چطور پست‌ها و استوری‌های پاک شده از اینستاگرام را برگردانیم؟

احسان نیک‌پی ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پست پاک شده اینستاگرام

در دنیای امروز فضای مجازی تا حد زیادی جایگزین جمع‌های گرم، دوستانه و خانوادگی شده است. در این که این موضوع خوب نیست هیچ شک و شبهه‌ای وجود ندارد، ولی نمی‌توان در مقابل این فضا هم ایستادگی کرد چون به این ترتیب بخشی از مراودات روزانه را از دست خواهیم داد.

نرم افزار اینستاگرام در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آید که در مطلب برنامه های جانبی اینستاگرام ؛ ابزارهایی که برای ارتقاء کیفیت پیج خود نیاز دارید به آن پرداخته‌ایم و ابزارهایی برای ارتباط مؤثر با این اپلیکیشن ارائه کرده‌ایم. در این مطلب اما قصد داریم به قابلیت جدید حذف شده‌های اخیر ( Recently Deleted feature) بپردازیم و کاربرد این قابلیت را با هم مرور کنیم.

کاربرد این قابلیت چیست؟

اینستاگرام این قابلیت را اضافه کرده تا در صورتی که اکانت شما هک شد و به این دلیل اطلاعات اکانت خود را از دست دادید بتوانید از این طریق آن‌ها را برگردانید. این قابلیت همچنین برای مواقعی که به اشتباه پست یا استوری را پاک می‌کنیم کارایی دارد تا به ما کمک کند داده‌های پاک شده را بازگردانی کنیم.

وقتی چیزی را در اینستاگرام حذف می‌کنیم، چه اتفاقی می‌افتد؟

پیش از این زمانی که شما دکمه حذف در اینستاگرام را استفاده می‌کردید، داده‌ها برای همیشه از بین می‌رفت و تحت هیچ شرایطی امکان بازگردانی آن‌ها وجود نداشت ولی حالا با اضافه شدن ویژگی حذف شده‌های اخیر شما می‌توانید آن‌ها را در فولدر مرتبط پیدا کرده و به بازگردانی آن‌ها اقدام کنید. در ادامه مرحله به مرحله توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید به این داده‌های حذف شده دسترسی پیدا کرده و سپس آن‌ها را بازگردانی کنید.

شما می‌توانید اطلاعات از دست رفته در دسته‌های زیر را به اکانت خود بازگردانید:

  • Photos and videos posted as Instagram posts
  • Stories
  • Reels
  • IGTV videos

زمانی که شما به اشتباه اطلاعاتی شامل موارد بالا را حذف می‌کنید تا 30 روز زمان دارید که آن‌ها را بازگردانید و پس از آن اطلاعات برای همیشه از دست می‌روند (این 30 روز از لحظه‌ای که اطلاعات را حذف کرده‌اید محاسبه می‌شود). البته این قانون 30 روز کمی جزئیات بیشتری دارد، به این صورت که اگر استوری را حذف کرده باشید این عدد 30 روز به 24 ساعت کاهش پیدا می‌کند و تنها یک روز زمان دارید تا آن‌ها را برگردانید.

البته در اینجا باز هم اینستاگرام قوانین را پیچیده‌تر کرده و اگر استوری که حذف کردید درون آرشیو شما بوده باشد، این استوری همان 30 روز زمان دارد و نه 24 ساعت!

چگونه این محتوا را بازگردانی کنیم؟

برای بازگردانی اطلاعات مراحل ساده زیر را مطابق با شکل مرحله به مرحله طی کنید تا به فولدر حذف شده‌های اخیر دسترسی پیدا کنید.

مرحله اول: به برنامه وارد شوید و به صفحه پروفایل شخصی خود بروید.

مرحله دوم: علامت سه خط بالای صفحه را انتخاب کرده و سپس تنظیمات در پایین صفحه را گزینش کنید.

مرحله سوم: حال به Account بروید و به روی Recently deleted کلیک کنید.

با انجام این مراحل به داده‌های حذف شده خود در 30 روز گذشته دسترسی پیدا می‌کنید و برای بازگردانی آن تنها کافیست سه نقطه بالای پست را انتخاب کرده و پس از آن به روی Restore کلیک کنید. توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید آن اطلاعات خاص برای همیشه از اکانت شما پاک شود، کافیست به جای انتخاب Restore گزینه‌ی دیگر یعنی Delete را انتخاب کنید.

زمانی که قصد داشته باشید اطلاعاتی را به اکانت خود بازگزدانید، اینستاگرام برای امنیت بیشتر و احراز هویت شما، پیامکی به شماره‌ی تلفن شما و یا ایمیلی برای‌تان ارسال می‌کند که باید کد درون آن پیامک یا ایمیل را وارد کنید تا هویتتان تأیید شود.

وقتی این اطلاعات را بازگردانی کردیم، چه می‌شود؟

وقتی اطلاعاتی را بازگردانی می‌کنید، این اطلاعات بنا به جایی که آن‌ها را حذف کرده‌اید (از پروفایل و یا از آرشیو) به جای قبلی خود بازمی‌گردند. نکته‌ی مثبت این است که این اطلاعات بازگردانده شده بدون سر و صدا به جای قبلی خود بازمی‌گردند و کسی از این موضوع خبردار نمی‌شود، دلیل این موضوع این است که پس از بازگردانی دیگر این داده‌ها در feed ظاهر نمی‌شوند و تنها به جای سابق خود می‌روند.

منبع: Guidingtech

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی