گوشی ها نیز افزایش داشته است. اگر در سرعت بازگشایی قفل گوشی خود، به مشکل برخورده اید، روش هایی وجود دارد که می توانید از طریق آن ها، عملکرد سنسور اثر انگشت گوشی خود را بهبود ببخشید.

احراز هویت بیومتریک در سال های اخیر، پیشرفت های زیادی به خود دیده و دو کمپانی بزرگ اپل و گوگل با API های خود در سیستم عامل های اندروید و ios، باعث رونق هرچه بیشتر استفاده از سنسور های بیو متریک شده اند. این سنسور ها در ابتدا عملکرد بدی نداشتند و رفته رفته، بهتر از قبل شده اند؛ اما هنور هم نمی توان آن ها را عالی دانست.

در برخی موارد پیش می آید که سنسور اثر انگشت گوشی ها عملکرد دقیقی از خود به نمایش نمی گذارند و باید چندید بار اقدام به شناسایی انگشت کرد. با این حال روش های وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها احتمال شناسایی اثر انگشت در اولین بار را افزایش داد. در ادامه با سایمان دیجیتال همراه باشید.

توجه داشته باشید که قبل از انجام هر مرحله، به خوبی سنسور اثر انگشت را تمیز نمایید.

انگشت خود را بیش از یک بار به گوشی بشناسانید

این روش یکی از ساده ترین موارد برای بهبود عملکرد سنسور اثر انگشت می باشد که در ابتدا شاید بدیهی به نظر نرسد. اگر در اکثر مواقع گوشی خود را با یک انگشت مشخص، بازگشایی می کنید و در برخی مواقع، سنسور در شناسایی انگشت در بار اول به مشکل بر می خورد، کافیست انگشت خود را برای بار دوم نیز به دستگاه بشناسانید. هر دو گوشی اندریودی و ios اجازه شناسایی چند انگشت را به شما می دهند و هیچ قاعده و اجباری وجود ندارد که شما نتوانید انگشت خود را بیش از یک بار بشناسانید.

در حالی که سیستم، انگشت شناسایی شده را انگشت جدیدی خواهد دانست، اما دقت آن برای انگشتی که عموما از آن استفاده می کنید، به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت و متوجه خواهید شد که بازگشایی قفل دستگاه در بیشتر شرایط با دقت بیشتری انجام می گیرد.

انگشتان هر دو دست را ثبت کنید تا بازگشایی در شرایط مختلف، آسان تر شود

برای این که بتوانید در هر شرایط، قفل گوشی خود را باز کنید، بهتر است اثر انگشت هر دو دست خود را به دستگاه شناسایی کنید. بالاخری پیش می آید که در برخی مواقع، دستی که معمولا از آن برای استفاده گوشی استفاده می کنیم، آزاد نباشد؛ بنابراین با شناساندن اثر انگشت هر دو دست می توانید به راحتی قفل گوشی را بدون نیاز به وارد کردن رمز یا الگو، باز کنید. توجه داشته باشید که اثر انگشت دست دیگر را نیز بیش از یک بار شناسایی کنید تا دقت سنسور، افزایش یابد.

حتما بعد از حمام نیز یک بار اثر انگشت خود را در سیستم ثبت کنید

یکی از موقعیت هایی که شاید شما هم با آن مواجه شده اید، این است که دستانتان خیس و یا کثیف باشید و بخواهید قفل گوشی خود را از طریق اثر انگشت، باز گشایی کنید. مسلما می دانید که در این صورت احتمال شناسایی اثر انگشت توسط سنسور، بسیار کم می باشد. پیشنهاد می شود بعد از حمام، اثر انگشت خود را در سیستم ثبت کنید تا در هنگام بارش باران، استفاده از استخر و حمام … شناس شناسایی شما توسط سنسور اثر انگشت، افزایش یابد.

نکته اضافی: انگشتان شناسایی شده را در دستگاه نام گذاری کنید.

این امر باعث افزایش دقت سنسور نخواهد شد اما در مجموع، کار خوبی به شمار می آید. به جای این که از شماره گذاری برای انگشتان خود استفاده کنید، نام دقیق آن ها را (انگشت اشاره راست) بنویسید و اگر افراد بیشتری از گوشی استفاده می کنند، نام هر فرد را نیز ذکر نمایید تا بعدا به راحتی بتوانید آن ها را ویرایش کنید. نا گفته نماند که هر دو سیستم عامل اندروید و ios اجازه ویرایش نام اثر انگشت را می دهند.

به نظر شما چه روش های دیگری می تواند باعث بهبود عملکرد سنسور اثر انگشت گوشی شود؟

منبع: howtogeek

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی