فیلمبرداری حرفه ای با گوشی اندرویدی

Sayman Digital ۱۲ دی ۱۳۹۴
نحوه فیلمبرداری با گوشی اندرویدی

شما هم می دانید که امروزه با گوشی های هوشمند خود می توانید از قابلیت عکاسی و فلیمبرداری با کیفیت عالی نسبت به قبل برخوردار باشید. البته لازم به ذکر است که با ویژگی  فیلمبرداری با کیفیت 4k، قابلیت تثبیت کننده عکس ، قابلیت عکاسی HDR می توان بهترین عکس ممکن را تهیه کرد. اما باید بدانید این موضوع قابلیت ها در مورد ضبط فیلم چندان تاثیری ندارد بلکه بیشتر به فردی که پشت دوربین قرار گرفته است، بستگی دارد.

نکات فیلمبرداری گوشی اندروید که باید انجام دهیم:

1.لنز گوشی خودر ا تمیز کنید

شاید به نظر شما خنده دار باشد، اما هرگز دوست ندارید عکس های خود را با لنز دوربین کثیف و چرب بگیرید. بنابراین بهتر است با یک پارچه تمیز و یا تی شرت خود آن را تمیز کنید.

2. دست خود را بر روی میکروفون نگذارید

توجه کنید که میکروفون گوشی شما در کدام قسمت قرار دارد، ومطمئن شوید که زمان ضبط فیلم از دست گذاشتن بر روی آن خودداری کنید.

3. از دو دست خود برای فیلمبرداری استفاده کنید

معمولا فیلمبرداری با دو دست خیلی بهتر از یک دست می باشد. به طوری که اگر فیلمبرداری با دو دست انجام گیرد، فیلمی صاف و بدون لرزش در اختیار شما قرا خواهد گرفت.

4. گوشی خود را به صورت افقی نگه دارید

هرگز برای ضبط فیلم، گوشی خود را به صورت عمودی نگه ندارید. اگر می خواهید از  یک منظره لنداسکیپ فیلمبرداری کنید، بهتر است که یک خط افقی را  پیدا کرده و چارچوب گوشی خود را با آن خط افقی در یک سطح نگه دارید. همچنین می توانید از افق و یا خط ساختمان ها به عنوان یک الگو جهت تنظیم زوایا خود استفاده کنید.

5. مکان های دارای روشنایی بسیار زیاد ممنوع

جالب است بدانید که شما بایستی از مکان هایی با روشنایی بسیار زیاد ، مصنوعی و مکان ها با سایه های تیره دوری کنید. اگر بخواهید در این مکان ها فیلم بگیرید، فیلی به جز نور های سفید و یا تاریکی مطلق نخواهد بود. بنابراین بهتر است موقعیت خود را با توجه به وضعیت روشنایی و تاریکی تنظیم کنید.

samsung-galaxy-s5-mini-camera-3-w628

6. باتری خود را شارژ کنید

فیلمبرداری با کیفیت 4k مطمئنا شارژ بیشتری را استفاده می کند بنابراین بهتر است قبل از ثبت بهترین لحظات خود، گوشی خود را به اندازه کافی شارژ کنید. در صورت وجود باتری جانبی  بهتر است آن را به همراه خود نیز داشته باشید.

7. حافظه گوشی خود را خالی کنید

فیلمبرداری با کیفیت 4k حجم زیادی از حافظه گوشی شما را پر می کند. اگر گوشی شما از کارت حافظه جانبی پشتیبانی می کند بهتر است مطمئن شوید که فیلم های شما در حافظه جانبی ذخیره می شود نه در حافظه داخلی. در صورتی عدم پشتیبانی گوشی از کارت حافظه جانبی، بهتر است که حافظه داخلی گوشی خود را خالی کنید تا فرصت ثبت لحظات فراموش نشدنی را از دست ندهید.

low-memory-teaser-w628

8.  حرکت دوربین از مکان تاریک به روشن خودداری کنید

اگر شما به دنبال سوژه فیلمبرداری خود از یک محیط تاریک به روشن هستید، نتیجه فیلمبرداری چندان جالبی بدست نخواهید آورد. زیرا فقط یک نور سفید که چشم شما را اذیت می کند، مشاهده خواهید کرد.

9. عدم استفاده از زوم

به جای اینکه با زوم کردن فرم اصلی، خود را از کادر خارج کنیم بهتر است از پای خود برای نزدیک شدن به موضوع فیلمبرداری استفاده کنیم.

comment-filmer-meilleures-videos-E-w782

10. ریتم دادن به گام های خود در حین فیلمبرداری

اگر سوژه فیلمبرداری شما جسم متحرک باشد بهتر است زمانی که سوژه خود را دنبال می کنید با ریتم دادن به قدم های خود، از تجربه فیلمبردای با کیفیت عالی بهره مند شوید.

11. فیلمبرداری با قابلیت HDR

اگر دوربین گوشی شما از قابلیت ضبط HDR بهره مند می باشد بهتر است که از این قابلیت استفاده کنید. قابلیت فیلمبرداری HDR امکان کنتراست بسیار بالا را نسبت به سایر استاندارهای فیلمبرداری،فراهم می کند.

 

12. آهسته فیلمبرداری کنید

یکی از بزرگترین تفاوت ها بین فیلمبرداری گوشی با کیفیت خوب با بد را می توان به سرعت ضبط فیلم اشاره کرد. بهتر است که خودتان امتحان کنید. بهتر است یک سوژه متحرک را دنبال کنید به طوری که یکبار آهسته دوربین خود را حرکت دهید و بار دیگر به صورت سریع دوربین خود را حرکت دهید. کدام بهتر است؟ آیا شما با گوشی خود فیلمبرداری می کنید؟ چه نکات دیگری را شما پیشنهاد می دهید؟ لطفا از نظرات کارساز خودتان ما را بی بهره نگذارید.

منبع: drippler

 

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی