چگونه از هک شدن وای فای خود جلوگیری کنیم ؟ بخش اول

Sayman Digital ۶ بهمن ۱۳۹۴
مراحل جلوگیری از هک وای فای

هک وای فای : اینترنت و وسایل تسهیل کننده آن همچون مودم ها به یکی از نیازهای روزمره انسان تبدیل شده اند و از این رو  افراد هزینه های زیادی را بابت استفاده از این تکنولوژی پرداخت می کنند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که اینترنت خود ر ا به صورت سه ماهه شارژ کرده اید ولی در عرض ده روز به پایین رسیده است. این اتفاق می تواند به دلیل امنیت پایین مودم شما  باشد که به راحتی قابل هک شدن است به طوری که امروزه افراد با استفاده از نرم افزارهای هک بدون داشتن مهارت خاصی می توانند وای فای خانگی و یا محل کار شما را هک  و از اینترنت شما به صورت غیرقانونی استفاده کنند. بنابراین امنیت شبکه وایرلس یکی از مهم ترین بخش های مربوط به مودم می باشد. اگر دوست دارید که کسی اجازه ورود به مودم شما را نداشته باشد، مراحل گفته شده زیر را دنبال کنید:

مراحل جلوگیری از هک وای فای

مرحله 1

به وسیله Gateway IP Address، با مرورگر به روتر خود وصل شوید. جهت پیدا کردن Gateway IP Address روند زیر دنبال کنید.

Start > Run > type ‘cmd’ > Click ‘Enter’

بعد از باز شدن پنجره سیاه رنگ نوشته  ‘ipconfig /all’ را بدون علائم جانبی آن تایپ کنید و سپس اینتر را بزنید.

بعد از وارد کردن نوشته، تعدادی نوشته های دیگر بر روی صفحه ظاهر می شود که شما باید به دنبال نوشته Gateway باشید که در قسمت جلو آن یک عدد مشابه این را ‘192.168.1.1’  خواهید دید. شایان ذکر است که در بسیاری از مودم ها Gateway پیش فرض همان 192.168.1.1 خواهد بود.

بعد از این که عدد را مشاهده کردید مرورگر خود را باز کرده سپس این عدد را در قسمت آدرس بار مرورگر وارد کرده و  اینتر را بزنید.

مرحله 1 جلوگیری از هک وای فای

مرحله 2

فعال کردن رمزگذاری بر روی اکسس پوینت:

رمزگذاری ساده یکی از مهم ترین عوامل هک راحت وای فای می باشد. رمزگذاری 128 بیتی و یا 128 بیتی به بالا امنیتی بیشتری را برای شبکه وایرلس شما ایجاد می کند. رمزگذاری WPE از امنیت بسیار پایینی برخوردار است و به راحتی قابل هک شدن می باشد. بنابراین جهت رمزگذاری استفاده ازنوع WPA2 پیشنهاد می گردد. زیرا این نوع رمزگذاری از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.

مرحله 2 جلوگیری از هک وای فای

این بحث ادامه خواهد داشت و ما توضیحات بیشتری را برای شما ارائه خواهیم کرد لطفا با ما همراه باشید.

منبع: wikihow

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی