مقایسه مقاومت گلکسی نوت 10 پلاس با آیفون 11 پرو مکس در برابر سقوط از ارتفاع

Sayman Digital ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

اپل و سامسونگ، دو غول حوزه فناوری می باشند که رقابت آن ها در هر زمینه ای بسیار جذاب است. این دو کمپانی در زمینه ی گوشی هوشمند بیشترین رقابت را با یکدیگر دارند و معمولا مقایسه آخرین محصولات آن ها در تمام زمینه ها انجام می گیرد گوشی آیفون 11 پرو مکس و گلکسی نوت 10 پلاس جدیدترین محصولات این دو کمپانی می باشند که مشاهده مقاومت آن در برابر سقوط از ارتفاع بسیار جالب خواهد بود. از این رو برای مشاهده ویدئو ما را در ادامه همراهی نمایید.

ساختار بدنه هر دو گوشی از ترکیب دو ماده فلز و شیشه می باشد؛ با این حال نوع آن ها در هر گوشی متفاوت است. پشت و جلوی گلکسی نوت 10 پلاس، از جنس گوریلا گلس 6 می باشد و فریم دور گوشی هم از جنس آلومینیوم است.

در طرف دیگر، آیفون 11 پرو مکس حضور دارد که شرکت اپل در بدنه آن از شیشه های ساخت خود استفاده کرده است و ادعا می کند که محکم ترین شیشه ساخته شده در بین تمام اسمارتفون ها می باشد و فریم دور گوشی هم از جنس استیل می باشد که به نظر می رسد مقاومت آن بیشتر از آلومینیوم است.


این تست سقوط به طور کلی از 4 قسمت اصلی تشکیل شده است:

  1. مقایسه مقاومت پشت هر دو دستگاه
  2. مقایسه مقاومت فریم هر دو دستگاه
  3. مقایسه مقاومت شیشه ی محافظ نمایشگر
  4. در این مرحله نیز سقوط از ناحیه ی نمایشگر تا مرحله ی از کار افتادن ادامه می یابد.

همانطور که در ویدئو مشاهده کردید؛ در مرحله اول سقوط از ارتفاع یک متری، وضعیت شیشه پشتی آیفون 11 پرو مکس نسبت به نوت 10 پلاس آسیب بیشتری دیده است. همچنین در مرحله دوم که گوشه های گوشی ها هدف قرار گرفته است، به لطف استیل استفاده شده در آیفون، با آسیب کمتری مواجه هستیم اما در مقابل گلکسی نوت 10 پلاس که از فریم آلومینیومی در آن استفاده شده است، بیشتر دچار آسیب می گردد. در ادامه مرحله سوم، شکستگی نمایشگر در هردو گوشی را شاهد هستیم، با این تفاوت که میزان شکستگی Note 10 Plus نسبت به iPhone 11 Pro Max کمتر می باشد. در نهایت در مرحله آخر که تا مرز از کار افتادن گوشی ادامه پیدا می کند، گلکسی نوت 10 پلاس برنده می گردد. اما در مقابل آیفون 11 پرو مکس را داریم که در این مرحله، دوربین پشت قادر به ثبت عکس نمی باشد و در نهایت لمسی نمایشگر با مشکل مواجه می شود.

نظر شما در مورد مقاومت این دو گوشی پرطرفدار چیست؟

منبع: phonebuff

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

یک نظر در مورد مقایسه مقاومت گلکسی نوت ۱۰ پلاس با آیفون ۱۱ پرو مکس در برابر سقوط از ارتفاع

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

من به نظر خودم هردو گوشی خوب هستند iosچیز هایی رو داره گوشی های اندرویدی نداره و و گوشی های اندرویدی چیز هایی رو داره که iosنداره مثلا کیفیت دوربین اپل پرومکس از نوت 20 پلاس هم بهتره و گوشی های اندرویدی مقاومتشون از iosبهتره

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی