مقایسه shazam و soundHound

Saymandigital ۹ آذر ۱۳۹۴
مقایسه shazam و soundHound

مهم‌ترین موضوع در مقایسه shazam و soundHound

در مقایسه shazam و soundHound بیشترین موردی که مورد توجه قرار خواهیم داد ویژگی شناسایی آهنگ است، زیرا مهم‌ترین قسمت یک نرم‌افزار جست‌وجوی موسیقی است که به شما اجازه می‌دهد تا آهنگ موردعلاقه خود را بر اساس قسمتی از آن پیدا کنید. یک نرم‌افزار جست‌وجوی موسیقی زمانی کامل و بی‌نقص است که شرایط زیر را داشته باشد.

  1. آرشیو کامل از موسیقی‌ها
  2. تعداد کثیری از آهنگ‌های منتخب
  3. موسیقی باکیفیت عالی
  4. ویژگی شناسایی آهنگ‌ها

برای درک بهتر می‌توان گفت اگر قطعه‌ای از یک آهنگ که به‌طور دائم ذهن شمارا درگیر خودکرده و شما نمی‌دانید که این قطعه به چه آهنگی تعلق دارد ویژگی شناسایی می‌تواند به شما برای یافتن این موسیقی کمک کند. پس بهتر است این ویژگی را در مقایسه shazam و soundHound مورد آزمایش قرار دهیم تا درک کنیم کدام‌ یک از این‌ها بهترین هستند. شایان‌ذکر مقایسه shazam و soundHound در مکانه‌های پرسروصدا و کاملا آرام انجام خواهیم داد.

ویژگی‌ها

در مقایسه shazam و soundHound متوجه شدیم که هردوی آن‌ها برای سیستم‌عامل اندروید موجود می‌باشند. با این تفاوت که اگر شما از نسخه رایگان shazam استفاده کنید در یک ماه تعداد محدودی آهنگ را می‌توانید جست‌وجو کنید؛ اما از طرف دیگر نسخه رایگان soundhound هیچ محدودیتی ندارد؛ و زمانی که شما برای شناسایی یک آهنگ از هردوی این نرم‌افزارها استفاده کنید خواهید دید که فهرستی از آهنگ‌های تطبیق داده‌شده را به شما نمایش خواهند داد که شامل اطلاعات آهنگ و نام خواننده همراه لینکی برای خرید و مشاهده در یوتیوب است.در مقایسه shazam و soundHound ازلحاظ طراحی می‌توان گفت که shazam از یک طراحی ساده و شفاف بهره می‌برد ولی soundHound بیشتر گرافیکی است. درمجموع می‌توان گفت طراحی این دو متفاوت اما قابلیت‌های شناسایی شبیه به هم دارند. درواقع می‌توان گفت که هردوی این نرم‌افزارها برای شناسایی موسیقی‌ها مؤثر واقع شدند اما برای نشان دادن نتایج حاصله راه‌های متفاوتی برگزیده‌اند.

جست‌وجوی پیشرفته

ازآنجای که طرز کار این دو نرم‌افزار شبیه یکدیگر است، برای مقایسه shazam و soundHound از یک ویژگی رایج در این نرم‌افزارها استفاده کردیم. به‌طور ساده می‌توان گفت که در مقایسه shazam و soundHound برای پیدا کردن یک آهنگ متوجه این موضوع شدیم که

  1. در shazam فقط کافی است که قسمت آبی را که در صفحه‌نمایش می‌بینید لمس (تپ زدن) کنید تا شروع به شناسایی آهنگ کند؛ اما اگر شما دست رسی به اینترنت نداشته باشید shazam آهنگ را ذخیره کرده و بعدازاینکه آنلاین شدید به‌طور خودکار اطلاعات آهنگ موردنظر را به شما خواهد داد.
  2. در soundHound هم مانند shazam به شما اجازه ذخیره آهنگ موردنظر را درزمانی که آفلاین هستید خواهد داد؛ و سپس در زمان آنلاین بودن اطلاعات این آهنگ را به شما خواهد داد.

پس تفاوت این دو نرم‌افزار محبوب در چیست؟ بله دقیقاً، ما به همان نتیجه‌ای رسیدم که به ذهن شما خطور کرده. هنگام مقایسه shazam و soundHound متوجه شدیم، تفاوت نهفته در این نرم‌افزارها زمانی آشکار می‌شود که شما دوباره آنلاین شوید. همان‌طور که گفتیم shazam به‌طور خودکار اطلاعات آهنگ ذخیره‌شده را به شما خواهد داد؛ اما soundHound نیاز دارد تا آهنگ ذخیره‌شده را به‌صورت دستی انتخاب کنید تا بتواند آن را شناسایی کند.

شناسایی آهنگ

مقایسه shazam و soundHound در شرایط که محیط کاملا آرام و ساکت باشد هردوی این نرم‌افزارها پیشنهادهایی به شما می‌دهند اما soundHound پیشنهادهای بیشتری ارائه می‌دهد که احتمالاً به خاطر بانک اطلاعاتی (دیتابیس) بیشتر soundHound می‌باشد؛ اما در شرایط پرسروصدا shazam کارایی بهتری دارد زیرا فیلترهای قوی‌تری نسبت به soundHound دارد.

استفاده آسان

بعد از مقایسه shazam و soundHound می‌توان گفت که استفاده از این جستجوگران موسیقی بسیار ساده و راحت می‌باشد. هر دو این نرم‌افزارها بعد از یافتن موسیقی موردنظر شمارا به فروشگاه اینترنتی آمازون متصل می‌کنند تا بتوانید آن آهنگ را بخرید؛ و همچنین soundHound شمارا به شبکه‌های چون Spotify، Rdio، YouTube متصل می‌کند.

نتیجه‌گیری

به‌طورکلی در نتایج به‌دست‌آمده از مقایسه shazam و soundHound می‌توان گفت که هردوی این نرم‌افزارهای جست‌وجو آهنگ نقاط قوت و ضعف خود رادارند اما ازجمله بهترین‌های این حرفه به‌حساب می‌آیند. اگر شما از من بپرسید که کدام‌یک را برای استفاده و یافتن موسیقی‌های که ذهنم را درگیر خودکرده‌اند انتخاب می‌کنم؟ این‌گونه پاسخ‌خواهم داد که به نظرم بهتر است خودتان این نرم‌افزارهای قدرتمند را مورداستفاده قرار دهید، سپس بسته به سلیقه خود در موسیقی یکی را که بیشتر به کار شما می‌آید انتخاب کنید.

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی