شارژ کردن باتری آیفون در طول شب کار درستی است؟

Sayman Digital ۲۴ دی ۱۳۹۴
شارژ کردن باتری آیفون آیفون در طول شب

شارژ کردن باتری آیفون

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که موقع خوابیدن با کم بودن شارژ باتری آیفون خود مواجه شوید و مجبور شوید تا صب در شارژ بگذارید. آیا شارژ کردن باتری آیفون در طول شب برای باتری آیفون مضر است؟ در پاسخ به سوال بالا سال ها پیش، قبل از این که تکنولوژی باتری نسبت به الان از بهبود بسیار بالایی برخوردار باشد بله شارژ کردن باتری گوشی در طول شب از طول عمر باتری می کاست و در نهایت باتری گوشی شما خراب می شد. زیرا با وجود اینکه شارژ باتری فول شده بود، باتری بیش از حد ظرفیت خود شارژ می شد.

 

در حال حاضرکه تکنولوژی باتری ها بسیار بهبود پیدا کرده اند و ازنوع لیتیوم- یون می باشند(بیشتر در آیفون ها استفاه می شود) به طوری که قابلیت جلوگیری از شارژ دوباره را دارا هستند. ولی باتری های قدیمی از نوع نیکل- کادیوم و نیکل- هیبرید خاصیت شارژ کردن بیش از حد ظرفیت باتری را در خود دارند و هنوز هم از این نوع باتری ها در برخی ازدستگاه ها مانند باتری های قلیایی قابل شارژ و پاور بانک ها استفاده می شود.

 نگاه یک متخصص مکانیک به شارژ کردن باتری آیفون در طول شب

یک مهندس مکانیک متخصص می گوید: باتری های لیتیوم – یون به هیچ عنوان بیش از حد ظرفیت شارژ نمی شوند و به جای آن به صورت قطره ای شارژ می شوند. اما شارژ قطره ای چگونه است؟ زمانی که شارژ باتری به 100 درصد رسید، شارژر، ولتاژ ورودی به آیفون شما را بسیار آهسته شروع به کم کردن می کند.

اگر بخواهید به صورت جزئی تر بیان کنیم، در طول مدتی که آیفون شما شارژ و به 100 درصد می رسد درواقع این میزان شارژ در طول شب از 100 درصد به 99 درصد ویا 98 درصد کاهش ودوباره به 100 درصد افزایش می یابد. در واقع به این روش شارژ قطره ای می گویند.

جالب است بدانید که این روند شارژ باتری آیفون در طول شب، شاید در طولانی مدت باعث آسیب هایی به باتری شود ولی این آسیب ها چندان نگران کننده نمی باشند. به دلیل اینکه باتری ها از یک طول عمر در یک چرخه زمانی برخوردار می باشند و این چرخه زمانی طول عمر باتری مساوی است با دشارژ شدن باتری فول از 100 درصد به صفر درصد. بنابراین اگر از لحاظ تخصصی نگاه کنیم، شارژ قطره ای ( شارژ باتری آیفون در طول شب) آسیب هایی را به باتری وارد می کند ولی این به معنا نیست که به طور کلی باتری شما را تخریب کند.

درپایان می توان نتیجه گرفت که اگر تعداد دفعات شارژ کردن باتری آیفون در طی شب های متوالی زیاد شود، مطمئنا از طول عمر باتری شما کاسته خواهد شد. بنابراین حدالامکان در طی روز آیفون خود را شارژ کنید مگر در مواقع اضطراری.

منبع: drippler

 

 

 

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی