نارضایتی کاربران وان درایو از سیاست جدید شرکت مایکروسافت

maxresdefault

مایکروسافت پس از یک سال ارائه خدمات نامحدود به کاربران Office 365 اکنون شرایط استفاده از وان درایو را تغییر داده است؛ که این تصمیم شکایات کاربرانش را از حذف امتیازات آپلود نامحدود فیلم‌ها، ویدیوها، عکس‌ها و فایل‌های پشتیبانی خود در وان درایو را در برداشته است. به‌طور هم‌زمان که مایکروسافت سرویس جدید خود را با حجم 1 ترابایت در وان داریو ارائه می‌دهد، حجم رایگان خود را از 15 به 5 گیگابایت کاهش داده و به‌جای سرویس‌های 100 و 200 گیگابایت سرویس 50 گیگابایت با هزینه 1.99 دلار در ماه ارائه خواهد داد.

OneDrive-Apple

شرکت مایکروسافت به افرادی که بیشتر از 1 ترابایت در وان درایو اطلاعات دارند، حداقل یک سال فرصت می‌دهد که فایل‌های خود را جابجا کنند. این شرکت امتیاز ویژه‌ای برای کاربرانی قائل خواهد شد که به این حافظه نامحدود و رایگان با شرایط قبلی مایکروسافت آبونه بوده‌اند؛ بنابراین افرادی که دارای حساب کاربری با حجم رایگان 15 گیگابایت هستند فقط 12 ماه فرصت انتقال اطلاعات خود رادارند این در حالی است که سایر افراد با حساب کاربری 100 و 200 گیگابایت قرارداد آن‌ها به همان صورت که در پاراگراف اول گفته شد حفظ می‌شود.

AllLogo-400x344

حجم‌هایی با ظرفیت ترابایتی برای کسانی که می‌خواهند فقط عکس خود را آپلود کنند بسیار عالی می‌باشد. امکانات نامحدود OneDrive به عنوان نقطه قوت شرکت مایکروسافت در مقابل رقبایی همچون Google و Dropboxبود؛ اما حذف این امکانات نقطه‌ضعفی برای مایکروسافت در بازار حافظه ابری “Cloud Storage خواهد شد. شاید پیشنهاد جایگزینی حافظه 5 گیگابایت به کاربران جدید به‌جای حافظه رایگان و استاندارد 15 گیگابایتی اثرات مخربی در درازمدت بر وان درایو داشته باشد. درحالی‌که مایکروسافت تلاش بسیاری برای استفاده آسان از این سرویس می‌کند، رقبا آن راه‌های بهتری برای مدیریت فایل‌های کاربرانشان ارائه می‌دهند. این‌طور که به نظر می‌رسد با این روند وان درایو ارزش‌های بسیاری را در این بازار رقابتی از دست خواهد داد.

 onedrive_1tb_lede

منبع: The Verge

پست های مرتبط:

اپلیکیشن مایکروسافت برای آی او اس

اپلیکیشن مایکروسافت سلفی برای iOS عرضه شد

اگر اغراق نکرده باشیم زمان بسیار طولانی از عرضه اپلیکشن...

Google Allo app

معرفی جدید ترین اپلیکیشن گوگل به نام Google Allo

اپلیکیشن Google Allo یک برنامه پیام‌رسانی هوشمند شرکت گوگل می‌باشد. این...

سرویس دستیار صوتی گوگل

سرویس دستیار صوتی گوگل به زودی از قابلیت آفلاین بهره می برد

از شایعات تا واقعیت سرویس دستیار صوتی گوگل بنابر گزارشات، گوگل...

Comments (1)

اگه قرار به پرداخت پول باشه بهترینشون Dropbox هست که هم باسابقه ترین هست هم بهترین کیفیت رو داره و هم توسط تمام سیستمها و اپلیکیشنها پشتییانی میشه.برای چی به وان درایو پول بریم؟

پاسخ دادن