ویژگی های جدید بیکسبی

احسان نیک‌پی ۲۲ آذر ۱۳۹۹
ویژگی‌های جدید بیکسبی

پیشرفت روزافزون و پر سرعت تکنولوژی بر هیچ کس پوشیده نیست و یکی از مصداق‌های بارز این پیشرفت را می‌توانیم دستیارهای صوتی به حساب بیاوریم. هرچند که استفاده از این دستیارهای صوتی در کشور ما مانند دیگر کشورها مرسوم نیست (چون هم برخی امکانات به درستی کار نمی‌کند و هم پشتیبانی کامل از زبان فارسی در آن‌ها وجود ندارد) ولی همچنان می‌‌توان از ویژگی‌های جذاب و کاربردی آن‌ها استفاده کرد. در ادامه به ویژگی های جدید بیکسبی خواهیم پرداخت.

پیشنهاد مطالعه: مقایسه دستیارهای صوتی در سال 2020

بیکسبی دستیار صوتی است که در سال ۲۰۱۷ توسط شرکت سامسونگ توسعه داد شد و اکنون به روی گوشی‌های این شرکت استفاده می‌شود. با وجود رقبای قدرتمند برای بیکسبی شرکت کره‌ای ناامید نشده و با هدف تسهیل در استفاده و اضافه کردن قابلیت‌های جدید این دستیار صوتی را بروزرسانی کرده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

در قدم اول سامسونگ تلاش کرده تا رابط کاربری بیکسبی را به One Ui نزدیک‌تر کند تا کاربران حس آشنایی و راحتی بیشتری با آن داشته باشند. یکی از تغییرات مثبت دیگر هم این است که حالا دیگر بیکسبی کل صفحه را اشغال نمی‌کند و شما می‌توانید در حال استفاده از نقشه (Map) یا تماشای ویدئو بدون ایجاد مزاحمت از آن بهره ببرید.

ظاهر جدید بیکسبی
ویژگی های جدید بیکسبی

به گفته‌ی شرکت کره‌ای این دستیار صوتی حالا هوشمند‌تر از قبل شده و می‌تواند بر حسب الگوی استفاده شما پیشنهاداتی کاربری ارائه کند. این الگوی استفاده می‌تواند برحسب استفاده از خود گوشی یا دیگر محصولات متصل مانند تبلت باشد.

در آخر خوشبختانه در بروزرسانی جدید، بیکسبی از حالت دکس مود (حالتی که سامسونگ برای محصولات بزرگ‌تر خود مانند تبلت‌ها در نظر گرفته و با روشن کردن آن می‌‌توانید تجربه‌ای نزدیک به ویندوز داشته باشید) نیز پشتیبانی می‌کند و این یعنی امکان استفاده از دستیار صوتی سامسونگ به روی دستگاه‌ها با نمایشگر بزرگ هم فراهم آمده است.

با همه‌ی این تغییرات ایجاد شده در بروزرسانی آخر، حالا بیکسبی به دستیار صوتی بهتر و کامل‌تری بدل شده است، اما سوال مهم و اساسی اینجاست که این دستیار صوتی می‌تواند با سیری، دستیار گوگل و … رقابت کند؟

منبع: Phonearena

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی