دوربین ردمی Note 9s با گلکسی A31

مقایسه دوربین ردمی Note 9s با گلکسی A31

Sayman Digital ۹ تیر ۱۳۹۹

سایمان دیجیتال این‌بار برای مطالب مقایسه دوربین خود، سراغ محصولات میان‌رده و در عین حال جدید برند سامسونگ و شیائومی رفته است که دو دلیل اصلی برای انتخاب آن‌ها دارد. اول اینکه ردمی Note 9s و گلکسیA31 هردو از چهار دوربین در پنل پشتی بهره می‌برند و نوع لنزهای استفاده شده در ساختمان دوربین هردو آن‌ها یکسان است. از طرف دیگر این دوگوشی تقریبا در رنج قیمتی یکسانی قرار دارند و مقایسه دوربین ردمی Note 9s با گلکسیA31 برای طرفداران آن‌ها جذاب خواهد بود. ما را در ادامه همراهی کنید تا عملکرد دوربین این دو گوشی را در دنیای واقعی شاهد باشیم.

شیائومی ردمی نوت ۹ اس | Redmi Note 9S

در پنل پشتی ردمی نوت ۹ اس دوربینی با ۴ ماژول تعبیه شده است که در قاب مربع شکل به صورت ماتریس وار نظم داده شده‌اند. دوربین اصلی این گوشی، از حس‌گر ½ اینچی با رزولوشن ۴۸ مگاپیکسلی استفاده می‌کند که از نوع ISOCELL Bright GM2 بوده و ساخت سامسونگ می‌باشد. دوربین فوق عریض این گوشی به حس‌گر ۸ مگاپیکسلی مجهز شده و از لنزی با دیافراگم f/2.2 استفاده می‌کند.

دوربین سوم برای عکس‌برداری ماکرو در نظرگرفته شده است که از لنزی با دیافراگم f/2.4 و حسگر ۵ مگاپیکسلی برخوردار می‌باشد و در نهایت نوبت به دوربین ۲ مگاپیکسلی می‌رسد که تنها برای سنجش عمق تصاویر کاربرد دارد.

گلکسی ای ۳۱ | Galaxy A31

Galaxy A31 همانند رقیب خود در پنل پشتی مجهز به دوربین چهارگانه است که در داخل قابی مستطیل شکل به صورت ال پشت سرهم قرار گرفته اند. اولین دوربین اصلی این گوشی از حسگر ۴۸ مگاپیکسلی با لنزی واید F/2.0 بهره می‌برد که از فوکوس خودکار با تشخیص فاز پشتیبانی می‌کند. دوربین فوق عریض ۸ مگاپیکسل در پایین آن جای گرفته است و گشودگی دیافراگم لنز آن برابر با F/2.2 می‌باشد. همچنین در کنار این دوربین‌ها، دوربین ۵ مگاپیکسلی با لنز ماکرو F/2.4 و حسگر سنجش عمق ۵ مگاپیکسلی برای ثبت تصاویر پرتره به کاررفته است.

مشخصات دوربینردمی نوت ۹ اسگلکسی ای ۳۱
رزولوشن۴۸ مگاپیکسل (اصلی) + ۸ مگاپیکسل (فوق عریض) + ۵ مگاپیکسل (ماکرو)+ ۲ مگاپیکسل (سنجش عمق)۴۸ مگاپیکسل (اصلی) + ۸ مگاپیکسل (فوق عریض) + ۵ مگاپیکسل (ماکرو)+ ۵ مگاپیکسل (سنجش عمق)
گشودگی دیفراگملنز اصلی f/1.8 | لنز فوق عریض f/2.2 | لنز ماکرو (f/2.4) | لنز سنجش عمق f/2.4لنز اصلی f/2.0 | لنز فوق عریض f/2.2 | لنز ماکرو (f/2.4) | لنز سنجش عمق f/2.4
لرزش‌گیر اپتیکال
فیلم برداری[email protected], [email protected]/60/120fps, [email protected], gyro-EIS[email protected]
ویژگی های اضافهفلاش LED، پاناروما، HDR
هوش مصنوعی، حالت Super Steady، سوپر اسلوموشن
هوش مصنوعی، فلاش، HDR، پاناروما

عکاسی در محیط‌های روشن: دوربین ردمی Note 9s با گلکسی A31

خروجی تصاویر دوربین اصلی هر دو گوشی به صورت پیش فرض، ۱۲ مگاپیکسل است و امکان عکاسی در رزولوشن کامل با هر دو گوشی وجود دارد.

سوژه اول

در این سوژه نماینده سامسونگ از دامنه پویایی وسیع‌تر برخوردار است و عملکرد بهتری را در این زمینه ارائه می‌کند. کیفیت و وضوح تصاویر برای هردو گوشی به خوبی ارزیابی می‌شود. در زمینه دقت رنگ‌ها نمی‌توان به هیچ یک خرده گرفت؛ فقط لازم است بدانید که در تصاویر شیائومی ردمی نوت ۹ اس رنگ‌ها اشباع شده تر است و آن را نباید به عنوان نقطه منفی به حساب آورد.

همچنین در زمینه ثبت جزئیات باید بگوییم در نگاه کلی، هردو گوشی به خوبی جزئیات را ثبت کرده‌اند؛ اما در نگاه موشکافانه ، عملکرد ردمی نوت ۹ اس نسبت به گلکسی ای ۳۱ بهتر است و برای ملموس شدن این موضوع بخشی از تصاویر هردوگوشی را زوم کردیم.

در تصویر برش‌خورده این موضوع برای ما شفاف شد که دوربین Redmi Note 9s توانسته جزئیات شارپ تری را بازتولید کند. این در حالی است که جزئیات تصویر Galaxy A31، کمی نرم به نظر می‌رسند.

سوژه دوم

قبل از اینکه بخواهیم به بررسی این سوژه بپردازیم، لازم است بدانید که دوربین فوق عریض گلکسی A31 زاویه دید ۱۲۳ درجه در اختیار می‌گذارد؛ درحالیکه زاویه دید دوربین فوق عریض ردمی Note 9s برابر با ۱۱۹ درجه است. در این موقعیت، باز هم Galaxy A31 دوربین از داینامیک رنج وسیع‌تر (تصویر روشن‌تر) بهره می‌برد و این موضوع باعث شده جزئیات بیشتری را به نمایش بگذارد.

سوژه سوم

در این سوژه، رنگ‌های باز تولیده شده در ردمی نوت ۹ اس شاداب تر است و در قسمت سایه‌ها کنترل بهتری دارد؛ اما در زمینه نوردهی، رقیب آن عملکرد بهتری را به نمایش گذاشته است.

ماکرو

در این بخش از مقایسه دوربین ردمی Note 9s با گلکسی A31 باید بگوییم هردو عملکرد بسیار خوبی را به نمایش گذاشته‌اند؛ اما با نگاه جزئی به لبه‌های کناری برگ، متوجه این موضوع شدیم که ردمی نوت ۹ اس به لطف فوکوس خودکار توانسته جزئیات بیشتری را به ثبت برساند.

همچینی نویز تصاویر در هردو تصویر به خوبی کنترل شده است و رنگ‌های باز تولید شده در ردمی نوت ۹ اس در مقایسه با گلکسی ای ۳۱ اشباع شده‌تر می‌باشد.

پرتره

در عکاسی پرتره دو موضوع اهمیت بالایی دارد، اولی تشخیص سوژه‌ از پس زمینه است و دیگری رنج داینامیک می‌باشد. بنابراین در مقایسه تصویر پرتره ردمی Note 9s با گلکسی A31 باید بگوییم که هردو به‌خوبی سوژه را از پس زمینه تشخیص داده‌اند؛ اما در زمینه رنج داینامیک، ردمی نوت ۹ اس عملکرد بسیار بهتری را ارائه کرده است.

عکاسی در محیط‌های کم‌نور

قبل از بررسی عملکرد این دو گوشی در محیط‌های کم‌نور، لازم بذکر است که ردمی نوت ۹ اس از قابلیت حالت شب برای دوربین اصلی بهره می‌برد؛درحالیکه گلکسی از آن برخوردار نیست. بنابراین نماینده شیائومی در این بخش امتیاز بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.

سوژه اول حالت شب خاموش

در این بخش از مقایسه دوربین ردمی Note 9s با گلکسی A31 باید بگوییم که دوربین ردمی نوت 9 اس در کنترل هایلایت‌ها (چراغ‌ها) و نویز عملکرد بهتری را به نمایش گذاشته است؛ درحالیکه در بخش سایه‌ها، گلکسی A31 توانسته بهتر عمل کند. از طرف دیگر رنگ‌ها در ردمی Note 9s زنده‌تر می‌باشد.

سوژه اول حالت شب روشن

بعد از فعال کردن حالت شب در گوشی ردمی نوت ۹ اس متوجه این موضوع می‌شویم که تصویر روشن‌تر شده و در بخش سایه‌ها جزئیات بیشتری قابل مشاهده است. همچنان رنگ‌ها شادابی خود را حفظ کرده و کمی گرم‌تر از حالت شب خاموش می‌باشد.

سوژه دوم

لازم است بدانید که دوربین فوق عریض هیچکدام از گوشی‌ها مجهز به قابلیت نایت مود نیست؛ اما با این وجود گلکسی A31 تصویری با وضوح بالا‌تر و روشن‌تری را به ثبت رسانده است. همچنین نماینده سامسونگ در کنترل نویز نسبت به ردمی Note 9s عملکرد بهتری را در اختیار می‌گذارد.

سوژه سوم

در این موقعیت، دوربین Galaxy A31 توانسته جزئیات شارپ‌تری را بازتولید کند. این در حالی است که جزئیات تصویر ردمی نوت 9، کمی نرم به نظر می‌رسند. همچنین رنگ‌ گل در نماینده شیائومی شاداب‌تر است.

دوربین سلفی

در قسمت جلوی ردمی نوت ۹ اس، دوربینی با حسگر ۱۶ مگاپیکسلی جای گرفته است که در پس لنزی با گشودگی دهانه دیافراگم f/2.5 قرار دارد. در مقابل گلکسی ای ۳۱ را داریم که به دوربین سلفی با لنز F/2.2 و حسگر ۲۰ مگاپیکسل مجهز است.

روز

در این بخش از مقایسه دوربین ردمی Note 9s با گلکسی A31 به بخش دوربین سلفی رسیدیم که ابتدا به بررسی داینامیک رنج در هردو تصویر خواهیم پرداخت. دامنه پویایی ردمی نوت 9 اس وسیع تر است؛ چراکه اگر به لباس سوژه و زمین در تصویر گلکسی ای ۳۱ توجه کنید، دوربین این گوشی با سفید کردن آن‌ها باعث شده تا جزئیات کم‌تری به نمایش گذاشته شود.

اما اگر به صورت سوژه توجه کنید، در گلکسی ای ۳۱ جزئیات بیشتری را داریم و رنگ پوست طبیعی‌تر است. البته پسند عکس سلفی به صورت طبیعی و یا ویرایش شده کاملا سلیقه‌ای است که می‌تواند با توجه به سلیقه افراد متفاوت باشد.

پرتره

شب فلاش خاموش

در این بخش از مقایسه دوربین ردمی Note 9s با گلکسی A31 ، نماینده شیائومی رنگ صورت سوژه را طبیعی‌تر ثبت کرده است و پشت زمینه روشن‌تر می‌باشد؛ اما این داستان برای نماینده سامسونگ کاملا برعکس می‌باشد.

شب فلاش روشن

در این حالت نیز داستان مشابه با حالت فلاش خاموش را داریم. به‌طوریکه سامسونگ گلکسی A31 چهره سوژه را روشن و پس زمینه را تاریک کرده است، درحالیکه در ردمی نوت ۹ اس صورت سوژه کمی تاریک و پس زمینه روشن شده است.

به اشتراک بذار:

۲۷ نظر در مورد مقایسه دوربین ردمی Note ۹s با گلکسی A۳۱

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام احتراما اون دوستانی که این دو تا گوشی رو ندارن متعصبانه حرف نزنن شاید یکی بخواد روی نظرات شما حساب باز کنه و گوشی بخره در ضمن خالی هم نبندین

سلام.ببخشید میشه قیمت حدودی گوشی نوت 9اس رم ۴ و هم۶ را حدودی کسی بگه؟
راستی کسی هست راهنماییم کنه می خوام گوشی بخرم و دوست دارم که دوربین جلو و عقب خوبی داشته باشه و سرعتش هم خوب باشه.چیزای دیگه زیاد مهم نیست برام.خب کدوم بهتره نوت۹ یا ۳۱؟؟

من الان ۳۱ تقریبا چهار ماه هست که دارم حتی یک بار هم هنگ نکرده و اگه دوست داری عکست داخل سایه خیلی با جزئیات باشه بهتر شیائومی را بردای ولی من از کیفیت عکسش خیلی خیلی راضی هستم

داداش شیامی نوت ۹ اس با a51 رقابت می‌کنه شیامی نوت ۹ پرو با a71. یعنی من خودم شیامی نوت ۹ پرو دارم سامسونگ،a71 اصل نمیتونه با شیامی نوت ۹ پرو رقابت کنه

هر هر هر کی گفته سامسونگ همیشه جلوتر بود سامسونگ با تجربه صد ساله رو ببین اونوقت شیاومی که تازه دو سه سال اژ شهرتش میشه رو ببین چقدر چرت حتی دوربین نه اس هم از سامسونگ گرفته شده.

سلام دوستان من نوت نه اس گرفتم ولی دوربین جلوش اصلا کیفیت نداره من نمیخوام بگم که بده یا نه ولی اصلا تنظیم نشده نمیدونم مشکلش چیه خیلی ضعیف عمل میکنه کسی میدونه چجوری حلش کنم از دوربین نوت هفت هم پایین تر میگیره لطفا راهنماییم کنید

من هم نوت ۹ اس دارم قبلاً این مشکل رو داشتم
اما شما برو تو دوربین بخش تنظیمات دوربین
کیفیت رو از پایین بزار رو بالا

نوت9s از a51هم بهتره خیلی برین ویدئو برسی رو ببینید نوت 9 اس تنها بخش دوربین و صفحه که آمولد نیست از a71ضعیف تره ولی سخت افزار و کیفیت ساخت که مهمترین از a71بهتره نمیدونم چرا سامسونگ الکی گرونه درضمن دوربین بعضی بخشا تقریبا مانند a71وحتی پورتره بهتری هم داره شاید بگید اگه نوت9 اس از a51بهتره پس چرا قیمتش کمتره خودتون میبیند که از a31خیلی بهتره قیمتش همسان است خودمم نمیدونم سامسونگ پلاستیکی چرا الکی‌گ ونه

الان من نوت ۹اس دارم
خیلی از تعمیر کار ها می گفتن سری A سامسونگ خرابی زیاد داشته مخصوصا a۵۰و ،a30,a31

واقعا وقتی تجربه کابری a31 و note 9s رو ندارین الکی قضاوت نکنین شاید تو بحث gaming شیا قوی تر باشه اما هیچوقت نمیشه غول کره ای سامسونگ رو با یه برند چینی مقایسه کرد. و قابل توجه دوستان که میگن پلاستیکه باید بدونن که شیشه در اثر ضربه میشکنه وگرنه سامسونگ مرض نداشت پلاستیک بندازه تازه اگه جنس گوشیت از طلا هم نباشه آخرش میره زیر گارد و هیچی دیگه معلوم نیست کیفیت صفحه سوپر آمولد با lcd شیا خیلی سره

نمیدونی حاجی الکی نگو من خودم دوبار نوت 9 اس از جیبم افتاد رو پله ها افتاد هیچکارش‌نشد چون از محافظ گوریلا گلس 5 بهره میبره شیشه بنجول نیست برو در مورد گوشی ها مطالعه کن بعد قضاوت کن شیائومی نوت 9 اس از a31که نه از a51خیلی بهتره وحتیاز a71سخت افزار قوی تره

دوست عزیز من یکی از پرچمدار های سامسونگ یعنی نوت ۲۰ اولترارو تا چند روز قبل داشتم دادم به داداشم الان من ردمی نوت ۹ اس دارم شاید حس نوت ۲۰ اولترارو نده اما بدون شک می گم نسبت به نوت۲۰ اولترا بهتره

معلومه که نوت 9 اس می‌بره ضعیف گیر آوردین

یعنی خداییشa31 پلاستیکی واسباب بازی واقعی رو با نوت۹شیاومی مقابسه میکنیدa71باز بود ی چیزی،هر چند اونم پلاستیکی!!!!

سلام خدمت شما عارضم خدمتتون این گوشی نوت۹ اس از a51هم بالاتره و با a71رقابت می‌کنه ولی قیمتش مثل a31هست این گوشی از اسنپ دراگون 72۰جی بهره میبره درحالی که a71از 73۰بهره می‌بره علامت جی مخصوص گیم هست درحالی که اونها از پلاستیک استفاده کردند ولی نوت ۹اس شیشه هست نوت۹اس از گوریلا گلس 5 استفاده کرده ولی a71وa51وa31از گوریلا گلس ۳ استفاده کردند ولی سامسونگ هم مارک خوبی هست ولی و همچنین نوت۹اس از مادون قرمز استفاده کردند به نظرم برای خرید میتونید نوت ۹اس گزینه عالی باشه ولی هرسه گزینه خوبی هستند با آرزوی موفقیت برای هردو برند

دوست گرامی لازمه که بدونه تعصب به قضیه نگاه کرد من خودم note9sداشتم و الان a51 به نظر من a31 وa51از note9sبالاترن البته a31از تراشه کمی ضعیف تر استفاده کرده ولی در حال به غیر از این مورد a31وa51خیلی بهتر از note9sهستن

بر چه اساسی میگی a31 و a51 که چیپ ضعیف تر و بدنه ضعیف تری دارن بهترن؟؟؟؟؟؟؟میشه بگی؟؟؟

دوستان من نوت ۹ اس دارم و تجربه کار با a51 هم دارم بدون شک در بخش دوربین و سرعت نوت ۹ است برنده هست چون هر دو آنها رو کنار هم گذاشتم و مقایسه کردم

دوست عزیزی که دوربینهای دو گوشی رو بررسی کردن،به نظر بنده اصلا صلاحیت این کار رو نداشتن چون با چند تا عکس اونهم در شرایط محدود نمیشه قضاوت کرد من a51سامسونگ دوماه تمام با ردمی نوت۹شیاومی مقایسه کردم وبا قاطعیت نوت۹ برنده بود چه برسه به a31

چرا الکی حرف میزنی دو ماه تموم مگه میشه!!! بعدشم کیفیت عکس A31 که خیلی بهتر از شیائمی نوت ۹ هست و صفحه نمایش A31قابل مقایسه نیست با ردمی نوت۹.
تو اگه کمی عقل داشتی می فهمیدی فرق نمایشگر سوپر اولد با ال سی دی چی هست

چرا چرت میگی شیائومی نوت9sداره باa71رقابت میکنه.اصلا صحبتa31نیست

تو هم اگه عقل داشتی می‌فهمیدی نوت9اس کورنینگ گوریلا گلس 5 داره و دربرابر زربه مقاومت ولی a31وa51وa71که پلاستیکی زربه کوچکی‌بخوره داغون میشه

شما ادب رو رعایت کن اردور فکر می‌کنی a۳۱
بهتر هست اما اگه زوم کنی همه چیز معلوم میشه

ازکجا معلوم شما نمایندگی سامسونگ نداشته
باشی

تو عقل نداری بچه اگه بجای آجر تو کله تو
مغز بود شاید می فهمیدی
شیائومی بی رقیب هست
سامسونگ و هواوی
به پای شیائومی
نمی رسن

دمت گرم

من خودم یکی از فامیلامون a51 و یکی دیگه از فامیلامون شیائومی داره.
شاید صفحه نمایش a51 بهتر باشه ولی به نظر من شیائومی بهتره.
قیمت a51 هم بیشتره

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
© ۱۳۹۹ سایمان دیجیتال
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی