مقایسه قابلیت کنترل والدین در اندروید و iOS- بخش اول

سایمان دیجیتال ۸ بهمن ۱۳۹۴

کنترل والدین (Parental Control)

کنترل والدین Parental Control، قابلیتی جدید است که در بسیاری از سیستم عامل ها وجود دارد و والدین را قادر می سازد تا برای دستگاه های دیجیتال فرزندانشان محدودیت هایی اعمال کنند.

والدینی که به فرزندان خود تلفن همراه هدیه می کنند، نباید کنترل کلی آن دستگاه را نیز به فرزندانشان هدیه کنند. در این میان چنانچه شما تمایل دارید به کمک نرم افزارهای کنترل والدین (Parental Control) از نحوه کارکرد فرزندتان باخبر باشید، باید در انتخاب نوع تلفن همراه دقت بیشتری کنید. اینکه چه نوع دستگاهی برای فرزند خود بخرید یقینا تصمیم شماست. والدین می بایستی دستگاه های اندرویدی را بجای دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل iOS در اولویت قرار دهند، چرا ؟ برای دانستن دلیل، ادامه مطلب را از دست ندهید.

در واقع برای همگان واضح است که آیفون یک دستگاه فوق العاده است اما پس از تست کردن بیش از چندین برنامه ی کنترل والدین (Parental Control) بر روی هر دو سیستم عامل اندروید و iOS، ما دریافتیم که ویژگی های کنترل این برنامه ها برای والدین در سیستم عامل اندروید نسبت به سیستم عامل iOS حرف بسیار بیشتری برای گفتن دارد.

برای مثال نتیجه ی دو عدد از بهترین نرم افزار های کنترل والدین با نام های Norton و Qustodio را برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS در تصویر زیر به شما نشان می دهیم.

کنترل والدین در سیستم عامل iOS و اندروید

فرزند شما به چه کسی پیام می فرستد، آنها چه چیزی را باهم به اشتراک می گذارند، آنها چه فایل هایی را به هم ارسال می کنند، آیا آنها مورد کلاهبرداری های آنلاین قرار گرفته اند، چه مقدار زمانی را آنها صرف برنامه های موجود در تلفن همراه خود می کنند؟ دانستن پاسخ همه ی این سوالات در دستگاه مبتنی بر سیستم عامل iOS دشوار است مگر آن که شما ناگهان گوشی را از دست فرزند خود بگیرید و همه ی موارد را به شخصه یک به یک چک کنید. ناگفته نماند در صورتی که شما یک برنامه کنترل والدین را بر روی یک دستگاه اندرویدی نصب کنید، پاسخ سوالات فوق، براحتی در دسترس شما خواهد بود.

چگونه از این قابلیت در iOS استفاده کنیم ؟

در عین حال باید منصف بود و به این مورد هم اشاره کرد که شرکت اپل در سیستم عامل iOS 9، یک سری محدودیت هایی برای قابلیت کنترل والدین بکار برده است. برای این منظور می توانید از طریق مسیر زیر در آیفون خود، قابلیت های محدودیت را مشاهده کنید.

Setting>General>Restriction

در این تنظیمات شما می توانید دسترسی به مرورگر Safari، برنامه Facetime، فروشگاه آنلاین اپ استور، برنامه ی دوربین، قابلیت حذف و نصب برنامه را با یک کد 4 رقمی محدود کنید.

ادامه ی این مطلب را در بخش دوم از دست ندهید.

منبع: TomsGuide

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی