چگونه پسورد گمشده آیفون را ریست کنیم؟ بخش اول

Sayman Digital ۲۷ بهمن ۱۳۹۴

همان طور که می دانید با بروزرسانی به iOS9، پسورد آیفون از چهار رقم به شش رقم ارتقا پیدا می کند. شاید حفظ کردن پسورد چهار رقمی کار آسانی باشد ولی پسورد شش رقمی ممکن است به سختی به ذهن سپرده شود. از آنجایی که اگر به اندازه کافی خوش شانس نباشید و رمز آیفون خود را بارها به اشتباه وارد نمایید، آیفون شما به صورت اتوماتیک به مدت زمان محدودی قفل و غیر فعال می شود. در صورتی که وارد نمودن رمز اشتباه ادامه داشته باشد این غیرفعال شده بسیار طولانی می شود. اصلا نگران نباشید ما به شما نحوه ریست کردن پسورد گمشده آیفون را در این جا آموزش می دهیم.

ریست کردن پسورد گمشده مرحل اول - قسمت اول

در هر نسلی از آیفون  و iOS شرکت اپل قدم های بزرگی را بر میدارد تا امنیت دستگاه های هوشمند خود را بهبود ببخشد. گاهی اوقات این قدم ها می تواند برای کاربران دست آخر کاربرد بهتری داشته باشد. به عنوان مثال سرویس قفل های پیش گیری از فعال سازی(Activation Lock prevents) در اکثر اوقات برای آیفون های سرقتی که بر روی سایر اپراتور ها فعال می شوند، به کار برده می شود. شواهدی است مبنی بر این که از زمان ارائه این سرویس، آمار دزدیده شدن دستگاه های آیفون بسیار کمتر شده است.

شاید از خود سوال کنید که چرا باید نگران پسورد آیفون خود باشیم؟ بله حق با شما است زیرا با افزودن قابلیت اثر انگشت به آیفون، هیچ جای نگرانی نیست. اما لازم به ذکر است که این قابلیت باعث فراموش شدن راحت تر پسورد آیفون شما می گردد. و به این صورت است که پسورد آیفون را فراموش می کنیم زیرا شما برای بار اول اثر انگشت خود را برای آیفون فعال می کنید و هفته ها می گذرد و نیازی به وارد کردن رمز خود ندارید، تا این که بخواهید آیفون خود را دوباره راه اندازی نمایید و یا 48 ساعت از آخرین باز کردن آیفون بگذرد و زمانی که شما می خواهید پسورد خود را وارد کنید، ناگهان متوجه می شوید آن را به خاطر نمی آورید. بعد از چندین بار امتحان، آیفون به مدت 1 دقیقه قفل می گردد. و در صورت ادامه دادن به وارد کردن پسورد های اشتباه این یک دقیقه به پنج و سپس به ساعت ها قفل شدن آیفون شما منجر می گردد که چاره ای به جز منتظر ماندن نخواهید داشت. در اینجا به شما آموزش می دهیم که چگونه از این حالت نجات پیدا کنید. بنابراین اگر شما به کامپیوتر که متعلق به خود شما و یا مورد اعتمادتان باشد، دسترسی پیدا کنید، می توانید پسورد گمشده خود را پیدا کنید و یا اگر به صورت اتفاقی به یاد آوردید باید به داشتن شانس خود افتخار کنید. در غیر این صورت بایستی راهکارهای موثرتری را امتحان کنید.

راهکار های موثر برای ریست کردن پسورد گمشده

بایستی اطلاعات آیفون خود را پاک کنید

برای انجام این امر، امیدواریم قبلا از اطلاعات آیفون خود backup گرفته باشید. اگر از فضای ابری آی کلود(iCloud) خود استفاده می کنید، از بیشتر اطلاعات مهم شما مانند عکس ها و تنظیمات احتمالا  backup گرفته شده است. در غیر این صورت اگر به یک کامپیوتر دسترسی داشته باشید می توانید با متصل کردن آیفون خود به آن و شروع به  backup گرفتن به صورت خودکار نمایید. باید به این مورد اشاره کنیم که در صورتی شما می توانید به کمک یک کامپیوتر ازیک دستگاه اپل قفل شده بک آپ بگیرید که در روزهای قبل از این مشکل یکبار گوشی شما به کامپیوتر مورد نظرتان وصل شده و به اصطلاح سینک(هماهنگ) شده باشد.

ریست کردن پسورد گمشده مرحل اول - قسمت دوم

آیفون خود را ریست می کنید و با پاک کردن اطلاعات از طریق آی کلود، به پسورد گمشده خود نزدیک تر می شوید.

یکی از آسان ترین راهکار برای ریست کردن گوشی شما استفاده از آی کلود می باشد اگرچه تنظیمات مربوط به آن را انجام داده باشید. برای این امر قدم اول این است که به سایت iCLOUD مراجعه کنید و در قدم دوم وارد حساب آی کلود خود شوید(بایستی اپل آی دی خود را وارد کنید) و قدم سوم بر روی گزینه ‘All Devices’ که در قسمت بالا صفحه است، کلیک کنید. در قدم چهارم از لیست، آیفون خود را پیدا کنید و در پایان بر روی گزینه ‘<Erase‘<your iPhone کلیک کنید و در ادامه اطلاعات دستگاه و پسورد خود را پاک کنید. بعد از اینکه روند ریست کردن پسورد دستگاه شما کامل گردید، شما می توانید اطلاعات گوشی خود را از طریق حساب آی کلود خود باز گردانید و یا به طور یک آیفون جدید آن را تنظیم نمایید( اصلا نگران این نباشید که عکس های شما حذف خواهند شد، زیرا در صورت سینک(Sync) کردن عکس ها در آی کلود، این امر امکان پذیر نیست). اما در صورت عدم استفاده از حساب آی کلود، راهکارهای دیگر را باید امتحان کنید.

اگر حساب آی کلود نداشتیم، چگونه پسورد خود را ریست کنیم؟

برای ادامه بحث با سایمان دیجیتال همراه باشید.

منبع: drippler

 

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی