ویروس کرونا باعث تعطیلی کارخانه گلکسی زد فلیپ شد

سایــمان دیــجیتال ۴ اسفند ۱۳۹۸
گلکسی زد فلیپ

ویروس کرونا یا کووید-19 که تا کنون بیش از 750 هزار را درگیر خود کرده و باعث جان باختن بیش از 2000 نفر شده، تاثیرات جدی در تجارت و مبادلات جهانی داشته است. در حالی که این بیماری به سرعت شیوع پیدا می کند، و این آمار از کشور های مختلف انتشار پیدا می کند، کشور کره جنوبی اعلام کرده است که در حال حاضر بیش از 400 بیمار را شناسایی کرده و تحت درمان قرار داده است.

اما همانطور که می دانید، این ویروس دنیای فناوری را نیز تحت تاثیر قرار داده و باعث لغو رویداد های مهمی مثل MWC بارسلونا شده است. یکی از جدیدترین اخبار این بیماری، درگیری بزرگترین غول تکنولوژی، یعنی سامسونگ را گزارش می کند. با تائید این شرکت، یکی از کارمندان آن ها که به ویروس کرونا آلوده بوده، شناسایی شده و همین موضوع باعث تعطیلی کارخانه گوشی هوشمند در شهر Gumi کشور کره جنوبی شده است.

کارخانه سامسونگ در شهر Gumi، حدود 200 کیلومتر از شهر سئول فاصله دارد که محل تولید اسمارتفون های پریمیوم آن ها می باشد. همانطور که می دانید، بیشتر گوشی های سامسونگ در کشور ویتنام ساخته می شوند، اما برخی اسمارتفون های خاص مثل گلکسی فولد و گلکسی زد فلیپ ، در کارخانه سامسونگ مستقر در شهر Gumi ساخته می شوند.

این شرکت اعلام کرده است که کارخانه مذکور تا 24 فوریه تعطیل خواهد بود و افرادی که با فرد بیمار در تماس بوده اند، در قرنطینه قرار خواهند گرفت تا در حد امکان از شیوع این ویروس جلوگیری شود. دسترسی به طبقه ای که کارمند مذکور در آن مشغول بود هم تا 25 فوریه امکان پذیر نخواهد بود.

گفته می شود که کارمند آلوده سامسونگ در بخش فناوری‌های بی‌سیم گوشی‌های هوشمند کارخانه‌ی گومی فعالیت می‌کرد. همچنین گفته می شود که سایر کارکنان و کارمندان به وسیله کارگروه واکنش های اضطراری و از طریق پیام متنی متوجه شده اند که کارخانه تا پایان تعطیلات آخر هفته، تعطیل خواهد بود تا سامسونگ اقدامات اضافی استریل را به عمل بیاورد.

سامسونگ به کارکنان خود پیشنهاد کرده تا روز 2 شنبه هنگام بازگشت به محل کار، از ماسک های شخصی استفاده کنند و همچنین سفر های داخلی را لغو نمایند. همچنین برای انجام برخی از امور شغلی، آن ها می توانند از کنفرانس های ویدئویی استفاده کنند و نکته دیگر لغو شدن سفرهای داخلی اتوبوسی از ساختمان مرکزی سامسونگ به کارخانه‌ی گومی می باشد.

از آنجایی که تعطیلی کارخانه سامسونگ در روز های پایانی هفته اتفاق افتاده است، آن ها معتقد هستند که تاثیر بر روند تولید گوشی های هوشمند، بسیار کم خواهد بود. اما به هر حال، شرایط کنونی با شرایط ایده آل فاصله دارد و همین موضوع می تواند تامین گوشی هایی مثل گلکسی زد فلیپ را که در میانه راه تولید قرار دارند و ظاهرا از تقاضای زیادی هم برخوردار هستند، با مشکل مواجه کند.

منبع: sammobile

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی