چگونه در آی کلود خود فضای آزاد ایجاد کنیم؟

Sayman Digital ۲۷ دی ۱۳۹۴
چگونه در آی کلود خود فضای آزاد ایجاد کنیم؟

آی کلود یکی از قابلیت های اپل می باشد که می توان عکس ها، ویدئو، فایل های پشتیبانی گوشی(نوت ها، مخاطبین، عکس ها، اطلاعات شخصی….) و چیزهای بیشتری دراین فضای ابری ذخیره کرد. شرکت اپل برای کاربران خود حجم 5 گیگابایتی رایگان را پیشنهاد می کند به طوری که این حجم رایگان فقط به یک حساب آی کلود متعلق است یعنی اگر شما از چند دستگاه اپل استفاده می کنید این حجم باز هم برای شما 5 گیگابایت است. خوب شاید این حجم رایگان برای ذخیره اطلاعات شما کافی نباشد، اگر بخواهید حجم بیشتری داشته باشید بایستی از اپ استور خریداری کنید. نیازی نیست که پول بیشتری خرج کنید، در اینجا ما با ارائه راهکارهایی شما را در امر ایجاد فضای خالی در آی کلود خود راهنمایی می کنیم.

راهکارهای ایجاد فضای خالی در آی کلود

حجم خود را بررسی کنید

برای اینکه بدانید چقدر از حجم فضای ابری آی کلود خود استفاده کرده اید روند زیر را دنبال کنید:

Setting > iCloud > Stoage > Manage Storage

پاک کردن فایل های پشتیبانی قدیمی تر

در صورتی که فایل های پشتیبانی بیشترین فضا را در آی کلود شما اشغال کند، جای خوشحالی برای شما دارد. زیرا اگر این فایل های پشتیبانی مربوط به دستگاه های قدیمی از جمله آیفون 4 و یا آی پد 2 شما باشند که دیگر از آن ها استفاده نمی کنید، می توانید به راحتی با دنبال کردن روند زیر آن ها را پاک کنید:

Setting > iCloud > Backup > Delete Backup

تنظیمات فایل های پشتیبانی را تغییر دهید

شاید اطلاعاتی را که Backup بر می دارید، واقعا نیازی نیست که در این فضای ابری ذخیره کنید. این که چه اطلاعاتی را دوست دارید در آی کلود خود ذخیره کنید بستگی به سلیقه شما دارد و برای هر کس متفاوت است. بنابراین در اینجا به نحوه تنظیم کردن Backup گرفتن از اطلاعات توضیح می دهیم:

Setting > iCloud

بعد از اینکه روند بالا را دنبال کردید می توانید از بین آیکون ها، آن ها را برای ذخیره شدن در این فضای ابری انتخاب کنید. حتی شما آیکون هایی را که اصلا برای شما مهم نیست را می توانید خاموش کنید.

استفاده از سایرسرویس های ذخیره عکس

یکی از راحت ترین راهکارها برای خالی کردن فضای ابری خود، حذف کردن Backup عکس ها از آی کلود خود می باشد. پیشنهاد می کنم برای ذخیره عکس های خود از یرنامه های شخص ثالت مانند Google photos، Yahoo Flicker app، مایکروسافت وان درایو، دراپ باکس و Amazon Cloud Drive استفاده کنید.

منبع: Cnet

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی