شایعات مربوط به گوشی‌ های فولد سامسونگ در سال ۲۰۲۱

احسان نیک‌پی ۱۶ آذر ۱۳۹۹
گوشی‌های تاشو سامسونگ

در چند سال اخیر گوشی‌های عجیب و غریب کم ندیده‌ایم، از گلکسی زد فلیپ و زد فولد سامسونگ گرفته تا الجی وینگ از شرکت الجی.

حال شایعاتی به گوشی می‌رسد که سامسونگ قرار است، سال بعد از سه گوشی تاشوی جدید به نام‌های زد فولد ۳، زد فلیپ ۲ و نسخه ارزان‌تری به نام زد فولد لایت رونمایی کند. دلیل وجود این نسخه ارزان‌تر کاملا مشهود است، چرا که افراد زیادی به خاطر قیمت بالای گوشی های تاشوی سامسونگ به سمت خرید این محصولات نمی‌رفتند، و حالا با یک نسخه ارزان‌تر این مشکل تا حد زیادی حل می‌شود.

طبق این شایعات گلکسی زد فولد لایت به یک نمایشگر داخلی ۷.۶ اینچی مجهز خواهد بود، در حالی که نمایشگر خارجی به احتمال زیاد اندازه‌ای در حدود ۴ تا ۵ اینچ خواهد داشت. این گوشی به احتمال زیاد در اواخر اسفند یا اوایل فروردین معرفی خواهد شد.

طراحی احتمالی گلکسی زد فولد لایت
طراحی احتمالی گلکسی زد فولد لایت

گلکسی زد فولد ۳ هم مطابق شنیده‌ها از یک نمایشگر داخلی ۷.۶ اینچی با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی و پشتیبانی از قلم استفاده خواهد کرد و سامسونگ برای آن نمایشگر خارجی ۴ تا ۵ اینچی در نظر خواهد گرفت. معرفی این محصول در شهریو یا مهر سال بعد محتمل به نظر می‌رسد.

طراحی احتمالی گلکسی زد فولد ۳
طراحی احتمالی گلکسی زد فولد ۳

گوشی آخر یعنی زد فلیپ ۲ نیز به یک نمایشگر داخلی ۶.۷ و خارجی ۳ اینچی مجهز خواهد شد و احتمال معرفی آن در شهریور الی مهر سال بعد زیادی است.

طراحی احتمالی گلکسی زد فلیپ ۲
طراحی احتمالی گلکسی زد فلیپ ۲

چرا گوشی تاشو؟

ساخت گوشی های تاشو دو هدف اصلی را دنبال می‌کند. اول این که افراد بتوانند محصولی خاص‌تر داشته باشند، زیرا برخی مواقع شاید یک پرچمدار عادی با امکانات بسیار جذاب نتواند آن‌طور که باید و شاید کاربران را جذب خود کند.

دلیل دوم هم به داشتن نمایشگر بزرگ در عین بدنه‌ی کوچک و قابل حمل بازمی‌گردد. چرا که همه‌ی ما نمایشگرهای بزرگ را برای اکثر کارها ترجیح می‌دهیم اما مشکلی که داشتن صفحه نمایش بزرگ ایجاد می‌کند، بدنه‌ی بزرگ و غیر قابل حمل است که سامسونگ با ایده گوشی های تاشو سعی کرده تا این موضوع را تا حد زیادی برطرف کند.

دو طراحی برای انتخاب بیشتر

گوشی های تاشو سامسونگ دو طراحی کاملا متفاوت را دنبال می‌کنند. گلکسی زد فلیپ به نوعی طراحی شده که بتوان آن را از وسط تا کرد به طوری که طول آن کاهش یافته و در صورت بسته بودن حالت کم و بیش مربعی به خود بگیرد.

این در حالیست که گلکسی زد فولد طوری طراحی شده که با تا کردن عرض آن کاسته شود و به حالت کاملا مستطیلی در بیاید. این که کدام گوشی طراحی بهتر و کاربردی‌تری دارد سوال دشواری است و نمی‌توان در آن مطلب به آن پاسخ داد. اما نکته‌ی کاملا مشهود این است که هر کدام از این طراحی نکات مثبت و منفی خود دارند و انتخاب بین آن‌ها مستقیما به استفاده شما باز می‌گردد.

منبع: Phonearena

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی