نگاه نزدیک به دوربین دوگانه نوت 8 داشته باشید

Sayman Digital ۱۵ آبان ۱۳۹۶
نگاه نزدیک به دوربین دوگانه نوت 8 داشته باشید

سامسونگ گلکسی نوت 8 از آخرین پرچمدارانی  می باشد که به دوربین دوگانه مجهز شده است. همانطور که می دانید دوربین دوگانه نوت 8 به یکسری قابلیت هایی مانند فوکوس زنده (Live Focus)، عکس دوگانه(Dual Capture)، تنظیم میزان تاری(adjust blur) و … مجهز شده است و شاید برای شما عملکرد این قابلیت ها مبهم باشد. بنابراین برای آشنا شدن با این قابلیت ها در ادامه با ما همراه باشید.

قابلیت X1 یا X2 در دوربین دوگانه نوت 8 چیست؟

زمانی که شما برای اولین بار برنامه دوربین را بالا می آورید، متوجه گزینه جدید به نام X2 خواهید شد. این آیکون هر دو دوربین را به ترتیب اجرا می کند. البته به این که شما کدام یک را استفاده می کنید هم بستگی دارد. لازم است بدانید که دوربین در حالت پیش فرض بر روی گزینه X1 می باشد. این حالت در زاویه دید گسترده بدون زوم می باشد ولی حالت X2 زوم دو برابر می باشد. زوم دو برابر بر روی دوربین جداگانه انجام می شود تا کیفیت عکس را پایین نیاید.

قابلیت فوکوس زنده (Live Focus) در دوربین دوگانه نوت 8 چیست؟

انتخاب گزینه فوکوس زنده در قسمت بالای برنامه، باعث می شود که دوربین به حالت لنز تله فوتو تغییر کند و این امر به شما این امکان را می دهد که با استفاده از اسلایدر، میزان تاری پشت صحنه سوژه خود را تنظیم نمایید. این نوع قابلیت باعث می شود که تصویر بوکه بسازید و همچنین می توانید این تصویر را بر روی صفحه نمایش نوت 8 خود مشاهده کنید.

نکته ای است که بایستی از آن اطلاع داشته باشید، زمانی که می خواهید از قابلیت فوکوس زنده استفاده کنید، نوشته ای تحت عنوان ( live focus is available) در صفحه ظاهر می شود تا به شما کمک کند بهترین عکس را ثبت نمایید.

برای گرفتن عکس فوکوس زنده، بایستی از سوژه مورد نظر حدودا 120 سانتی متر فاصله داشته باشید و نور محیط برای گرفتن عکس کافی باشد.

قابلیت عکس دوگانه(Dual Capture)در دوربین دوگانه نوت 8 چیست؟

قابلیت عکس دوگانه یکی از ویژگی های اختیاری می باشد که می توانید در هر دو حالت پرتره و زاویه دید گسترده عکاسی نمایید و هردو عکس را به صورت جداگانه در گالری تصاویر داشته باشید.برای فعال کردن این قابلیت، بعد از باز کردن برنامه دوربین، با ضربه زدن بروی گزینه Live Focus، یکسری آیکون ها در قسمت چپ و یا بالا صفحه نمایش ظاهر می شود. شما بایستی بروی گزینه که شبیه دو تکه کاغذ که بروی هم قرار گرفته اند، ضربه بزنید. اگر آیکون به رنگ سفید بود، به معنی غیرفعال بودن آن است در غیر این صورت به رنگ زرد درمی آید.

برای مشاهده دو عکس، به گالری تصاویر رفته و بر روی تصویر ضربه بزنید. ویرایشگر سه نوع تصویر را نشان خواهد داد. اولی تصویر با زاوید دید گسترده (Wide Angle) و دومی Close-Up که همان تصویر پرتره می باشد و سومی خود عکس می باشد.

منبع:Cnet

 

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی