مراقب مرورگر سافاری خود باشید

سایمان دیجیتال ۸ بهمن ۱۳۹۴
سفری

افراد در حال به اشتراک گذاری لینک هایی هستند که این لینک ها طراحی شده اند تا موجب کرش شدن مرورگر سفری (Safari) آیفون و یا مک شما شوند. همچنین این لینک ها موجب می شوند تا آیفون شما خاموش و روشن (به اصطلاح ریبوت) شود.

چه کسی اینکار را انجام می دهد ؟

وب سایت CrashSafari.com طراحی شده است تا همان گونه که از نامش بر می آید موجب کرش برنامه پیشفرض مرورگر وب دستگاه های اپل به نام سفری شود. هنگامی که ما این مورد را تست کردیم، نه تنها با کرش مرورگر سفری مواجه شدیم بلکه موجب شد تا کامپیوتر نیز به کندی کار کرده و کاراییش متوقف شود تا نهایتا ما سعی در بستن برنامه ی سفری کردیم.

کرش سفری

تنها مرورگر سفری ؟

جالب اینجاست که حتی زمانی که این لینک را در مرورگر کروم باز کردیم، این مرورگر کارایی صحیح خود را از دست داد. بدتر از این مورد آن است که سایت مذکور موجب راه اندازی مجدد دستگاه آیفون شما خواهد شد که این امر نیز توسط بسیاری از کاربران در شبکه ی تویتتر و  همچنین سایت خبری theguardian تصدیق شده است.

راجبش فکر هم نکنید.

همانطور که اشاره شد، این سایت با ایجاد رشته ای بی پایان از کارکترها موجب کرش زودهنگام مرورگر دستگاه شما می شود. به این شکل که کد موجود نوشته شده در هسته وب سایت با تولید یک رشته رو به افزایش از کارکترها، موجب سخت تر کردن هر چه بیشتر اجرای وب سایت شده تا جایی که منجر به کاهش حافظه ی دستگاه شما شود و نتیجتا مختوم به راه اندازی مجدد دستگاه شما خواهد شد. چک کردن تاریخچه ی دامین این سایت بیانگر آن است که در ماه آپریل سال 2015 به ثبت رسیده است اما مشخص نیست که آیا از آن زمان فعال بوده یا خیر.

بهتر است قبل از کلیک کردن و یا ضربه زدن بر روی یک لینک، از بدون مشکل بودن آن اطمینان حاصل کنید، در غیر اینصورت متحمل کرش دستگاه خود خواهید شد.

منبع : TechRadar

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی