هواوی آنر 7X

این نکات و ترفندها را در هواوی آنر 7X امتحان نمایید.

همان‌طور که می‌دانید گوشی هواوی آنر 7X یکی از گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه هواوی می‌باشد. این گوشی تقریباً بدون حاشیه در یک قالب فلزی آبی‌رنگ پوشیده شده است و همچنین دوربین دوگانه آنر 7X از عملکرد خوبی بهره‌مند‌می باشد. در قسمت داخلی این گوشی حرف‌های زیادی برای گفتن داریم و رم 4 گیگابایتی به شما اجازه می‌دهد که چند اپلیکیشن را به‌طور هم‌زمان اجرا نمایید.

نقد وبررسی هواوی Honor 7X

هواوی Honor 7X باوجود قیمت مناسب، ویژگی‌های زیادی را ارائه می‌دهد. در اینجا فهرستی از ترفندها و نکات هواوی آنر 7X را باهم مرور می‌کنیم. برای ادامه مطلب با هما همراه باشید.

چگونه ژست‌های حرکتی را در هواوی آنر 7X تنظیم نمایید؟

این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که برخی از کارهای خود را درگوشی با حرکات دست، تنظیم نمایید. برای تنظیم این قابلیت روند  Settings > Smart Assistance > Motion Control > Flip انجام دهید.

برای مثال شما می‌توانید صفحه گوشی را با دو بار ضربه زدن روشن و خاموش نمایید. برای این کار مراحل Settings > Smart Assistance > Motion Control > Double Tap را دنبال نمایید.

چگونه منو شناور را فعال نماییم؟

هواوی آنر 7X با ارائه منو شناور (floating dock) به شما این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی به عملکردهای اصلی گوشی دسترسی داشته باشید. برای فعال کردن این قابلیت روند Settings > Smart Assistance > Floating doc زیر را دنبال نمایید. بعد از فعال شدن منو شناور، شما دایره‌ای از آیکون‌ها را در صفحه‌نمایش خود مشاهده خواهید کرد.

چگونه از تقسیم صفحه‌نمایش استفاده نماییم؟

تقسیم صفحه‌نمایش یکی از قابلیت‌های سیستم‌عامل اندرویدی است که در صفحه‌نمایش 18:9 آنر 7X به‌راحتی قابلیت فعال شدن را دارد. برای فعال کردن این قابلیت با نگه‌داشتن دست بروی آیکون برنامه اخیر، می‌توانید دو اپلیکیشن مورد دلخواه خود را اجرا نمایید. درصورتی‌که می‌خواهد اندازه کادر اپلیکیشن تا را تغییر دهید، می‌توانید با استفاده از نوار بین دو اپلیکیشن آن را تنظیم نمایید.

چگونه قابلیت Quick Setting در حالت قفل صفحه‌نمایش استفاده نماییم؟

این ویژگی همانند قابلیت Assistivetoch آیفون می‌باشد که به شما اجازه می‌دهد به برخی از تنظیمات خود در حالت قفل صفحه‌نمایش، دسترسی داشته باشید. درگوشی آنر 7X می‌توانید با کشیدن صفحه‌نمایش از پایین به بالا، به تنظیمات میانبر خود دسترسی داشته باشید. این میانبرها می‌تواند، برنامه ضبط صدا، چراغ‌قوه، بارکد خوان، تایمر و یا ماشین‌حساب باشد.

چگونه از قابلیت Twin App در هواوی آنر 7X استفاده نماییم؟

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که در شبکه‌های اجتماعی دو حساب دارید، Honor 7X با داشتن قابلیت Twin App، به شما این اجازه را می‌دهد که از یک برنامه، چندین نمونه را ایجاد نمایید.

قابلیت Twin App برای هر برنامه‌ای کاربرد ندارد، لازم است بدانید که تنها برای برنامه‌های شبکه‌های مجازی اجتماعی محدودشده است. برای استفاده از قابلیت بایستی، روند Settings > App twin را دنبال نمایید. در اینجا برنامه‌هایی موردنظر خود را انتخاب می‌کنید، سپس از آن برنامه دو آیکون جداگانه در هوم اسکرین شما ایجاد می‌گردد.

چگونه صفحه هوم خود را شخصی‌سازی کنیم؟

اگر می‌خواهید ظاهر صفحه هوم خود را تغییر دهید، آنر 7 ایکس برای شما چند روش را پیشنهاد می‌دهد. یکی از این روش‌ها، با نگه‌داشتن انگشت در قسمت خالی صفحه هوم شروع می‌شود. در ادامه شما یک پنجره کوچک و چندین آیکون را مشاهده خواهید کرد که به‌راحتی می‌توانید تصور پشت زمینه را تغییر و یا ویجت هایی برای اضافه کردن به صفحه هوم را انتخاب نمایید.

همچنین می‌توان نحوه رفتن به صفحات بعد را نیز تغییر داد. برای این امر بایستی، انگشت خود را بروی صفحه هوم نگه‌دارید و سپس آیکون Transitions را انتخاب کنید و در ادامه گزینه‌های موردنظر را مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید بروی هرکدام از گزینه‌ها ضربه بزنید و آن‌ها مورد آزمایش قرار دهید و درنهایت بعد از انتخاب گزینه موردنظر، بروی جاخالی در صفحه ضربه بزنید تا فعال گردد.

البته در روش آخر می‌توان از طریق آیکون «تنظیمات» تغییرات زیادی برای صفحه هوم  اعمال نمود. برای رفتن به قسمت «تنظیمات» با نگه‌داشتن دست بروی صفحه هوم، به‌راحتی می‌توان به گزینه «تنظیمات» دسترسی پیدا کرد.

چگونه از حالت‌های مختلف دوربین هواوی آنر 7X را استفاده نماییم؟

حالت‌های ارائه‌شده در برنامه دوربین هواوی آنر 7X بسیار متنوع می‌باشد بنابراین ما در اینجا به نکات مهم این دوربین اشاره می‌کنیم. برای مشاهده حالت‌های مختلف، ابتدا بایستی صفحه را به سمت چپ بکشید و حالت‌های مختلف را مشاهده نمایید. یکی از حالت‌های استفاده شدن در برنامه دوربین، گزینه Light painting می‌باشد که به شما اجازه می‌دهد تغییرات هنری بروی عکس‌های خود اعمال نمایید. زمانی که شما این گزینه را انتخاب می‌نمایید با سه حالت مواجه می‌شوید:

  • Tail light trails: می‌تواند از نور ماشین در حال حرکت در شب عکس بگیرد.
  • Light graffiti: به شما اجازه می‌دهد از نورهای منتشرشده در یک سوژه ساکن، عکس بگیرید.
  • Silky water: از جریان حرکت آب درزمینهٔ صاف، عکس‌برداری می‌کند.
  • Star track: از نورهای ساطع‌شده از ستاره و کهکشان در شب عکس می‌گیرد.

سایر ابزارهای ویرایشی در این دوربین همانند اسنپ چت و اینستاگرام است. با فعال شدن حالت جلوه، بیش از ده لنز صورت می‌تواند با دوربین‌های جلو و عقب مورداستفاده قرار گیرد. این لنز‌ها می‌توانند با حرکات صورت شما هماهنگ گردند و یکسری صداهایی را اضافه نمایند.

قابلیت پیش‌فرض اسکن مدارک (Document Scan) در هواوی آنر 7X، به شما اجازه می‌دهد که تمامی مدارک، اسناد خود را اسکن کنید. برای استفاده از این قابلیت، ابتدا باید سند موردنظر خود را از قسمت viewfinder پیدا نمایید و تا زمانی اسکن آن منتظر بمانید. بعد از اسکن مدرک، بروی شاتر ضربه بزنید تا فرایند اسکن کامل گردد.

چگونه بهترین سلفی را در هواوی آنر 7X ثبت کنیم؟

گوشی هواوی آنر 7X یکی از گوشی‌های جدید با ویژگی beauty filter می‌باشد. این ویژگی رنگ پوست افراد را زیبا و صاف می‌نماید و 10 تا تنظیم متفاوت برای آن در نظر گرفته‌شده است. این ویژگی زمانی که حالت پرتره خاموش می‌باشد برای هردو دوربین اصلی و سلفی کاربرد دارد. برای استفاده از حالت beauty، دوربین را اجرا کنید بروی گزینه پرتره ضربه بزنید و زمانی که حالت پرتره انتخاب شد، شما ویژگی beauty filter را در گوشه بالا سمت راست مشاهده خواهید کرد.

خوب در اینجا لازم است بدانید که حالت پرتره دوربین سلفی شبیه به سایر گوشی‌ها مانند پیکسل 2 و آیفون ایکس نیست. برای انتخاب حالت پرتره دوربین سلفی، بعد از اجرا دوربین، بروی آیکون camera selection در گوشه راست سمت بالا ضربه بزنید. در ادامه یک کادر زردرنگ را مشاهده می‌نمایید که در آن حالت پرتره را از قسمت بالا انتخاب نمایید. بعد از انتخاب دو گزینه پیش روی شما قرار دارد که اولی میزان تار شدن پشت زمینه تصویر را برای شما فراهم می‌نماید و دومی اینکه اجازه دسترسی به ابزارهای beauty filter برای گرفتن عکس سلفی را می‌دهد.

یکدیگر از گزینه‌ها که می‌خواهیم با آن آشنا شوید، ویژگی Perfect selfie می‌باشد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که یک پیش انتخاب از ویژگی‌های زیبایی صورت خود داشته باشید. همچنین این قابلیت را به همراه حالت پرتره برای عکس‌های دسته‌جمعی می‌توان استفاده نمود. برای استفاده از این قابلیت بایستی بعد از باز کردن دوربین، صفحه را به سمت چپ بکشید تا به تنظیمات دسترسی پیدا نمایید. در ادامه بر روی گزینه Perfect selfie ضربه بزنید و سپس اطلاعات شخصی را ویرایش کنید. این قابلیت از شما می‌خواهد که از زوایای مختلف عکس‌های سلفی خود را بگیرد.

بعد از گرفت عکس‌ها، کلکسیونی از ویژگی‌های زیبایی به‌صورت اسلایدی در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید نور و شفافیت پوست خود را تغییر دهید و یا چشم‌های خود را بزرگ‌تر و حتی صورت خود را لاغرتر نمایید. بعدازاینکه عکس خود را ویرایش نمودید، سپس با زدن آیکون √ در گوشه بالا سمت راست آن را ذخیره کنید.

منبع:DigitalTrends

یک دیدگاه


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بسیار مفید و اموزنده.دونکته چجوری میشه موارد موجود در قسمت quick setting تغییر داد و دوم اینکه ایادر منو قسمت بالای صفهه میشه تنظیم صدا رو اضافه کرد چون موقع کار با برنامه های مختلف برای تنظیم صدا باید از کلید کناری استفاده کرد که کا راحتی نیست مثلن در گوشی ال جی که قبلن داشتم هم میشد نور تنظیم کرد هم صدا در حالیکه در منو بالای هانر 7xفقط میشه نور تنظیم کرد .با سپاس

مطالب بیشتر

چگونه تنظیمات VPN را از آیفون خود حذف کنیم؟

درحالی که سرویس های VPN راهکارهای راحتی را برای تنظیم کردن پروفایل بر روی آیفون ارائه می کنند،...

سارا صباح پور time-alt ۱ آبان ۱۴۰۱

گواهی MFi اپل در لوازم جانبی چیست و چه اهمیتی دارد؟

اگر صاحب محصولات اپل مثل آیفون یا آیپد باشید، مهم است که از چه لوازم جانبی روی آن‌ها استفاده...

معین کریمی time-alt ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

فناوری های PowerIQ و VoltageBoost در پاوربانک‌های برند انکر چه کاربردی دارند؟

با پیشرفت سریع توسعه گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ تاپ‌ها، مشتریان به دنبال راه‌هایی سریع‌تر و...

معین کریمی time-alt ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

فست شارژ چیست؟ معرفی استانداردها و تجهیزات لازم برای فست شارژ

همین سه چهار سال گذشته بود که باتری‌های کم ظرفیت گوشی‌های هوشمند با سرعت کمی شارژ شده و صد در...

پویا علیمی time-alt ۲۰ فروردین ۱۴۰۱

استاندارد USB پاور دلیوری چیست و چگونه کار می‌کند؟ تمام آنچه که از یو اس بی پاور دلیوری باید بدانید

فناوری شارژ USB پاور دلیوری تبدیل به یکی از پرکاربردترین و بهترین استانداردهای شارژ گوشی‌های...

مهدی حیدری time-alt ۲ آبان ۱۴۰۰

شارژ وایرلس چیست و چگونه عمل می‌کند؟

استفاده از فناوری شارژ بی سیم بسیار گسترده‌تر از سالیان گذشته شده است و تولیدکنندگان گوشی...

مهدی حیدری time-alt ۲۴ مهر ۱۴۰۰

بهترین گوشی‌های قاتل پرچمدار تا ۱۶ میلیون تومان (مهر ۱۴۰۰)

با توجه به قیمت بسیار بالای محصولات دیجیتال و به‌ویژه گوشی‌های هوشمند، دیگر امکان خرید...

صدرا علی‌پور time-alt ۲۱ مهر ۱۴۰۰

جاروبرقی رباتیک چه مزایا و معایبی دارد؟

جاروبرقی‌‌‌ها سال‌هاست که به جزئی جدایی‌ناپذیر از لوازم خانه و محل کار ما تبدیل شده‌اند....

آریا مقدم time-alt ۱۹ مهر ۱۴۰۰

مقایسه iOS 15 با iOS 14؛ به iOS 15 سوییچ کنیم یا نه؟

آیا حتماً باید گوشی خود را به آی او اس 15 به‌روزرسانی کنیم؟ اگر همچنان از آی او اس 14 استفاده...

مهدی حیدری time-alt ۷ مهر ۱۴۰۰

HFR به چه معناست و چه تاثیری بر گیمینگ دارد؟

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی در سال‌های اخیر، تحولات عظیمی در زمینه‌ی کیفیت تصویر رخ داده است....

آریا مقدم time-alt ۲۲ شهریور ۱۴۰۰