تست دوام سامسونگ گلکسی زد فولد ۲ نشانگر برطرف‌شدن ایرادات و نواقص آن است

فرهاد سعادت ۱۳ مهر ۱۳۹۹

JerryRigEverything گوشی سامسونگ گلکسی زد فولد ۲ (Samsung Galaxy Z Fold 2) را مورد تست مقاومت و دوام قرار داده است. بنا به نتایج این آزمایش، لولای زد فولد ۲، به نسبت زد فولد، آلودگی‌ها را بهتر رفع می‌کند. البته صفحه نمایش این اسمارت فون همچنان شکننده است. در این متن تست مقاومت سامسونگ گلکسی زد فولد ۲ را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

زد فولد اول سامسونگ دارای لولایی بود که به سادگی در معرض آلودگی‌ها قرار می‌گرفت و به زودی کثیف می‌شد. در مقایسه با زد فولد، لولای زد فولد ۲ حتی پس از کثیف‌شدن به وسیله گرد‌وغبار نیز می‌تواند به کارایی مطلوب خود ادامه دهد. 

با اینکه در تست دوام سامسونگ گلکسی زد فولد ۲ آقای نلسون تلاش فراوانی به تا کردن گوشی به سمت برعکس داشت، نتیجه‌ای حاصل نشد و زد فولد ۲ به سمت برعکس تا نشد.

در تست دوام سامسونگ گلکسی زد فولد ۲ ، علاوه بر آزمایش‌هایی روی لولا، روی صفحه نمایش زد فولد ۲ نیز آزمایش‌هایی انجام شد. این صفحه نمایش همچنان در برابر خط‌وخش آسیب‌پذیر است و حتی توسط ناخن دست نیز به سادگی خراش داده می‌شود. برای خودداری از این نوع آسیب‌ها، تنها راه ممکن استفاده از محافظ صفحه نمایش یا گلس است. با اینکه این محصولات از صفحه نمایش در برابر آسیب‌های وارده به آن محافظت می‌کند، باعث افزایش ضخامت صفحه نمایش گوشی نیز می‌شود که ممکن برای همه خوشایند نباشد.

تا اینجا کار درباره صفحه نمایش داخلی زد فولد ۲ صحبت کردیم، ولی صفحه نمایش بیرونی این گوشی تاشو، مقاومت نسبتا بالاتری در برابر خط‌وخش‌ها دارد. این صفحه نمایش از شیشه گوریلا گلس ویکتوس در ساختار خود استفاده کرده است و در برابر اغلب صدمه‌ها به صفحه نمایش، مقاومت بالایی از خود به نمایش می‌گذارد.

در این تست سنسور اثر انگشت تعبیه‌شده روی دکمه پاور نیز مورد بررسی قرار گرفت. پس از آزمایشات آقای نلسون روی زد فولد ۲، نتیجه‌ای که حاصل شد این بود که این سنسور در صورت داشتن خراش روی خود، چندان قابل اعتماد نیست. به عبارت دیگر، اگر دکمه روی دکمه پاور خط‌وخشی وجود داشته باشد، احتمالا سنسور اثر انگشت در تشخیص اثر انگشت، دچار مشکلاتی خواهد شد.

در نهایت باید به پیشرفت‌های زد فولد ۲ در مقایسه با زد فولد ۱ اشاره کنیم؛ اما هنوز گوشی‌های تاشدنی سامسونگ، جای پیشرفت دارند و به حالت ایده‌آل و مورد انتظار مشتری دست نیافته‌اند. این گوشی و برادر بزرگتر خود برای افرادی که دوست داشتند از محصولی منحصربفرد استفاده کنند محصولاتی جذاب و مناسب بود. سامسونگ یکی از اولین شرکت‌هایی بود که گوشی‌های تاشدنی را به بازار عرضه کرد و امروزه نیز روی پیشرفت تلفن‌های همراه تاشدنی خود تلاش‌های فراوانی می‌کند. باید دید که در آینده، شرکت سامسونگ برای رفع نواقص جزئی گوشی‌های تاشدنی خود چه تفکراتی خواهد اندیشید.

منبع: Androidauthority

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی