7 اشتباهی که در مورد امنیت تلفن همراه انجام می دهیم- بخش دوم

Sayman Digital ۱۶ اسفند ۱۳۹۴
هفت راهکار تامین امنیت تلفن همراه

در بخش اول این موضوع به گام هایی از اشتباهاتی که در مورد امنیت تلفن همراه انجام می دهیم، اشاره کردیم. حالا در بخش دوم می خواهیم به سایر گام ها بپردازیم.

 گام های تامین امنیت تلفن همراه

استفاده نکردن از آنتی ویروس

تلفن همراه های اندرویدی و آیفون هر دو زمینه های مستعدی برای بدافزارها فراهم می کنند. بنابراین در صورت داشتن آنتی ویروس هایی مانند  Lookout، Avast و یا TrustGo ، این برنامه ها می توانند تلفن همراه شما اسکن و نرم فزارهای خطرناک را پیدا و در نهایت توسط شما این نرم افزارها را حذف کنند.

اگرچه تلفن همراه های آیفون را خطر مبتلا شدن به بد افزار تهدید می کند ولی هیچ گونه برنامه آنتی ویروسی برای این محصول وجود ندارد. اپل پچ های امنیتی(مکمل های امنیتی) برای کاربران عرضه می کند که رخنه هایی را در iOS پیدا می کند و ممکن است که منجر به ورود بدافزارها گردد.

عکس-شماره-پنج-استفاده-نکردن-از-آنتی-ویروس

استفاده کردن از وای فای های رایگان در هر مکان

شبکه های وای فای رایگان و ناامن عموما به افراد این اجازه را می دهد که به آنچه شما در اینترنت انجام می دهید باخبر گردند. شبکه های وای فای رایگان حتی به طوری طراحی شده اند که می توانند اطلاعات شخصی را به سرقت ببرند.

شبکه های وای فای رایگان در رستوران ها و یا فرودگاه ها امن می باشند اما زمانی که از این وای فای ها استفاده می کنید مطمئن باشید که اطلاعات شخصی خود از جمله اطلاعات بانکی را در وب سایت ها وارد نکنید.

عکس-شماره-شش-استفاده-کردن-از-وای-فای-های-رایگان-در-هر-مکان

کلیک کردن بر روی لینک ها با متون ناقص

فیشینگ یک تاکتیک عادی برای مجرمان می باشند که از آن برای فاش کردن اطلاعات شخصی شما استفاده می کنند و یا امنیت تلفن همراه شما با آلوده کردن به بدافزارها به خطر می اندازند.

اگر شما به صورت تصادفی متن هایی به همراه لینک از افرادی که نمی شناسید، دریافت می کنید هرگز هرگز بر روی این لینک ها کلیک نکنید. شاید کسی می خواهد به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد و حتی بدتر از این موضوع شاید بدافزارها می خواهند کنترل تلفن همراه شما را بدست بگیرند و اطلاعات شما را به هکر ها منتقل کنند.

عکس-شمارهفت-کلیک-کردن-بر-روی-لینک-ها-با-متون-ناقص

به روز رسانی نکردن تلفن همراه و برنامه ها

یکی از بهترین راهکار ها برای حفظ امنیت تلفن همراه بروز رسانی کردن آن می باشد. دانلود کردن آخرین نسخه بروز رسانی سیستم عامل تلفن همراه و چک کردن عملکرد عادی برنامه ها جزو عواملی هستند که بایستی برای حفظ امنیت تلفن همراه خود انجام دهید.

هکرها همیشه علاقمندند تا از برنامه ها و نرم افزار های قدیمی باگ هایی را استخراخ کنند. اما شرکت ها با بروز رسانی کردن برنامه ها این باگ های نرم افزاری را نابود می کنند. بنابراین مطمئن باشید که از آخرین نسخه بروز رسانی برخوردار هستید و در این صورت تلفن همراه شما کمتر آسیب پذیر خواهد بود.

عکس-شماره-هشت-به-روز-رسانی-نکردن-تلفن-همراه-و-برنامه-ها

منبع: Cnet

 

 

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی