همه چیز درباره شرکت اوپو: گوشی اوپو ساخت کجاست ؟

تنوع محصولات موبایلی امروزه بیش از پیش احساس می‌شوند و برندهای متفاوتی مشغول ساخت و عرضه این محصولات هستند. یکی از کشورهایی که دارای شرکت‌های گوناگون و باکیفیت سازنده تلفن همراه است، کشور چین است. این کشور، میزبان بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه بوده و بستر را برای تولید این محصولات فراهم می‌کند. شرکت اوپو یکی از این شرکت‌ها است که در چند سال اخیر اسم خود را بر سر زبان‌ها انداخته است. در این متن سعی داریم اطلاعات مفیدی درباره این شرکت بدهیم و بگوییم که گوشی اوپو ساخت کجاست .

شرکت اوپو

شرکت ارتباطات موبایلی با مسئولیت محدود اوپو یا به اختصار شرکت اوپو که در چین و در Dongguan واقع شده است، یکی از شرکت‌های مطرح امروزی سازنده تلفن همراه است. این شرکت در حوزه ساخت اسمارت فون‌ها، دستگاه‌های پخش‌کننده بلوری و سایر دستگاه‌های الکترونیکی مشغول به کار است.

شرکت اوپو در کنار شرکت‌های وان‌پلاس، ویوو و ریلمی زیر مجموعه شرکت الکترونیکی BBK می‌باشد. نخستین گوشی که شرکت نوپای اوپو به بازار عرضه کرد، اوپو فایند ۵ بود. 

تاریخچه شرکت اوپو

نام تجاری OPPO در سال ۲۰۰۱ در چین به ثبت رسید و در سال ۲۰۰۴ راه اندازی شد؛ به همین دلیل هم به عنوان جواب سوال ” گوشی اوپو ساخت کجاست ” کشور چین مطرح می‌شود. پس از آن، حوزه فعالیت خود را به سرتاسر گسترش داد و به فروش خود افزود.

در پی گسترش فعالیت‌های این شرکت، در سال ماه ژوئن ۲۰۱۶ شرکت اوپو به بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده تلفن همراه کشور چین تبدیل شد و توانست نظر کاربران را به خود جلب کند.

شرکت اوپو در سال ۲۰۱۹ با فروش محصولات خود در بیش از ۲۰۰۰۰۰خرده‌فروشی در سرتاسر جهان به بهترین برند تولیدکننده تلفن همراه چین تبدیل شد و به عنوان پنجمین برند بزرگ اسمارت فون در بازار جهانی مطرح گردید.

محصولات شرکت اوپو

محصولات شرکت اوپو
محصولات شرکت اوپو

در حالت کلی محصولات شرکت اوپو به سه دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از : تلفن‌های همراه هوشمند، هدفون‌ها و آمپلی‌فایرها و ساعت‌های هوشمند. البته در این متن بیشتر به شرح محصولات موبایلی این شرکت می‌پردازیم.

گوشی‌های شرکت اوپو اغلب گوشی‌های ارزان‌قیمتی نیستند و در مقایسه با تلفن‌های همراه با ویژگی‌های هم‌رده با گوشی‌های اوپو، گران‌قمیت هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، چطور این شرکت می‌تواند به آینده خود امیدوار باشد؟

اوپو علاقمند است تا رابطه‌ای بسیار نزدیک با توسعه‌دهندگان تلفن همراه خود و همچنین با مشتریان خود برقرار کند. علاوه بر آن، این شرکت می‌خواهد تا گوشی‌های خود را به طور منظم بروز نگه‌دارد و متناسب با بازخورد‌های مشتریان خود، ویژگی‌ها و تغییراتی را در محصولاتش اعمال کند. در حقیقت شرکت اوپو می‌خواهد مشتریان واقعی خود را به عنوان دوست در نظر بگیرد و از این رابطه دوستانه برای توسعه و پیشرفت محصولات خود استفاده کند.

به اضافه، این شرکن نوپای چینی، از امتحان کردن ویژگی‌های جدید در مصولات خود واهمه‌ای ندارد و دوست دارد ویژگی‌های جدید را در محصولات خود تعبیه کند. به عبارت ساده‌تر، اوپو از قدم‌گذاشتن در آن سوی مرز‌های انتظار مشتری ترسی ندارد.

اوپو شرکتی که علاقمند به ارتباط نزدیک با مشتری است!

ارتباط مشتریان و شرکت اوپو
ارتباط مشتریان و شرکت اوپو

همان طور که گفتیم، این شرکن چینی دوست دارد با ارتباط با مشتریانش، محصولات خود را ارتقا داده و جای خود را در بازار تثبیت کند. با استناد به قسمت “درباره ما” سایت شرکت اوپو، می‌توان دریافت که هسته اصلی تجارت شرکت اوپو، مشتریان هستند و ارضای نیازهای مشتری پیش‌نیاز توسعه این شرکت است. به عبارت دیگر، گوشی‌ها و محصولات اوپو با همکاری مشتریان این شرکت توسعه داده می‌شوند و بازخوردهای مشتریان بسیار برای این شرکت با اهمیت است.

در نهایت، این شرکت معتقد است که باید محصولات را سریع‌تر در اختیار کاربران قرار داد و با توجه به بازخورد آن‌ها، آپدیت‌ای نرم‌افزاری را به آن‌ها عرضه کرد.

البته، ذکر این مطالب، برای هر شرکتی ساده است. موضوع سخت، اثبات آن است. در واقع هر شرکتی می‌تواند ادعا کند که در ارتباط نزدیک با مشتری است و علاقمند است با دیدگاه مشتریان به بازار نگاه کند؛ اما این شرکت اوپو است که چنین دیدگاهی را در به مرحله اجرا در آورده است.

به عنوان مثالی برای این مطلب، می‌توانیم به انتشار یک آپدیت نرم‌افزاری در هر هفته توسط شرکت اوپو اشاره کنیم. مشتریان از این اقدام شرکت راضی هستند و بازخوردهای خود را به هر آپدیت منتشر می‌کنند. در نهایت شرکت ارائه‌دهنده این آپدیت‌ها، یعنی شرکت اوپو، می‌تواند با استناد به آن‌ها، بهترین آپدیت را برای گوشی‌های خود منتشر کند. این کار هم باعث می‌شود چیزی که مشتری می خواهد در دسترس او قرار گیرد و هم باعث می‌شود مشتری حس مهم بودن برای شرکت را درک کند.

رام رنگ‌شده و شخص‌سازی‌شده شرکت اوپو

برای آن دسته از مشتریان که دوست دارند حق انتخاب بیشتری داشته باشند، این شرکت اقداماتی را اندیشیده است. گوشی‌های اوپو در دو حالت در دسترس کاربران قرار می‌گیرند: گوشی‌های دارای رام اوپو و اسمارت فون‌های دارای رام رنگ‌شده و شخصی‌سازی‌شده. اغلب محصولات این شرکت نوپای چینی، علاوه بر رام اوپو، دارای رام رنگ‌شده (Color ROM) نیز هستند. این رام، رامی دوباره طراحی‌شده برای آن دسته از طرفداران اوپو است که دوست دارند رامی جدا از آنچه در اغلب محصولات بازار است را داشته باشند.

علاوه بر رام رنگ‌شده، دستگاه‌های اوپو دارای رام‌های اختصاصی دیگری مانند Paranoid Android و Cyanogenmod نیز می‌باشد.

تفکر خارج از مرز‌های ذهنی

اگر بخواهیم به این سوال که ” گوشی اوپو ساخت کجاست ” پاسخ دهیم، باید کشور چین را بگوییم، اما واقعا این شرکت مثل دیدگاه عادی مردم درباره محصولات کشور چین است؟ طبیعتا خیر. شرکت اوپو محصولاتی را روانه بازار می‌کند که در ارتباط مستقیم با مشتریان باشند و علاقه مشتریان را به سمت خود جلب کنند.

این شرکت، تفکراتی عادی و معمولی ندارد و سعی دارد همیشه ماورای تفکرات عادی فکر کند. به عبارت ساده‌تر، اوپو علاقمند است تا فناوری‌های نوین را برای بار اول در محصولات خود جای دهد، دقیقا همان چیزی که همه شرکت‌های سازنده تلفن همراه از آن فراری هستند.

به عنوان مثالی برای شجاعت این شرکت برای اعمال فناوری‌های نو در محصولات خود، استفاده از زوم هیبریدی ۱۰ برابری در تلفن‌های همراه خود را می‌توان ذکر کرد. به عنوان مثالی دیگر، می‌توانیم تکنولوژی شارژ سریع ۱۲۵ واتی اوپو که به زودی در گوشی‌های این شرکت قرار خواهد گرفت را بیان کنیم. با استفاده از این فناوری باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی یک تلفن همراه در عرض ۲۰ دقیقه به طور کامل شارژ خواهد شد و ۴۱ درصد شارژ نتیجه شارژ شدن این باتری به مدت ۵ دقیقه خواهد بود، دقیقا چیزی که تجسم آن با تفکرات عادی غیرممکن است.

نوآوری دیگری که این شرکت از استفاده از آن در محصولات خود نترسید، استفاده از صفحه نمایش بدون ناچ بود. بله درست متوجه شدید، صفحه نمایشی بدون ناچ. یعنی مانیتوری که دوربین آن باعث کاهش دید کاربر از مانیتور نمی‌شود. این حالت در گوشی اوپو فایند ایکس در معرض دید کاربران قرار گرفت. دوربین این گوشی به شکل کشویی و در هنگام نیاز کاربر به آن از بدنه گوشی خارج می‌شد و امکان عکاسی و فیلم‌برداری را برای کاربر فراهم می‌کرد.

۷ دیدگاه


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Good ok

سلام محترم گوشی من اوپو اف ۱۵ هست زبان فارسی را نداره چند بار آپدیت کردم اما زبان فارسی نیامده لطفاً کمک کنید چیکار کنم ؟

چرا گوشیهاش رو توی بازار ایران نمیبینیم

گوشی های قشنگی دارد مگر پوش هایشان به بازار دیر عرضه میشود در این قسمت بیشتر فکر کنید و هربار ک محصول عرضخ میکنید پوش هم درست کنید عرضه کنید

محمد جعفر بهزادی
۶ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۵:۳۶

realme 7 pro عالیه

سلام.چرا این شرکت با این جسارت یه گوشی بدون دوربین ولی با سخت افزاری خوب ارائه نداده؟مثل گوشی که باطری 10000میلی آمپر و رام ۱۰ گیگ و حافظه 256که برای بازی و اینترنت خوب باشد.ایا دارد این مدل گوشی؟

من بقیه مدل گوشی هاشو ندیدم ولی سری ریلمی (realme) از نظر قیمت و سخت افزاری خوبه
برای مثال ریلمی 7 پرو اسنپدراگون 730 با باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ولی باتریش واسه گیم زیاد خوب نیست که فست شارژ ۶۵ واتیش اونو جبران میکنه
در کل اگه گوشی گیمینگ میان رده ولی ارزان میخوای خوبن

مطالب بیشتر

راهنمای خرید هولدر موبایل برای ماشین در تمامی رده‌های قیمتی (دی 1401)

"از هر چهار تصادف رانندگی یکی از آن‌ها به دلیل استفاده از گوشی هوشمند توسط راننده است." این...

پویا علیمی time-alt ۳۰ آذر ۱۴۰۱

چگونه تنظیمات VPN را از آیفون خود حذف کنیم؟

درحالی که سرویس های VPN راهکارهای راحتی را برای تنظیم کردن پروفایل بر روی آیفون ارائه می کنند،...

سارا صباح پور time-alt ۱ آبان ۱۴۰۱

بهترین گوشی ها با عمر بالای باتری و شارژدهی طولانی – دی ۱۴۰۱

گوشی‌های هوشمند هم مثل دیگر دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل از باتری نیروی خود را دریافت...

محمد ملکان time-alt ۵ مهر ۱۴۰۱

راهنمای خرید اسپیکر ارزان قیمت تا ۱ میلیون تومان (دی 1401)

از گذشته گوش دادن به موسیقی یکی از کارهای مورد علاقه انسان‌ها بوده که برای پر کردن اوقات فراغت...

محمد ملکان time-alt ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

بهترین گوشی های اقتصادی تا ۵ میلیون تومان (دی ۱۴۰۱)

بهترین گوشی های اقتصادی بازار تا ۵ میلیون تومان از شرکت‌های نوکیا، سامسونگ و شیائومی در این...

پویا علیمی time-alt ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

نقد و بررسی ویدیویی مچ بند سلامتی شیائومی Smart Band 7

 سری می‌بند به دلیل ارائه امکانات بی‌شمار در کنار قیمتی مناسب طرفداران بسیاری در سراسر جهان و...

ثنا جهاندار time-alt ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

راهنمای خرید بهترین هدفون و هندزفری‌ بازار در تمام رده‌های قیمتی

در این مقاله سعی کردیم تا بهترین هدفون و هندزفری‌ها را در بازی قیمتی 100 هزار تومان تا 10...

محمد ملکان time-alt ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

راهنمای خرید بهترین گوشی میان رده از ۵ تا ۱۰ میلیون (دی ۱۴۰۱)

میانرده های جدید شهریور ۱۴۰۱ (بهترین گوشی های ۵ تا ۱۰ میلیون) در این مطلب معرفی شده‌اند و نقاط...

محمد ملکان time-alt ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

مقایسه دوربین سامسونگ گلکسی S21 اولترا، آیفون 13 پرومکس و P50 هواوی

کیفیت دوربین یکی از ویژگی‌های مهم گوشی‌های هوشمند است و برای بعضی‌ها مهمترین معیار برای خرید...

پویا علیمی time-alt ۸ مرداد ۱۴۰۱

معرفی بهترین گوشی‌های شیائومی به ترتیب قیمت (دی ۱۴۰۱)

در بازار امروز گوشی های هوشمند یکی از ارکان اساسی خرید کاربران ارزش خرید محصولات است و در این...

محمد ملکان time-alt ۱ مرداد ۱۴۰۱