5 میانبر اندرویدی که آرزوی دانستن آن ها را دارید

Sayman Digital ۱۴ فروردین ۱۳۹۵
معرفی 5 میانبر اندرویدی

اگر شما جزو کاربران تازه اندروید هستید و یا از طرفداران قدیمی و پروپاقرص آن محسوب می شوید، در هر صورت این 5 میانبر اندرویدی را بایستی همین حالا استفاده کنید:

معرفی 5 میانبر اندرویدی

اولین میانبر اندرویدی – از راه غیر مستقیم گوشی خود را قفل نمایید

این ویژگی بسیار جالب که در قسمت Lock screen and Security از منوی تنظیمات قرار دارد، به دستگاه اندرویدی شما اجازه می دهد که از موقعیت امن برای قفل نشدن خودکار گوشی اطلاع داشته باشد. برای این امر فقط کافی است که منطقه مورد اعتماد، دستگاه ها و یا صدا های مورد اعتماد را در تنظیمات مربوط به این میانبر وارد نمایید و شما قادر هستید برای بررسی زنگ هشدار گوشی خود، بدون وارد کردن کد امنیتی ، الگو و یا رمز عبور از آن عبور کنید.

دومین میانبر اندرویدی – رد کردن تماس ها به همراه متن

گوشی خود را به وسیله پاسخ دادن متنی به تماس های گرفته شده به یک منشی شخصی تبدیل نمایید و اجازه دهید که افراد تماس گیرنده از این که چرا شما پاسخ آن ها را ندادید، مطلع گردند. اکثر گوشی ها از این قابلیت برخوردار هستند، به طوری که شما می توانید با مراجعه به قسمت  Settings > Call blocking >Quick responses گزینه رد تماس به همراه پیام را مشاهده کنید و می توانید این پیام متنی را ویرایش نمایید و پیام مورد دلخواه خود را داشته باشید.

سومین میانبر اندرویدی- باز کردن سریع دوربین

راه اندازی کردن سریع دوربین در لحظه حساس، بدین معنی است که شما فرصت شکار لحظه با دوربین را از دست ندهید. دسترسی به میانبر دوربین در بین تولید کنندگان گوشی متفاوت خواهد بود اما در اینجا به عنوان مثال به برخی از مدل های عمومی اشاره می کنیم:

  • در نکسوس 5 ایکس و 6 پی: ضربه دوگانه بر روی کلید روشن و خاموش
  • دستگاه های سامسونگ مدل های 2015 الی 2016: ضربه دوگانه بر روی کلید هوم
  • الی جی وی 10: ضربه دوگانه بر روی کلید ولوم پایین
  • موتورلا جی مدل 2015: پیچ و تاپ کردن مچ دستی که گوشی را در آن نگه داشتید.

چهارمین میانبر اندرویدی- اضافه کردن ویجت مخاطب

دوست دارید تنها با یک ضربه به مخاطب مورد نظر خود دسترسی داشته باشید؟ برای این امر فقط کافی است که با فشار دادن و نگه داشتن کلید هوم صفحه اصلی، گزینه ویجت ها را انتخاب نمایید و در ادامه به دنبال ویجتی تحت عنوان Contacts 1×1 باشید. با ضربه زدن بر روی این میانبر اطلاعات مخاطب مورد نظر را وارد می کنید. این امر باعث می شود بدون وارد شدن به لیست مخاطبان خود، با فرد مورد نظر تماس برقرار کنید و یا پیام بزنید.

پنجمین میانبر اندرویدی فعال کردن- دستیار صوتی ‘OK, Google’ در همه جا

شما با فعال کردن دستیار صوتی گوگل می توانید هر نوع سوالی را در هر مکانی از او بپرسید. برای این امر کافی است برنامه جست و جو گوگل را باز کنید و به قسمت Settings > Voice > “Ok Google” Detection > From any screen و گزینه آخر یعنی From any screen را به حالت روشن در آورید. در این قسمت از تنظیمات سه کلمه را سه بار تکرار می کنید و در نهایت دستیار صوتی ‘OK, Google’ تنظیم می گردد.

منبع: Cnet

 

 

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی