میزان پیش فروش آیفون ۱۲ نسبت به آیفون ۱۱، دو برابر پیش‌بینی شده است

فرهاد سعادت ۳۰ مهر ۱۳۹۹
پیش فروش آیفون ۱۲

تحلیلگر شرکت اپل، آقای مینگ چی کو (Ming-Chi Ku) میزان پیش فروش آیفون ۱۲ را به اندازه بیش از ۲ برابر پیش فروش آیفون ۱۱ برآورد کرده است. بنا به گفته او، تعداد آیفون ۱۲ پیش فروش شده در ۲۴ ساعت نخست، در محدوده ۱.۷ میلیون و ۲ میلیون دستگاه بوده است. این مقدار در مقایسه با پیش فروش ۵۰۰ هزار الی ۸۰۰ هزار دستگاه آیفون ۱۱ در سال قبل، افزایش چشمگیری داشته است.

انتظار می‌رود نخستین گوشی‌های فایوجی اپل، مانند نخستین گوشی‌های دارای صفحه نمایش بزرگتر اپل، یعنی نسل آیفون ۶، تقاضای بسیار زیادی از سوی کاربران و مشتریان داشته باشد، اما فعلا هیچ چیزی تایید نشده و باید منتظر اعلام رسمی شرکت سازنده، یعنی اپل، باشیم.

آیفون ۱۲
آیفون ۱۲

بنا به اعلام آقای مینگ چی کو در اولین ساعت پیش فروش آیفون ۶، میزان پیش فروش این محصول برابر با ۴ میلیون بود. با در نظر گرفتن در دسترس بودن پیش فروش ۲ نسخه از سری گوشی‌های آیفون ۱۲، انتظار می‌رود میزان پیش فروش نسل جدید آیفون‌های اپل، حتی از آیفون ۶ نیز پیشی گیرد. لازم به ذکر است که پیش فروش نسخه مینی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو مکس تا تاریخ ۶ نوامبر ممکن نخواهد بود و فعلا پیش فروش آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو برای علاقمندان به این محصولات ممکن است.

تحلیلگر شرکت اپل معتقد است که میزان فروش نسخه‌های گران‌قیمت‌تر آیفون ۱۲ به نسبت نسخه‌های ارزان‌تر، بیشتر خواهد بود. چیزی که قبل از شروع پیش‌فروش‌ها مورد انتظار بود، میزان بیشتر فروش نسخه‌های عادی آیفون ۱۲ بود، اما با آغاز پیش فروش‌ها، میزان بیشتر فروش نسخه‌های گران‌قیمت‌تر مشخص شد.

وقتی ویژگی‌های آیفون ۱۲ پرو را در مقایسه با آیفون ۱۲ بررسی می‌کنیم، تفاوت میزان پیش فروش این دو گوشی جذاب‌تر می‌شود:

۱) لنز تله‌فوتو

۲) اسکنر لیدار (LiDAR)

۳) بیشترین حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایت (در مقایسه با ۲۵۶ گیگابایت)

۴) Apple ProRAW

۵) تصاویر پرتره گرفته‌شده با حالت شب

بنا به بررسی‌های تحلیلگر اپل، درصد میزان پیش فروش هر کدام از ۴ محصول جدید اپل به شرح زیر خواهند بود:

۱) آیفون ۱۲ مینی: ۱۰ الی ۱۵ درصد

۲) آیفون ۱۲: ۳۰ الی ۳۵ درصد

۳) آیفون ۱۲ پرو: ۳۰ الی ۳۵ درصد

۴) آیفون ۱۲ پرو مکس: ۱۵ الی ۲۰ درصد

تحلیلگر اپل معتقد است میزان کم پیش فروش نسخه مینی آیفون ۱۲ به‌دلیل پشتیبانی نکردن از حالت دو سیم‌کارته است. استفاده از دو سیم‌کارت در کشور چین بسیار متداول است و پشتیبانی نکردن این حالت در آیفون ۱۲ مینی، می‌تواند کاهش فروش این محصول در چین را به همراه داشته باشد. علاوه بر آن، علاقمندی به استفاده از تلفن‌های همراه دارای صفحه نمایش کوچکتر، در چین، کم است و این واقعیت در کنار علاقمندی به استفاده از دو سیم‌کارت در تلفن همراه، باعث فروش کمتر آیفون ۱۲ مینی خواهد شد.

علاوه بر این خبر ناگوار برای اپل، خبر خوبی نیز برای این شرکت وجود دارد. تحریم‌های آمریکا و گوگل علیه شرکت هواوی، که یکی از بزرگترین فروشندگان تلفن همراه در چین و در سرتاسر دنیاست، باعث خواهد شد فروش هواوی کمتر و فروش رقیب او، یعنی اپل بیشتر شود. در کنار آن، استفاده از شبکه‌های فایوجی در گوشی‌های اپل زمانی اتفاق افتاد که زیرساخت‌های این شبکه‌ها به خوبی در چین آماده شده است. از این رو، این شبکه‌ها نیز می‌توانند باعث افزایش فروش اپل شوند.

پس از همه این تحلیل‌ها، باید دید تا پس از شروع پیش فروش آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ پرو مکس، میزان پیش فروش‌ها به چه شکلی پیش خواهد رفت.

منبع: 9to5mac

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی