پتنت سامسونگ برای استفاده از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر به ثبت رسید

سایــمان دیــجیتال ۱۰ آذر ۱۳۹۶
حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر

در ماه آوریل بود که شرکت سامسونگ پتنت حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را به سازمان جهانی WIPO ارسال کرد و اکنون این پتنت توسط WIPO تایید شده و به ثبت رسیده است؛ بنابراین احتمالا شاهد استفاده از این قابلیت در گوشی گلکسی اس 9 خواهیم بود.

این پتنت به طور کلی نشان می دهد که می توان تا 12 نقطه‌ی مختلف حساس به فشار روی نمایشگر تعریف کرد؛ تا امکان بررسی اثر انگشت در جای‌جای صفحه‌نمایش و با توجه به طراحی اپلیکیشن‌ها در دسترس باشد. این اختراع می تواند انقلاب جدیدی در نحوه استفاده از گوشی های هوشمند ایجاد کند؛ برای مثال می توان دسترسی دیگران به گالری را محدود کرد چرا که اگر احزار هویت با موفقیت انجام شود، گوشی هوشمند به‌صورت خودکار تمام تصاویر را نمایش می‌دهد. در غیر این صورت فقط تعداد معدودی از تصاویر ظاهر می‌شوند. این پتنت نشان می دهد که حسگر اثر انگشت، بین شیشه محافظ و حسگر لمسی قرار خواهد گرفت و حسگر تشخیص فشار در زیر نمایشگر تعبیه خواهد شد.

این مسئله برای برنامه های دیگر مانند پیام رسان ها و نرم افزار های بانکداری نیز می تواند وجود داشته باشد؛ بنابراین اگر گوشی در دست صاحب اصلی نباشد، پیام ها و مخاطبین گوشی برای افراد دیگر نمایش داده نخواهند شد. شایعات جدید از این موضوع حکایت دارند که اولین محصول سامسونگ مجهز به این تکنولوژی، گلکسی اس 9 خواهد بود؛ هر چند که شایعات پیش از این به قرار گیری حسگر اثر انگشت در بخش میانی پشت Galaxy S9 اشاره داشتند.

نظر شما در مورد پتنت سامسونگ برای استفاده از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر چیست؟

منبع : GSMArena

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی