تست سقوط گلکسی اس 9 پلاس و آیفون 10

سایــمان دیــجیتال ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
تست سقوط گلکسی اس 9 پلاس و آیفون 10

تست سقوط گلکسی اس 9 پلاس و آیفون 10

اپل و سامسونگ بزرگترین تولیدکنندگان اسمارتفون های جهان هستند و مدت هاست که این دو شرکت، رقیب جدی یکدیگر به شمار می آیند. رقابت آخرین محصولات این دو کمپانی در زمینه های مختلفی از جمله دوربین، سرعت و مقاومت انجام می گیرد که از جذابیت بالایی برخوردار هستند. در این مقاله مقاومت بدنه دو گوشی گلکسی اس 9 پلاس و آیفون 10 را مشاهده خواهیم کرد.

ساختار بدنه هر دو گوشی از ترکیب دو ماده فلز و شیشه می باشد؛ با این حال نوع آن ها در هر گوشی متفاوت است. پشت و جلوی گلکسی اس 9 پلاس همانند اس 8 پلاس، از جنس گوریلا گلس 5 می باشد؛ با این حال سامسونگ ضخامت شیشه جلویی را افزایش داده است تا مقاومت گوشی افزایش یابد. فریم دور گوشی هم از جنس آلومینیوم است که در اس 9 پلاس ظاهری تقریبا مات به خود گرفته است.

در طرف دیگر، آیفون 10 حضور دارد که شرکت اپل در بدنه آن از شیشه های ساخت خود استفاده کرده است و ادعا می کند که محکم ترین شیشه ساخته شده در بین تمام اسمارتفون ها می باشد و فریم دور گوشی هم از جنس استیل می باشد که به نظر می رسد مقاومت آن بیشتر از آلومینیوم است.

این تست سقوط به طور کلی از 4 قسمت اصلی تشکیل شده است:

  1. مقایسه ی مقاومت پشت هر دو دستگاه
  2. مقایسه ی مقاومت فریم هر دو دستگاه
  3. مقایسه ی مقاومت شیشه ی محافظ نمایشگر
  4. در این مرحله نیز سقوط از ناحیه ی نمایشگر تا مرحله ی از کار افتادن ادامه می یابد.

ویدئوی تست سقوط گلکسی اس 9 پلاس و آیفون 10

همانطور که در ویدئو مشاهده کردید؛ شیشه پشتی آیفون 10 مقاومت بیشتری نسبت به گلکسی اس 9 پلاس دارد، اما دوربین این گوشی به دلیل بیرون زدگی، راحت تر آسیب می بیند. فریم هر دو گوشی هم از مقاومت تقریبا یکسانی برخوردار هستند. اما در تست مقاومت شیشه جلویی، با تغییراتی که سامسونگ در اس 9 پلاس به وجود آورده، این گوشی مقاومت بهتری از خود نشان می دهد.

نظر شما در مورد این تست سقوط چیست؟

منبع: phonebuff

خرید گلکسی اس 9 پلاس   |   خرید آیفون 10

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی