بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش

بهترین ساعت‌های هوشمند مناسب برای ورزش و سلامتی

با ماشینی‌شدن سبک زندگی انسان‌ها، نیاز به انجام فعالیت‌های ورزشی بیش از پیش حس می‌شود. در این بین، برخی از دستگاه‌ها هستند که می‌توانند انجام این فعالیت‌های بدنی را برای انسان ساده‌تر و دلچسب‌تر کنند. از جمله مهم‌ترین دستگاه‌هایی که در این مورد کاربرد دارند، ساعت‌های هوشمند مناسب ورزش هستند. این محصولات نه تنها می‌توانند فعالیت‌های ورزشی را شناسایی کنند، بلکه می‌توانند در بهبود کیفیت آن‌ها نیز کمک ‌حال کاربران باشند. ساعت‌های هوشمند مناسب ورزش دارای ویژگی‌های بارزی هستند که آن‌ها را از سایر ساعت‌های هوشمند جدا می‌کند. در این متن به بررسی ویژگی‌های بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش پرداخته و ساعت‌های هوشمند دارای این ویژگی‌ها را ذکر می‌کنیم تا با استفاده از آن‌ها، از سلامت بدنی خود لذت ببرید.

استفاده از بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش چه مزایایی دارد؟

همان‌طور که گفتیم برخی از ویژگی‌ها باعث جداشدن ساعت‌های هوشند مناسب ورزش از سایر ساعت‌های هوشمند می‌شوند، اما این ویژگی‌ها چه چیزهایی هستند؟ برای جواب به این سوال، بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید:

اندازه‌گیری مسافت: این ساعت‌ها می‌توانند مسافت طی‌شده را اندازه‌گیری کنند و باعث انگیزه‌دهی به کاربر آن برای انجام فعالیت‌های ورزشی بیشتری شوند. این کار با استفاده از GPS و یا اتصال ساعت هوشمند به گوشی هوشمند صورت می‌گیرد.

اندازه‌گیری ارتفاع: بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش با داشتن قابلیت اندازه‌گیری ارتفاع، این توانایی را دارد که برای ورزش‌هایی مانند دو با مانع نیز مفید واقع شود. اندازهگیری ارتفاع نیز با استفاده از سنسور Altimeter ممکن می‌شود.

اندازه‌گیری سرعت: در این ساعت‌ها علاوه بر ممکن‌بودن قابلیت اندازه‌گیری سرعت متوسط، این قابلیت هم ممکن است که با تعیین هدف برای خود، با رسیدن به آن، اعلانی دریافت کنید. علاوه بر آن، می‌توانید در اسمارت واچ خود ، اطلاعاتی در مورد بازه‌ای از زمان و مکان که در آن بیشترین سرعت را داشتید نیز دریافت کنید. برای این قابلیت، مهم‌ترین سنسوری که مورد استفاده قرار می‌گیرد شتاب‌سنج است.

اندازه‌گیری ضربان قلب: این قابلیت بهترین قابلیت برای انجام فعالیت‌های بدنی است. با اطلاع از میزان ضربان قلب می‌توان به اثربخش‌بودن ورزش پی برد و شرایط بدن را پیگیری کرد. برای این کار، لازمه وجود سنسور ضربان قلب بیش از پیش حس می‌شود.

ریتم حرکت:  با اندازه‌گیری ریتم حرکت در بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش ، شما قادر خواهید بود سرعت حرکت خود در ورزش را بهبود بخشید.

راهنمایی در مورد زمان استراحت: زمان استراحت یکی از تاثیرگذارترین عوامل حین ورزش است که می‌تواند بهینگی ورزش را چندین برابر کند. با استفاده از ساعت هوشمند مناسب ورزش، می‌توانید راهنمایی‌هایی در مورد زمان استراحت دریافت کنید و ورزش خود را بهتر از قبل کنید.

برنامه‌های ورزشی از قبل تعیین‌شده: در ساعت‌های هوشمند مناسب ورزش، این قابلیت وجود دارد که از برنامه‌های ورزشی از پیش تعریف‌شده توسط شرکت سازنده نیز استفاده کنید.

حافظه برای موسیقی: بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش دارای حافظه‌ای برای نگهداری موسیقی و پادکست‌ها است تا حین ورزش، با پخش‌شدن به کاربر، انگیزه او برای ورزش‌کردن را صدچندان نماید.

ویژگی‌های ذکرشده از جمله ویژگی‌های ابتدایی ساعت‌های هوشمند هستند و اغلب ساعت‌های هوشمند مناسب ورزش، این ویژگی‌ها را دارند. در‌حالی‌که تعدادی از آن‌ها مانند دارابودن حافظه برای موسیقی، قابلیتی هستند که در همه ساعت‌های هوشمند وجود ندارد. برای خرید بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش ، باید به قابلیت‌های ذکرشده دقت ویژه‌ای بکنید تا بتوانید کارایی مطلوبی از آن انتظار داشته باشید. در زیر به به معرفی ۸ نمونه ساعت هوشمند مناسب ورزش می‌پردازیم که هر کدام قابلیت‌های خارق‌العاده‌ای برای ورزش‌کردن دارند.

۱) اپل واچ سری ۵ نسخه نایکی

شرکت اپل در هر لیستی از بهترین‌ها، محصولی برای ارائه دارد. در لیست بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش نیز اپل واچ سری ۵ نسخه نایکی که GPS هم دارد (Apple Watch Series 5 Nike)، قابل معرفی است.تمام ویژگی‌های بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش در این محصول اپل تعبیه‌شده است و از این لحاظ محصولی مناسب برای خرید است.

اپل واچ سری ۵ نسخه نایکی
اپل واچ سری ۵ نسخه نایکی

در اپل واچ سری ۵ نسخه نایکی از سنسور ضربان قلب استفاده شده است و علاوه بر آن می‌تواند اطلاعات ورزشی کاربر را حتی در حین انجام ورزش شنا نیز به او نشان دهد. با استفاده از اپل واچ سری ۵ می‌توان اعلانات تلفن همراه را مشاهده کرد و حتی می‌توان به اعلانات پیام‌ها نیز پاسخ داد.

بزرگترین ایرادی که به اپل واچ سری ۵ نسخه نایکی می‌شود گرفت، عدم کارایی آن با اسمارت فون‌هایی به جز آیفون است. به عبارت دیگر اگر گوشی اندرویدی داشته باشید، قادر نخواهید بود از اپل واچ استفاده کنید.

دارابودن حافظه ۳۲ گیگی برای ذخیره موسیقی و گوش‌کردن به آن‌ها حین ورزش‌کردن، این محصول را چندین سروگردن از سایر ساعت‌های هوشمند موجود در بازار بهینه‌تر می‌کند. قابلیت جذابی که این محصول دارد ولی متاسفانه در ایران قابلیت استفاده نیست، اپل پِی است که می‌توان از آن برای خرید‌ها استفاده کرد.

در مورد باتری هم این محصول با طول عمر باتری ۲۴ الی ۳۶ ساعته حین استفاده از GPS، کارایی فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش گذاشته است.

در کنار ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری حیرت‌انگیز این اسمارت واچ، می‌توان به بند‌های متنوع آن که در بازار موجود هستند نیز اشاره کرد که این محصول را برای هر کاربری مناسب می‌کند.

نقاط منفی و مثبت اپل واچ سری ۵ نسخه نایکی

نقاط منفینقاط مثبت
طول عمر نه چندان بالای باتریصفحه نمایش همیشه روشن
فاقد قابلیت پیگیری شرایط خوابحافظه ۳۲ گیگی داخلی
قیمت بالا ویژگی‌های جذاب و کارا در نسخه ۶ سیستم عامل WatchOS
نقاط منفی و مثبت اپل واچ سری ۵ نسخه نایکی

۲) گارمین فوررانر ۲۴۵ موزیک

گارمین فوررانر ۲۴۵ موزیک یکی از بهترین ساعت‌های هوشمند مناسب ورزش است و می‌تواند با قابلیت‌های مطلوب خود، خود را در لیست بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش ما جای کند. از جمله ویژگی‌های بارز این ساعت، طول عمر باتری بالا با یک‌بار شارژ و دقت بسیار بالا در شناسایی حرکات ورزشی است.

گارمین فوررانر ۲۴۵ موزیک
گارمین فوررانر ۲۴۵ موزیک

ویژگی جذاب این اسمارت واچ که شدیدا برای دوست‌داران موسیقی حین ورزش‌کردن توصیه می‌شود، پشتیبانی آفلاین از اسپاتیفای است. حتی بدون اتصال اینترنت، با گارمین فوررانر ۲۴۵ موزیک، قادر به گوش‌دادن به موسیقی با اسپاتیفای خواهید بود.

برای استفاده از این قابلیت، باید اکانت پریمیوم اسپاتیفای را داشته باشید. اما جای هیچ نگرانی نیست. چرا که کاربران عادی این نرم‌افزار نیز می‌توانند از اسپاتیفای در اسمارت واچ خود بهره ببرند.

این اسمارت واچ با داشتن صفحه‌نمایش نورانی با رزولوشن ۲۴۰ در ۲۴۰ خود، می‌تواند اطلاعات مورد نیاز کاربران را حتی در محیط‌های باز به آن‌ها ارائه کند. این ویژگی، از جمله ویژگی‌های بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش است. چراکه اغلب ورزشکاران در محیط‌های باز به ورزش‌کردن می‌پردازند و دیده‌شدن اطلاعات روی صفحه نمایش ساعت، برای‌شان اهمیت فراوانی دارد.

گارمین فوررانر ۲۴۵ موزیک تا ۱۶۵ فوت زیر آب، ضدآب است و از این لحاظ کیفیت بسیار بالایی دارد. این ساعت هوشمند از جمله ویژگی‌های ابتدایی ساعت‌های هوشمند مانند دارابودن بلوتوث، نشان‌دادن اعلانات اسمارت فون و دارابودن قابلیت شناسایی ضربان قلب نیز برخوردار است.

با اینکه قیمت گارمین فوررانر ۲۴۵ موزیک در حدود ساعت‌های هوشمند بالارده شرکت‌هایی مانند اپل است، می‌تواند با ویژگی‌های شناسایی ورزش بسیار دقیق و طول عمر باتری بالا (۶ ساعت با استفاده مداوم از GPS و موسیقی) رقیب جدی برای اپل واچ و سایر محصولادت بالارده باشد.

نقاط منفی و مثبت گارمین فوررانر ۲۴۵ موزیک

نقاط منفینقاط مثبت
جابجایی سخت در منو‌هاصفحه نمایش با رنگ‌های جذاب
 دارابودن حافظه برای ذخیره موسیقی
 طول عمر باتری بالا
 دارابودن معیارهای سنجش فراوان برای ورزش‌کردن
نقاط منفی و مثبت گارمین فوررانر ۲۴۵ موزیک

۳) سامسونگ گلکسی واچ ۳

نخستین محصول سامسونگ که در لیست بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش قرار می‌گیرد، ساسمونگ گلکسی واچ ۳ (Samsung Galaxy Watch 3) است. این ساعت که  شباهت بسیار زیادی به ساعت‌های کلاسیک دارد، می‌تواند برای بسیاری از کاربران ساعت‌های هوشمند جذاب باشد.

سامسونگ گلکسی واچ ۳

گلکسی واچ ۳ طراحی دایره‌ای دارد و برای بهبود عملکرد ساعت، در کناره‌های ساعت دو دکمه در نظر گرفته شده است.

این اسمارت واچ در دو اندازه ۴۱ و ۴۵ میلیمتری در دسترس کاربران قرار داد، که به ترتیب در آن‌ها عرض بند ساعت ۲۰ و ۲۲ میلیمتر است. ماده اصلی که این ساعت از آن تشکیل شده است، استنلیس استیل است و برای محافظ صفحه نمایش از گوریلا گلس دی ایکس بهره می‌برد.

از جمله ویژگی‌های مثبت این ساعت باید به صفحه نمایش اولد همیشه روشن آن اشاره کنیم. این ساعت هوشمند از حافظه ۸ گیگابایتی برخوردار است.

در نهایت باید به سنسورهای GPS، گلوناس، بیدو (Beidou)، گالیله اشاره کنیم که دست کاربر را در شناسایی انواع حرکت‌هایش باز نگه می‌دارد و طالاعات درستی به او ارائه می‌کند. این ساعت هوشمند در نسخه‌ای خاص، دارای اتصالات LTE نیز هست، که اگر به استفاده از آن علاقمند هستید، باید حین خرید به داشتن آن دقت نمایید.

نقاط منفی و مثبت سامسونگ گلکسی واچ ۳

نقاط منفینقاط مثبت
کیفیت نامناسب بیکسبیراحتی استفاده رابط کاربری
قیمت بالاکارایی سریع
در دسترس نبودن برخی از قابلیت‌های شناسایی فعالیت بدنی صفحه نمایش با کیفیت مطلوب
دارابودن حافظه برای ذخیره موسیقی
نقاط منفی و مثبت سامسونگ گلکسی واچ ۳

۴) گارمین فوررانر ۲۵

در لیست بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش، گارمین فوررانر ۲۵ (Garmin forerunner 25)، یکی از اسمرات واچ‌هایی است که ارزش خرید بالایی دارد. این ساعت هوشمند برای آن دسته از کاربران که علاقمند هستند با پرداخت هزینه نه چندان بالا صاحب محصولی بسیار باکیفیت شوند و بتوانند از آن استفاده معقولی داشته باشند، مناسب است.

گارمین فوررانر ۲۵
گارمین فوررانر ۲۵

گران‌قیمت‌نبودن فوررانر ۲۵، دقیق‌بودن شناسایی حرکات ورزشی، GPS دار بودن، توانایی اندازه‌گیری مسافت و قابلیت اندازه‌گیری سرعت، نظر هر سخت‌پسندی را به سمت گارمین فوررانر ۲۵ جلب می‌کند.

جذابیت این اسمارت واچ برای دوست‌داران ساعت‌های هوشمند به نکات ذکرشده ختم نمی‌شود. گارمین فوررانر ۲۵ در حالت استفاده از ساعت آن، به اندازه ۱۰ هفته ظرفیت باتری دارد. بله درست متوجه شدید! این عدد با استفاده از GPS آن، به ۱۰ ساعت کاهش می‌یابد که در مقایسه با ساعت‌های هم‌رده‌اش، باز هم کارایی خوبی دارد.

متاسفانه این ساعت هوشمند فاقد سنسور اندازه‌گیری‌کننده ضربان قلب است و از این لحاظ می‌تواند قافله را در بین سایر رقبا ببازد. در کنار این ساعت، رقبای زیادی وجود دارند، ولی اگر به دنبال ساعت نه‌چندان گران‌قیمت و راحتی استفاده حیرت‌انگیز هستید، باید گارمین فوررانر ۲۵ را حتما تست کنید.

نقاط منفی و مثبت گارمین فوررانر ۲۵

نقاط منفینقاط مثبت
فاقد سنسور اندازه‌گیری‌کننده ضربان قلب و کنترل آنطول عمر باتری بالا با یک‌بار شارژ‌کردن
فاقد قابلیت پیگیری شرایط خواب کاربرضدآب‌بودن
 ارزان‌قیمت‌بودن
نقاط منفی و مثبت گارمین فوررانر ۲۵

۵) سامسونگ گلکسی واچ اکتیو ۲ نسخه آندر آرمور

نخستین ساعت هوشمند سامسونگ در لیست ما، گلکسی واچ اکتیو ۲ نسخه آندر آرمور (Samsung Galaxy Watch Active 2 Under Armour Edition) است. این اسمارت واچ که در دو رنگ با بندهای مشکی و نقره‌ای به بازار عرضه شده است، ساعت نسبتا جدیدی محسوب می‌شود. نسخه آندر آرمور این ساعت با نسخه معمولی آن تفاوت‌هایی در نحوه کارایی و امکانات دارد.

سامسونگ گلکسی واچ اکتیو ۲ نسخه آندر آرمور
سامسونگ گلکسی واچ اکتیو ۲ نسخه آندر آرمور

تفاوت این ساعت هوشمند با نسخه معمولی در اضافه‌بودن برخی از تنظیمات از پیش تعریف‌شده برای ورزش دویدن است. علاوه بر آن، همانطور که از نام این ساعت هوشمند نیز مشخص است، این محصول با همکاری شرکت آندر آرمور (تولیدکننده لباس و تجهیزات ورزشی) به طور اختصاصی برای ورزش دویدن طراحی شده است.

اکتیو واچ ۲ به بزرگترین جامعه بدنسازی دنیا یعنی MayMyRun متصل می‌شود و آموزش‌های مرتبط با بدنسازی را مانند یک مربی بدنسازی به کاربر ساعت ارائه می‌دهد.

نقطه جذاب در استفاده از این ساعت هوشمند، ممکن‌بودن اتصال آن به تراشه‌های تعبیه‌شده در کفش‌های شرکت آندر آرمور است. ساعت و کفش می‌توانند با هم همگام شوند و بهترین توصیه‌های ورزشی و سلامتی با در نظرگرفتن اطلاعات مرتبط، به کاربر عرضه شود.

این محصول در دو اندازه ۴۰ و ۴۴ میلیمتری در دسترس کاربران قرار دارد و صفحه نمایش همیشه روشن آن از رزولوشن ۳۶۰ در ۳۶۰ برای نمایش اطلاعات استفاده می‌کند. این ساعت هوشمند از حافظه داخلی ۴ گیگی هم برای نگهداری موسیقی و نرم‌افزارها بهره می‌برد. 

استفاده از سیستم عامل این ساعت هوشمند ساده است و حین ورزش‌کردن درگیری مضاعفی برای کاربر ایجاد نمی‌کند. برای راحت‌تر کردن استفاده از گلکسی واج اکتیو ۲ شرکت سامسونگ دو دکمه فیزیکی هم در بدنه ساعت تعبیه کرده است. 

نقاط منفی و مثبت سامسونگ گلکسی واچ اکتیو ۲ نسخه آندر آرمور

نقاط منفینقاط مثبت
وجود نرم افزارهای کم علاوه بر نرم‌افزارهای تعریف‌شده توسط شرکت سامسونگکنترل مناسب روی صفحه و سیستم عامل
طراحی اختصاصی برای دویدن
طول عمر باتری قابل قبول
طراحی مینیمال جذاب
صفحه نمایش همیشه روشن
نقاط منفی و مثبت سامسونگ گلکسی واچ اکتیو ۲ نسخه آندر آرمور

۵) گارمین اپروچ اس ۶۲

اگر به ورزش گلف علاقمند باشید، می‌توان گفت که ساعت هوشمند گارمین اپروچ اس ۶۲ (Garmin Approach S62) اختصاصا برای شما ساخته‌شده است! این ساعت هوشمند از لحاظ جذابیت ظاهری، بزرگی صفحه نمایش و بالابودن طول عمر باتری در مقایسه با محصول قدیمی‌تر گارمین یعنی گارمین اپروچ اس ۶۰ قوی‌تر و بهتر است.

گارمین اپروچ اس ۶۲
گارمین اپروچ اس ۶۲

گارمین اپروچ اس ۶۲ می‌تواند باشگاه‌های گلف نزدیک کاربر را به او پیشنهاد دهد و برای بهترین ضربه به توپ گلف، راهنمایی‌هایی را بر اساس ضربات قبلی ارائه دهد.

در مورد طول عمر باتری این ساعت هوشمند هم باید به توانایی نگهداری شارژ به مدت ۱۴ روز با یک‌بار شارژ اشاره کنیم. علاوه بر آن، اگر از GPS آن به‌طور مداوم استفاده کنید، این محصول می‌تواند به اندازه ۲۰ ساعت شارژدهی داشته باشد. با اطمینان می‌شود شارژر این ساعت هوشمند را در خانه گذاشت و برای آخر هفته به دل کوه و بیابان زد.

نقاط منفی و مثبت گارمین اپروچ اس ۶۲

نقاط منفینقاط مثبت
گران‌قیمت‌بودنکارایی مطلوب به‌عنوان ساعتی هوشمند برای استفاده روزمره
 GPS بسیار دقیق
 دارابودن ویژگی‌های جذاب برای گلف‌بازارن
نقاط منفی و مثبت گارمین اپروچ اس ۶۲

۶) فیت بیت یونیک

اگر به دنبال بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش با قیمت مناسب هستید، فیت بیت یونیک (Fitbit Ionic) برای شما ساخته شده است. این محصول فیت بیت که به عنوان پرچم‌دار ساعت‌های هوشمند فیت بیت مطرح می‌شود، قابلیت‌های جذابی دارد که آن را برای هر علاقمند به ورزش، مناسب می‌کند. 

فیت بیت یونیک
فیت بیت یونیک

این ساعت که طراحی بزرگی دارد، احتمالا برای بعضی از افراد حین ورزش‌ آزادهنده باشد، اما با نگاهی کلی به ویژگی‌های آن، عدم راحتی صد در صدی، تحمل‌پذیر می‌شود. 

بدنه این اسمارت واچ از آلومینیوم ساخته شده است و حین استفاده از آن، حس بالارده‌بودن آن به کاربر القا می‌شود. سیستم عامل فیت بیت یونیک برخلاف سایر محصولات معرفی‌شده در این لیست، از سیستم عامل Fitbit OS استفاده می‌کند که می‌تواند هم به عنوان نقطه منفی و هم به عنوان نقطه مثبت آن در نظر گرفته شود.

با استفاده از GPS در این ساعت، طول عمر باتری آن ۴۸ الی ۷۲ ساعت خواهد بود که طول عمر قابل قبولی به حساب می‌آید. صفحه نمایش ای سی دی استفاده‌شده در این اسمارت واج رزولوشن ۲۵۰ در ۳۸۴ را دارد و اطلاعات نمایش داده‌شده در آن، حتی در محیط‌های باز نیز قابل خواندن هستند.

با در نظرگرفتن ویژگی‌های ذکرشده برای این اسمارت واچ و ویژگی جذاب اندازه‌گیری اکسیژن خون، این اسمارت واچ نیز در لیست بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش ما جای می‌گیرد.

نقاط منفی و مثبت فیت بیت یونیک

نقاط منفینقاط مثبت
عملکرد آهسته دقت عالی در شناسایی فعالیت‌های بدنی 
طراحی متفاوت که می‌تواند برای همه قابل قبول نباشد.طول عمر باتری بالا حتی با استفاده از GPS
نقاط منفی و مثبت فیت بیت یونیک

۷) گارمین فنیکس ۶

ساعت هوشمند گارمین فنیکس ۶ (Garmin Fenix 6) برای پیگیری‌کردن فعالیت‌های ورزشی شما در هر شرایطی ساخته‌شده است. البته برای این حالت پیگیری، باید هزینه‌اش را هم پرداخت کنید. نسخه پایه این ساعت هوشمند حدود ۶۰۰ دلار قیمت دارد. لازم به ذکر است که این محصول نسخه‌ای هم دارد که دارای پنل‌های خورشیدی است و دارای قیمتی بالاتر می‌باشد. این پنل خورشیدی برای افزایش طول عمر باتری اسمارت واچ در نظر گرفته شده است. تعجب کردید؟ تعجب شما در این‌جا به اتمام نخواهد رسید!

گارمین فنیکس ۶
گارمین فنیکس ۶

این ساعت هوشمند در سه سایز با اندازه ۴۲، ۴۷ و ۵۱ میلیمتری به بازار عرضه شده است تا نیاز هر فردی را ارضا کند. مدل ۵۱ میلیمتری، وزن نسبتا زیاد ۵۸ گرمی را هم دارد. فنیکس ۶ تا ۱۰ اتمسفر فشار زیر آب را می‌تواند تحمل کند و کارایی ضدآبی قابل قبولی دارد.

تعداد سنسورهای این ساعت هوشمند، هر کسی را می‌تواند حیرت‌زده کند. این محصول دارای سنسورهای GPS، گلوناس (GLONASS)، گالیله (Galileo)، اندازه‌گیری ضربان قلب، آلتی‌متر (Altimeter)، فشارسنج، قطب‌نما، ژیروسکوپ و ترمومتر است؛ یعنی چیزی فراتر از انتظار! با استفاده از سنسورهای ذکرشده، هیچ چیزی وجود ندارد که این ساعت در شناسایی و اندازه‌گیری آن به مشکل بخورد. علاوه بر آن، این محصول از شرکت گارمین، حالت‌های خاصی برای ورزش‌های دوچرخه‌سواری، دویدن، شنا، کوه‌نوردی، پیاده‌روی، اسکی، کایاک‌سواری و حتی ورزش‌های بیشتری که حتی نام آن‌ها را هم نمی دانیم دارد.

گارمین فنیکس ۶ طول عمر باتری حیرت‌انگیز ۲۵ ساعت با روشن‌بودن همه قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن را به کاربر عرضه می‌کند. البته در حالت Expedition، که در آن، ساعت در بازه‌های زمانی طولانی‌تری فعالیت‌های ورزشی و سایر امکاناتش را به‌روز می‌کند، با یک‌بار شارژ تا ۲۰ روز هم طول عمر باتری دارد. پس از بررسی ویژگی‌های این ساعت، قیمت آن توجیح پیدا می‌کند.

نقاط منفی و مثبت گارمین فنیکس ۶

نقاط منفینقاط مثبت
قیمت بالاطراحی بادوام
 صفحه نمایش خوانا در محیط‌های باز
 طول عمر باتری بالا
 قابلیت شخصی‌سازی بسیار بالا
نقاط منفی و مثبت گارمین فنیکس ۶

۸) گارمین فوررانر ۹۴۵

یکی دیگر از محصولات ورزشی شرکت گارمین که در لیست بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش قرار می‌گیرد، گارمین فوررانر ۹۴۵ (Garmin Forerunner 945) است.

گارمین فوررانر ۹۴۵
گارمین فوررانر ۹۴۵

این اسمارت واچ نسخه بهبودیافته گارمین فوررانر ۹۳۵ است که دارای معیارهای پیشرفته برای ورزش‌های دویدن، دوچرخه‌سواری و شنا است. این ساعت برای ترکیب این سه ورزش یا ورزش سه‌گانه، ساعتی بسیار مناسب است. علاوه بر آن، قابلیت پرداخت‌های موبایلی و ذخیره موسیقی در این ساعت هوشمند فراهم شده است.

گارمین فوررانر ۹۴۵ از گرمای تولیدشده در بدن و ارتفاع حین انجام ورزش‌ها، برای بهینه‌تر‌کردن نتایج نشان‌داده‌شده به کاربر بهره می‌برد. این محصول گارمین، تا ۱۶۵ فوت زیر آب، توانایی ضدآب بودن را دارد.

به نسبت فوررانر ۹۳۵، باتری این ساعت هوشمند به اندازه ۵۰ درصد بهینه‌تر شده است و با یک‌بار شارژ، می‌تواند تا ۳۶ ساعت شارژدهی با استفاده از GPS اسمارت واچ را داشته باشد. قیمت این محصول حدود ۶۰۰ دلار است و در بین محصولات هم‌رده، محصولی جذاب به حساب می‌آید.

نقاط منفی و مثبت گارمین فوررانر ۹۴۵

نقاط منفینقاط مثبت
گران‌قیمت‌بودنطول عمر باتری بیشتر در مقایسه با مدل‌های قبلی
 دارابودن ویژگی ذخیره موسیقی و پرداخت‌های موبایلی
 پشتیبانی از حالت چند ورزش
نقاط منفی و مثبت گارمین فوررانر ۹۴۵

۹) آمازفیت تی رکس

شرکت آمازفیت که چند سالی است توانسته است اسم خود را در بازار ساعت‌های هوشمند بر سر زبان‌ها بیاورد، در لیست بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش نیز محصولی برای ارائه دارد.

آمازفیت تی رکس
آمازفیت تی رکس

آمازفیت تی رکس (Amazfit T-Rex) با دارابودن GPS، قطب‌نما، کیفیت ساخت بادوام و صفحه نمایش بزرگ در لیست بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش یکی از بهترین‌هاست. این محصول با قیمت ۱۴۰ دلاری، در بین ساعت‌های هوشمند GPS دار، از جمله ارزان‌ترین ساعت‌های هوشمند است و می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد.

از جمله ویژگی‌های بارز آمازفیت تی رکس، باید به باتری با حجم بالا، حالت‌های ورزشی متنوع تعبیه‌شده و قابل شناسایی با آن، سنجش خواب کاربر و کیفیت ساخت بالای آن اشاره کنیم. از بابت ضدآب بودن نیز این محصول تا ۵۰ متر زیر آب، ضدآب است و خیال کاربر را آسوده می‌کند.

دایناسور قوی ساعت‌های هوشمند، برای هر فرد سخت‌پسند که دوست ندارد هزینه گزاف بابت اسمارت واچ پرداخت کند، گزینه بسیار مناسبی است.

نقاط منفی و مثبت آمازفیت تی رکس

نقاط منفینقاط مثبت
فاقد اتصال LTEدارابودن سنسور ضربان قلب
فاقد پرداخت‌های موبایلیدارابودن GPS
 طول عمر باتری ۲۰ روزه
 طراحی مقاوم
 صفحه نمایش آمولد
نقاط منفی و مثبت آمازفیت تی رکس

۱۱) هواوی واچ جی تی ۲ 

چند سالی می‌شود که برند هواوی در نقریبا هر زمینه‌ای حرفی برای گفتن دارد و ساعت‌های هوشمند نیز از این مقوله مستثنا نیستند. هواوی واچ جی تی ۲ (Huawei GT2) ساعت هوشمند مناسب ورزش این برند است که با معرفی آن، افراد زیادی به خریدن آن علاقمند شدند. 

هواوی واچ جی تی ۲
هواوی واچ جی تی ۲ 

با استفاده از ساعت هوشمند هواوی جی تی ۲ به این نتیجه می‌رسیم که سخت‌افزاری عالی در کنار نرم‌افزاری متوسط قرارداده شده است.  

جی تی ۲ در دو مدل ۴۲ و ۴۶ میلیمتری تولید شده است که در نسخه بزرگتر، اندازه صفحه نمایش ۱.۳۹ اینچ و در نسخه کوچکتر، ۱.۲ اینچی است. ساخت بدنه آن با استنلیس استیل به کیفیت مطلوب خود و کاربران رسیده است و توانسته است صفحه نمایش آمولدی را در خود جای دهد. هواوی جی تی ۲ نیز مانند سامسونگ گلکسی واچ ۳ دارای دو دکمه فیزیکی در سمت راست خود است. این ساعت هوشمند از حافظه داخلی ۴ گیگی بهره می‌برد.  

انواع متنوع سنسورها در هواوی جی تی ۲ تعبیه شده‌اند، به عنوان مثال GPS، گلوناس، گالیله، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، سنسور اندازه‌گیری ضربان قلب، سنسور اندازه‌گیری نور محیط، سنسور فشار هوا و سنسور اندازه‌گیری‌کننده میزان اکسیژن خون اشاره کنیم. این ساعت هوشمند در کنار پیگیری شرایط خواب کاربر، در کنترل استرس او نیز به او کمک می‌کند. این محصول دارای قابلیت پیگیری استرس است که برای کاهش استرس حائز اهمیت است.

نقاط منفی و مثبت هواوی جی تی ۲

نقاط منفینقاط مثبت
کم‌یودن نرم‌افزارهای ثانویه برای نصب روی ساعتطول عمر عالی باتری
برجای گذاشتن اثر بزرگ روی مچ دست با استفاده طولانی مدت از ساعتجذابیت ظاهری
استفاده‌نکردن از شارژ Qiصفحه نمایش آمولد با کیفیت مطلوب
پشتیانی‌نکردن از NFC در خارج از کشور چینقیمت نه چندان بالا
سنسور ضربان قلب با کارایی نه چندان مطلوب
نقاط منفی و مثبت هواوی جی تی ۲

 به نظر شما بهترین ساعت هوشمند مناسب ورزش چه ویژگی‌های اساسی باید داشته باشد؟

۲ دیدگاه


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اگه اینا بهترینن پس suunto و coros چی هستن؟

اقا خیلی ممنون به من خیلی کمک کرد برای انتخاب ساعت مورد نظرم!

مطالب بیشتر

چرا ساعت هوشمند Watch GT3 هوآوی را بخریم؟

ساعت‌های هوشمند روز به روز در حال تکامل و پیشرفت چشم‌گیری هستند و در هر مدل جدیدی که معرفی...

ثنا جهاندار time-alt ۸ اسفند ۱۴۰۰

بهترین مچ بندهای هوشمند حال حاضر بازار به ترتیب قیمت

دستبندهای سلامتی محصولات جذابی هستند که دور مچ دست ما قرار می‌گیرند و مثل گوشی‌مان، در تمام...

معین کریمی time-alt ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

بهترین ساعت های هوشمند هر برند به ترتیب قیمت (دی ۱۴۰۱)

بهترین ساعت های هوشمند سال از برندهای اپل، سامسونگ، شیائومی، آنر و هوآوی در این مقاله معرفی...

معین کریمی time-alt ۹ بهمن ۱۴۰۰

راهنمای خرید ساعت‌های هوشمند ارزان؛ تا ۳ میلیون تومان (شهریور ۱۴۰۰)

با توجه به بازار اشباع شده‌ي امروزي از ساعت‌هاي هوشمند با مدل‌هاي مختلف، براي انتخاب يك ساعت...

صدرا علی‌پور time-alt ۱۷ مرداد ۱۴۰۰

گلکسی واچ 4 سامسونگ نیازمند چه تغییراتی است؟

گلکسی واچ 3 مسلماً بهترین ساعت‌ هوشمند برای کاربران اندروید است. یکی از معدود گجت‌های پوشیدنی...

مهدی حیدری time-alt ۲۶ اسفند ۱۳۹۹

معرفی ساعت هوشمند هواوی GT 2 PRO

ساعت هوشمند gt 2 pro سومین نسخه از سری ساعت‌های جی تی شرکت هواوی می‌باشد. همانطور که از اسمش...

پارسا جهانبانی time-alt ۲۲ اسفند ۱۳۹۹

راهنمای استفاده از قابلیت پیگیری وضعیت خواب در اپل واچ

خواب بخش مهمی از سلامت هر شخصی را شامل می‌شود و پزشکان همیشه افراد را به داشتن خواب خوب و کافی...

احسان نیک‌پی time-alt ۹ اسفند ۱۳۹۹

معرفی ساعت هوشمند هواوی واچ فیت

به نقطه‌ای رسیده‌ایم که ساعت‌های هوشمند به انداره‌ی گوشی‌های هوشمند اهمیت پیدا کرده‌اند و...

احسان نیک‌پی time-alt ۲۱ بهمن ۱۳۹۹

می بند 6 شیائومی ؛ هر آنچه از نسل بعدی مچ‌بند هوشمند محبوب می‌دانیم

محبوبیت سری می بند غیر قابل انکار است. مچ‌بند‌هایی که لمس و مزه تکنولوژی روز را با حداقل قیمت...

پارسا جهانبانی time-alt ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

مقایسه قابلیت های ساعت های هوشمند گلکسی واچ ۳ و اپل واچ ۶

صحبت که از ساعت‌های مچی هوشمند می‌شود، سخت است نام سامسونگ و اپل را به میان نیاوریم. هر دو از...

پارسا جهانبانی time-alt ۶ دی ۱۳۹۹