چگونه استفاده داده اینترنتی گوشی اندرویدی خود را کاهش بدهیم؟

google-nexus-6p-3024-010

با چند راهکار ساده می توانید مقدار داده اینترنتی در گوشی اندرویدی خود را مدیریت نمایید. هرچقدر که داده اینترنتی شما 2 و یا 10 گیگابایت باشد مساله این است که شما با دریافت یک پیام تحت عنوان در حال به اتمام رسیدن بسته اینترنتی خود می باشید که شاید این امر بسیار برای شما ناراحت کننده باشد. از این به بعد دیگر نگران به اتمام رسیدن داده اینترنتی خود نخواهید شد زیرا با انجام دادن چند تنظیم در گوشی اندرویدی و شخصی سازی بعضی از اپلیکیشن ها می توانید در کاهش استفاده گوشی از داده اینترنتی خود نقش موثری داشته باشید.

راهکارهای کاهش استفاده از داده اینترنتی در اندروید

قابلیت ذخیره داده مرورگر کروم

قابلیت ذخیره داده مرورگر کروم تنها در عرض دو ثانیه می توان فعال نمود. به محض اینکه این قابلیت را فعال کردید، مرورگر کروم اندازه و حجم عکس ها و وب سایت ها را که در گوشی اندرویدی خود مشاهده می کنید، کاهش می دهد.

برای فعال کردن این گزینه مرورگر کروم خود را باز نمایید و سپس به قسمت Settings > Data Saver بروید. و نوار کشویی را بر روی گزینه روشن کردن بگذارید و در طول استفاده از مرورگر خود یک نمودار جزئیاتی را از اینکه چقدر از داده اینترنتی خود استفاده کردید، نشان خواهد داد.

ذخیره داده اینترنتی در گوشی اندرویدی

 

کاهش کیفیت نمایش پخش کننده های ویدئویی

نتفلیکس، گوگل پلی موزیک و اسنپ چت هرکدام گزینه هایی را جهت کاهش استفاده از بسته اینترنتی تلفن همراه دارند. شاید شما برای انتخاب گزینه کاهش کیفیت ویدئو ها و یا آدیو ها خود دچار سردرگمی شوید. اما لازم است بدانید فعال کردن این ویژگی کاهش کیفیت در برنامه های پخش کننده موسیقی و ویدئو  ویژگی مسافرت برنامه اسنپ چت به طور کامل کیفیت ویدئو ها و موسیقی ها را پایین نمی آورد بلکه از پیش دانلود شدن داستان ها و سایر محتواها جلو گیری می نماید.

یک نکته بسیار جالب در ویژگی کاهش کیفیت محتوا و پخش کننده ها این است که تنها محدود به سه برنامه مذکور بالا نمی شوند بلکه شما می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات برنامه هایی مانند تویتتر، اینستاگرام و فیسبوک گزینه های مشابه را مشاهده نمایید.

save-data-android-4

مدیریت سرویس های همگام سازی شده

زمانی که شما یک حساب گوگل را در گوشی اندرویدی خود وارد می نمایید، این حساب شروع به همگام سازی با سایر سرویس ها همچنین با حساب گوگل خود شما لینک می گردد. برای مثال گوگل فیت (Google Fit) و گوگل کیپ (Google Keep) هردو بعد از وارد کردن حساب گوگل برای همگام سازی با آن فعال می گردند.

شما می توانید همگام سازی این سرویس ها را با وارد شدن در قسمت Settings و رفتن به بخش Accounts و انتخاب کردن حساب گوگل خود، آن ها را محدود نمایید.

در پایان شما وارد لیست سرویس ها تلفن همراه خود می شوید و هرچیزی را که استفاده نمی نمایید، غیرفعال کنید. برای مثال سرویس گوگل پلی نیوز استند (Google Play Newsstand) را استفاده نمی کنید؟ پس آن را خاموش کنید.

save-data-android-2

محدود کردن اطلاعات پشت زمینه

شما می توانید اپلیکیشن هایی را که کارهایی مانند چک کردن ایمیل و یا به رورسانی بازخورد شبکه اجتماعی زمانی که تلفن همراه شما قفل است را انجام می دهند، محدود نمایید.

برای این امر کافی است روند گفته شده را دنبال نمایید Settings > Data Usage و بر روی گزینه منو ضربه بزنید و سپس گزینه Restrict background data را اوکی کنید.

با این ویژگی فعال شده، بیشتر اپلیکیشن ها تنها زمانی از اطلاعات استفاده خواهند کرد که شما تلفن همراه خود را استفاده و یا به  وای فای متصل باشید.

data usage

در پنجره مربوط به تنظیمات داده اینترنتی (Data Usage) همچنین می توانید چرخه حساب های خود را تنظیم نمایید و یک زنگ هشدار برای زمانی که تلفن همراه شما از مرز استفاده داده اینترنتی عبور کند، تنظیم کنید. علاوه بر این شما می توانید مقدار استفاده هر اپلیکیشن از داده اینترنتی را در این پنجره مشاهده کنید و حدف و یا تغییرات لازم ویژگی داده اینترنتی را بر اساس الگوهای داده اینترنتی انجام دهید.

 

 

 

پست های مرتبط:

ios-10-nimblechapps

آیا ویژگی های iOS 10 کاربران خود را راضی نموده است؟

آن‌طور که انتظار می‌رفت اپل با انتشار iOS 10 مشتری‌های...

عکس شماره 2- زد تی ای نوبیا ایکس8

آیا زد تی ای نوبیا ایکس8 با 6 گیگ رم آخرین پرچمدار 2016 خواهد بود؟

انتشار محصولات زد تی ای نوبیا ایکس 8 در طول...

بالاخره انتظار برای اندروید 6.0 مارشمالو به پایان رسید

بالاخره انتظار برای اندروید 6.0 مارشمالو به پایان رسید

تاریخ انتشار سیستم عامل اندروید 6.0 مارشمالو سامسونگ اعلام کرده...

yalada-1