چطور صدای نوتیفیکیشن برنامه‌های مختلف را روی گوشی تغییر دهیم؟

احسان نیک‌پی ۲۶ مهر ۱۳۹۹
تغییر صدای نوتیفیکیشن ها

همه‌ی ما امروزه برنامه‌های زیادی به روی گوشی خود داریم که بخش قابل توجهی از آن‌ها مربوط به شبکه‌های اجتماعی هستند. از آنجایی که کاربرد شبکه‌های اجتماعی ارتباط بیشتر و بهتر میان افراد است شما به محض دریافت پیام در این برنامه‌ها نوتیفیکیشن دریافت می‌کنید و گوشی این موضوع را با تولید صدا یا ویبره به شما اطلاع می‌دهد. ولی نکته‌ای که وجود دارد این است که برخی از این نوتیف برنامه‌ها برای شما از اهمیت بالاتری برخوردار هستند و ممکن است بخواهید بهتر و راحت‌تر این نوتیف‌ها را از دیگر نوتیف‌ها تشخیص دهید.

در این مطلب به شما توضیح می‌دهیم که چگونه صدای نوتیف برخی از برنامه‌ها را تغییر دهید تا در صورت دریافت آن راحت‌تر بتوانید از این موضوع با خبر شوید. پس در ادامه با سایمان دیجیتال همراه شوید.

پیش از پرداختن به موضوع، شایان ذکر است که اسکرین شات‌های متن با گوشی شیائومی گرفته شده‌اند ولی تنظیمات دیگر برندها هم با اختلاف جزئی روندی مشابه دارند.

در ابتدای کار به بخش تنظیمات گوشی وارد شوید و به دنبال گزینه apps بگردید (می‌توانید از سرچ بالا استفاده کنید).

بعد از وارد شدن به قسمت apps به روی گزینه manage apps کلید کنید تا وارد فضای زیر شوید.

بخش مدیریت برنامه ها
بخش مدیریت برنامه ها

در این مکان شما به تمام برنامه‌های موجود به روی گوشی خود دسترسی خواهید داشت، سپس از گزینه سرچ بالا نام برنامه‌ای که قصد تغییر صدای نوتیف آن را دارید انتخاب کنید (می‌توانید در لیست برنامه‌ها به دنبال آن بگردید ولی این کار کمی زمان بیشتری می‌برد).

جستجوی نام برنامه در manage apps
جستجوی نام برنامه در manage apps

حالا به عنوان مثال برنامه instagram را سرچ کرده تا آیکون آن نمایش داده شود و سپس آن را انتخاب کنید.

جستجوی نام برنامه در manage apps
جستجوی نام برنامه در manage apps

پس از انتخاب برنامه instagram با فضایی شبیه به فضای زیر روبرو می‌شوید که باید گزینه notification را انتخاب کنید.

بخش notification برنامه
بخش notification برنامه

حال وارد فضای زیر می‌شوید که گزینه اول که به احتمال زیاد روشن بوده و به این معناست که شما نوتیف از این برنامه دریافت می‌کنید (اگر ترجیح می‌دهید برنامه‌ای برای شما نوتیف ارسال نکند می‌توانید گزینه اول را خاموش کنید).

تنظیمات نوتیفیکیشن اینستاگرام
تنظیمات نوتیفیکیشن اینستاگرام

گزینه دوم مربوط به این است که زمانی که نوتیف دریافت می‌کنید بالای آیکون برنامه علامت یا عددی نمایش داده بشود یا نه که می‌توانید بنا به نیاز آن را روشن یا خاموش کنید (مانند تصویر زیر).

نمایش تعداد نوتیف‌ها
نمایش تعداد نوتیف‌ها

گزینه سوم (floating notification) به شما امکان می‌دهد تا در صورت دریافت نوتیف آن را به صورت شناور و در بالای نمایشگر خود مشاهده کنید که با روشن کردن این گزینه امکان دیده شدن پیام‌ها بالاتر می‌رود.

نمایش نوتیفیکیشن شناور
نمایش نوتیفیکیشن شناور

گزینه چهارم نیز در صورت روشن بودن توتیف برنامه مذکور را به روی قفل صفحه، نمایش می‌دهد.

گزینه پنجم (allow sound) مهم‌ترین گزینه این بخش است که در صورت خاموش بودن گوشی شما در هنگام دریافت نوتیف از برنامه مورد نظر صدا تولید نمی‌کند و حتما پیشنهاد می‌کنیم اگر دریافت نوتیف برنامه‌ای برای شما با اهمیت است حتما از روشن بودن این گزینه اطمینان حاصل کنید.

گزینه ششم هم مربوط به ویبره هنگام دریافت نوتیف از برنامه مورد نظر و گزینه هفتم مربوط به چراغ نوتیفیکیشن گوشی می‌باشد.

حالا به مهم‌ترین قسمت یعنی تغییر صدای نوتیف برنامه می‌رسیم، همان طور که مشاهده می‌کنید برنامه instagram گزینه‌های زیر را نمایش می‌دهد (تمام گزینه‌ها در عکس نیست).

بخش های مختلف اینستاگرام
بخش های مختلف اینستاگرام

و زمانی که به روی مثلا instagram direct کلیک کنید وارد این صفحه می‌شوید که به شما امکان می‌دهد در قسمت sound صدای بخش دایرکت اینستاگرام خود را بنا به دلخواه تغییر دهید تا در صورت دریافت دایرکت خیلی راحت‌تر متوجه این موضوع شوید.

تغییر صدا
تغییر صدا

در گزینه importance هم شما قادر خواهید بود اهمیت دریافت این نوتیف را برای گوشی مشخص کنید که دارای ۴ حالت high، default، low، trivial است.

این عمل را می‌توانید برای تمام قسمت‌های اینستاگرام از جمله کامنت، لایک، درخواست‌ها، منشن‌ها، درخواست دایرکت، لایو و … انجام دهید تا در صورت دریافت نوتیف از هر قسمت صدای متفاوتی دریافت کنید.

حال مثالی دیگر با برنامه WhatsApp زده و مطلب را به پایان می‌بریم.

در صورتی که مراحل توضیح داده شده را طی کنید و به داخل تنظیمات نوتیفیکیشن WhatsApp وارد شوید صفحه زیر را مشاهده می‌کنید که می‌توانید در این صفحه برای چت‌های گروهی و چت‌های خصوصی نوتیف جداگانه تعیین کرده و بتوانید اولویت‌های خود را بهتر سازماندهی کنید.

تغییر صدای نوتیف در واتس آپ
تغییر صدای نوتیف در واتس آپ

در نهایت این عمل را می‌توانید برای تمام برنامه‌ها انجام داده و صدای نوتیف آن‌ها را شخصی سازی کنید. گذشته از آن برنامه‌هایی مانند تلگرام به شما این امکان را می‌دهند که حتی برای هر کانال به صورت جداگانه‌ی صدای نوتیف تنظیم کنید که ممکن است برای شما بسیار قابلیت کاربردی به حساب بیاید.

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی