این نکات و ترفندها را در هواوی آنر 7X امتحان نمایید.

Sayman Digital ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
هواوی آنر 7X

همان‌طور که می‌دانید گوشی هواوی آنر 7X یکی از گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه هواوی می‌باشد. این گوشی تقریباً بدون حاشیه در یک قالب فلزی آبی‌رنگ پوشیده شده است و همچنین دوربین دوگانه آنر 7X از عملکرد خوبی بهره‌مند‌می باشد. در قسمت داخلی این گوشی حرف‌های زیادی برای گفتن داریم و رم 4 گیگابایتی به شما اجازه می‌دهد که چند اپلیکیشن را به‌طور هم‌زمان اجرا نمایید.

نقد وبررسی هواوی Honor 7X

هواوی Honor 7X باوجود قیمت مناسب، ویژگی‌های زیادی را ارائه می‌دهد. در اینجا فهرستی از ترفندها و نکات هواوی آنر 7X را باهم مرور می‌کنیم. برای ادامه مطلب با هما همراه باشید.

چگونه ژست‌های حرکتی را در هواوی آنر 7X تنظیم نمایید؟

این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که برخی از کارهای خود را درگوشی با حرکات دست، تنظیم نمایید. برای تنظیم این قابلیت روند  Settings > Smart Assistance > Motion Control > Flip انجام دهید.

برای مثال شما می‌توانید صفحه گوشی را با دو بار ضربه زدن روشن و خاموش نمایید. برای این کار مراحل Settings > Smart Assistance > Motion Control > Double Tap را دنبال نمایید.

چگونه منو شناور را فعال نماییم؟

هواوی آنر 7X با ارائه منو شناور (floating dock) به شما این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی به عملکردهای اصلی گوشی دسترسی داشته باشید. برای فعال کردن این قابلیت روند Settings > Smart Assistance > Floating doc زیر را دنبال نمایید. بعد از فعال شدن منو شناور، شما دایره‌ای از آیکون‌ها را در صفحه‌نمایش خود مشاهده خواهید کرد.

چگونه از تقسیم صفحه‌نمایش استفاده نماییم؟

تقسیم صفحه‌نمایش یکی از قابلیت‌های سیستم‌عامل اندرویدی است که در صفحه‌نمایش 18:9 آنر 7X به‌راحتی قابلیت فعال شدن را دارد. برای فعال کردن این قابلیت با نگه‌داشتن دست بروی آیکون برنامه اخیر، می‌توانید دو اپلیکیشن مورد دلخواه خود را اجرا نمایید. درصورتی‌که می‌خواهد اندازه کادر اپلیکیشن تا را تغییر دهید، می‌توانید با استفاده از نوار بین دو اپلیکیشن آن را تنظیم نمایید.

چگونه قابلیت Quick Setting در حالت قفل صفحه‌نمایش استفاده نماییم؟

این ویژگی همانند قابلیت Assistivetoch آیفون می‌باشد که به شما اجازه می‌دهد به برخی از تنظیمات خود در حالت قفل صفحه‌نمایش، دسترسی داشته باشید. درگوشی آنر 7X می‌توانید با کشیدن صفحه‌نمایش از پایین به بالا، به تنظیمات میانبر خود دسترسی داشته باشید. این میانبرها می‌تواند، برنامه ضبط صدا، چراغ‌قوه، بارکد خوان، تایمر و یا ماشین‌حساب باشد.

چگونه از قابلیت Twin App در هواوی آنر 7X استفاده نماییم؟

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که در شبکه‌های اجتماعی دو حساب دارید، Honor 7X با داشتن قابلیت Twin App، به شما این اجازه را می‌دهد که از یک برنامه، چندین نمونه را ایجاد نمایید.

قابلیت Twin App برای هر برنامه‌ای کاربرد ندارد، لازم است بدانید که تنها برای برنامه‌های شبکه‌های مجازی اجتماعی محدودشده است. برای استفاده از قابلیت بایستی، روند Settings > App twin را دنبال نمایید. در اینجا برنامه‌هایی موردنظر خود را انتخاب می‌کنید، سپس از آن برنامه دو آیکون جداگانه در هوم اسکرین شما ایجاد می‌گردد.

چگونه صفحه هوم خود را شخصی‌سازی کنیم؟

اگر می‌خواهید ظاهر صفحه هوم خود را تغییر دهید، آنر 7 ایکس برای شما چند روش را پیشنهاد می‌دهد. یکی از این روش‌ها، با نگه‌داشتن انگشت در قسمت خالی صفحه هوم شروع می‌شود. در ادامه شما یک پنجره کوچک و چندین آیکون را مشاهده خواهید کرد که به‌راحتی می‌توانید تصور پشت زمینه را تغییر و یا ویجت هایی برای اضافه کردن به صفحه هوم را انتخاب نمایید.

همچنین می‌توان نحوه رفتن به صفحات بعد را نیز تغییر داد. برای این امر بایستی، انگشت خود را بروی صفحه هوم نگه‌دارید و سپس آیکون Transitions را انتخاب کنید و در ادامه گزینه‌های موردنظر را مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید بروی هرکدام از گزینه‌ها ضربه بزنید و آن‌ها مورد آزمایش قرار دهید و درنهایت بعد از انتخاب گزینه موردنظر، بروی جاخالی در صفحه ضربه بزنید تا فعال گردد.

البته در روش آخر می‌توان از طریق آیکون «تنظیمات» تغییرات زیادی برای صفحه هوم  اعمال نمود. برای رفتن به قسمت «تنظیمات» با نگه‌داشتن دست بروی صفحه هوم، به‌راحتی می‌توان به گزینه «تنظیمات» دسترسی پیدا کرد.

چگونه از حالت‌های مختلف دوربین هواوی آنر 7X را استفاده نماییم؟

حالت‌های ارائه‌شده در برنامه دوربین هواوی آنر 7X بسیار متنوع می‌باشد بنابراین ما در اینجا به نکات مهم این دوربین اشاره می‌کنیم. برای مشاهده حالت‌های مختلف، ابتدا بایستی صفحه را به سمت چپ بکشید و حالت‌های مختلف را مشاهده نمایید. یکی از حالت‌های استفاده شدن در برنامه دوربین، گزینه Light painting می‌باشد که به شما اجازه می‌دهد تغییرات هنری بروی عکس‌های خود اعمال نمایید. زمانی که شما این گزینه را انتخاب می‌نمایید با سه حالت مواجه می‌شوید:

  • Tail light trails: می‌تواند از نور ماشین در حال حرکت در شب عکس بگیرد.
  • Light graffiti: به شما اجازه می‌دهد از نورهای منتشرشده در یک سوژه ساکن، عکس بگیرید.
  • Silky water: از جریان حرکت آب درزمینهٔ صاف، عکس‌برداری می‌کند.
  • Star track: از نورهای ساطع‌شده از ستاره و کهکشان در شب عکس می‌گیرد.

سایر ابزارهای ویرایشی در این دوربین همانند اسنپ چت و اینستاگرام است. با فعال شدن حالت جلوه، بیش از ده لنز صورت می‌تواند با دوربین‌های جلو و عقب مورداستفاده قرار گیرد. این لنز‌ها می‌توانند با حرکات صورت شما هماهنگ گردند و یکسری صداهایی را اضافه نمایند.

قابلیت پیش‌فرض اسکن مدارک (Document Scan) در هواوی آنر 7X، به شما اجازه می‌دهد که تمامی مدارک، اسناد خود را اسکن کنید. برای استفاده از این قابلیت، ابتدا باید سند موردنظر خود را از قسمت viewfinder پیدا نمایید و تا زمانی اسکن آن منتظر بمانید. بعد از اسکن مدرک، بروی شاتر ضربه بزنید تا فرایند اسکن کامل گردد.

چگونه بهترین سلفی را در هواوی آنر 7X ثبت کنیم؟

گوشی هواوی آنر 7X یکی از گوشی‌های جدید با ویژگی beauty filter می‌باشد. این ویژگی رنگ پوست افراد را زیبا و صاف می‌نماید و 10 تا تنظیم متفاوت برای آن در نظر گرفته‌شده است. این ویژگی زمانی که حالت پرتره خاموش می‌باشد برای هردو دوربین اصلی و سلفی کاربرد دارد. برای استفاده از حالت beauty، دوربین را اجرا کنید بروی گزینه پرتره ضربه بزنید و زمانی که حالت پرتره انتخاب شد، شما ویژگی beauty filter را در گوشه بالا سمت راست مشاهده خواهید کرد.

خوب در اینجا لازم است بدانید که حالت پرتره دوربین سلفی شبیه به سایر گوشی‌ها مانند پیکسل 2 و آیفون ایکس نیست. برای انتخاب حالت پرتره دوربین سلفی، بعد از اجرا دوربین، بروی آیکون camera selection در گوشه راست سمت بالا ضربه بزنید. در ادامه یک کادر زردرنگ را مشاهده می‌نمایید که در آن حالت پرتره را از قسمت بالا انتخاب نمایید. بعد از انتخاب دو گزینه پیش روی شما قرار دارد که اولی میزان تار شدن پشت زمینه تصویر را برای شما فراهم می‌نماید و دومی اینکه اجازه دسترسی به ابزارهای beauty filter برای گرفتن عکس سلفی را می‌دهد.

یکدیگر از گزینه‌ها که می‌خواهیم با آن آشنا شوید، ویژگی Perfect selfie می‌باشد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که یک پیش انتخاب از ویژگی‌های زیبایی صورت خود داشته باشید. همچنین این قابلیت را به همراه حالت پرتره برای عکس‌های دسته‌جمعی می‌توان استفاده نمود. برای استفاده از این قابلیت بایستی بعد از باز کردن دوربین، صفحه را به سمت چپ بکشید تا به تنظیمات دسترسی پیدا نمایید. در ادامه بر روی گزینه Perfect selfie ضربه بزنید و سپس اطلاعات شخصی را ویرایش کنید. این قابلیت از شما می‌خواهد که از زوایای مختلف عکس‌های سلفی خود را بگیرد.

بعد از گرفت عکس‌ها، کلکسیونی از ویژگی‌های زیبایی به‌صورت اسلایدی در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید نور و شفافیت پوست خود را تغییر دهید و یا چشم‌های خود را بزرگ‌تر و حتی صورت خود را لاغرتر نمایید. بعدازاینکه عکس خود را ویرایش نمودید، سپس با زدن آیکون √ در گوشه بالا سمت راست آن را ذخیره کنید.

منبع:DigitalTrends

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

یک نظر در مورد این نکات و ترفندها را در هواوی آنر ۷X امتحان نمایید٫

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بسیار مفید و اموزنده.دونکته چجوری میشه موارد موجود در قسمت quick setting تغییر داد و دوم اینکه ایادر منو قسمت بالای صفهه میشه تنظیم صدا رو اضافه کرد چون موقع کار با برنامه های مختلف برای تنظیم صدا باید از کلید کناری استفاده کرد که کا راحتی نیست مثلن در گوشی ال جی که قبلن داشتم هم میشد نور تنظیم کرد هم صدا در حالیکه در منو بالای هانر 7xفقط میشه نور تنظیم کرد .با سپاس

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی