ویژگی water lock در اپل واچ سری 2 چیست؟

سایــمان دیــجیتال ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
ویژگی water lock در اپل واچ سری 2 چیست؟

پس از شنا کردن با اپل واچ خود؛ دو کار لازم به انجام می باشد تا از سلامت دستگاه خود مطمئن شوید.

یکی از ویژگی های شخص سری دوم اپل واچ، مقاومت در برابر نفوذ آب تا عمق 50 متر می باشد؛ بنابراین می توانید بدون نگرانی از آسیب های احتمالی، تا عمق 50 متری اپل واچ 2 را با خود همراه کنید. با این حال، این امر موجب نمی شود که شما بعد از خیس شدن دستگاه، برخی نکات را رعایت نکنید.

ویژگی water lock را فعال کنید

آیکون قطره ی آب نشان می دهد که ساعت شما در برابر نفوذ آب به داخل بلندگو و تعامل با نمایشگر مقاوم (قفل) شده است. قبل از رفتن زیر آب لازم است گزینه ی water lock را فعال کنید. برای انجام این کار از دو روش زیر می توانید اقدام کنید:

  • روی نمایشگر، انگشت خود را به سمت بالا بکشید و روی آیکون قطرات باران ضربه بزنید
  • فعال کردن از طریق برنامه ی workout

با فعال کردن این گزینه، لمس نمایشگر قفل می شود؛ بنابراین خیال شما از بابت این که پیامی به اشتباه از طریق برخورد قطرات آب به کسی ارسال شود و یا در کل دستوراتی ناخواسته انجام گیرد، راحت خواهد بود.

باز کردن قفل ساعت

پس از بیرون آمدن از محیط های خیس می توانید گزینه ی water lock را غیر فعال کنید. برای انجام این کار باید دکمه ی بالایی را تا فعال شدن کامل بچرخانید. در حین فعال شدن، صداهای عجیب و غریبی به گوش شما می خورند که این صدا ها ناشی از خالی شدن بلندگو ها از آب می باشد. حتی با کمی دقت بیشتر، می توانید شاهد پرتاب شدن آب های اضافی از درون بلندگو ها به بیرون باشید.

اگر به طور ناگهانی ساعت شما خیس شد، نگران نباشید و سعی کنید در اولین فرصت ممکن water lock را فعال کنید و سپس قفل آن را باز کنید. با این کار آب های اضافی از اسپیکر ساعت به بیرون رانده می شوند. برای اطمینان از خشک شدن کامل، این عمل را دو سه بار دیگر انجام دهید.

در آخر اینکه به گفته‌ی اپل بهتر است پس از شنا در آب‌شور، بعد از فعال کردن قفل مخصوص، ساعت خود را با آب گرم بشورید.

منبع: Cnet

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی