7 ترفند مرورگر chrome را حتما یاد بگیرید- بخش دوم

سایمان دیجیتال ۱۱ فروردین ۱۳۹۵

اگر به خاطر داشته باشید در بخش اول این موضوع به ترفند های مرورگر chrome اشاره داشتیم اکنون ادامه این ترفندها را به شما آموزش می دهیم تا کار کردن با مرورگر خود را به طور سریع تر تجربه کنید.

ادامه ترفند های مرورگر chrome

4. بستن تب مرورگر

شاید اکثر کاربران از این موضوع اطلاع دارند که اگر می خواهند تبی را در مرورگر خود ببندند، بر روی علامت ضربدر (×) کلیک می کنند و کار راحتی برای بستن تب مورد نظر می باشد. البته ما می توانیم به لطف میانبرهای کیبورد برای بستن تب در مرورگر خود نیز اقدام کنیم. برای این امر فقط کافی است که کلید Ctrl-W فشار دهید و به راحتی تب مورد نظر را ببندید.

5.  استفاده از کلید اسپیس کیبورد

کلید اپیس بار دیگر فقط برای درج کردن فاصله در بین متن ها نیست بلکه در مرورگر chrome تا زمانی که نشانگر ماوس شما در یک محل متنی قرار نگرفته است، شما می توانید با فشار دادن کلید Shift-space صفحه را به سمت پایین اسکرول نمایید و این حالت برای زمانی که می خواهید بدون درگیر شدن با ماوس مطلبی را در در مرورگر chrome مطالعه نمایید بهترین گزینه می باشد.

6. گم  و پیدا  کردن

همه ما از نحوه جست و جو در وب مطلع هستیم، مرورگر chrome این روند را در یک صفحه آسان تر نموده است. فقط کافی است که کلید Ctrl-F را فشار دهید و سپس شروع به تایپ کردن کلمه و یا عبارت مورد نظر نمایید. این نوع جست جو به صورت جست وجو پویا می باشد. بدین معنی که نتایج جست و جو به صورت هایلات نمایش داده می شود. هرچه تعداد کاراکتر وارده بیشتر باشد، جست وجو بیشتری بدست می آید.

7. با یک کلیک مرورگر chrome را سریع تر نمایید

اگر شما به صورت روتین تب های مرورگر خود را باز نگه دارید، به طور جدی سیستم شما به مشکل بر می خورد. مطمنا شما می توانید تب های مورد نظر خود را جهت این که بعدا  آنها را می خواهید مطالعه کنید، ستاره دار نمایید. اما این گزینه بهترین راه حل نمی باشد(و سرعت کامپیوتر شما را پایین می آورد.)

ترفند های مرورگر chrome

به همین دلیل شما را با افزونه مرورگر chrome یعنی one-tab آشنا می کنم. این افزونه مستقیما تمامی تب های شما را در یک تب جمع آوری  و سازماندهی می کند. بنابراین در حالی که تب ها را به صورت آماده باش نگه داشته است از تاثیر عملکرد مرورگر chrome می کاهد.

اگر شما ترفنده های دیگری را برای مرورگر chrome خود استفاده می کنید، از اینکه آن ها را با ما به اشتراک بگذارید بسیار خرسند می شویم.

 

 

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی