ساخت مودم برای Iphone توسط اینتل

Saymandigital ۲۸ مهر ۱۳۹۴

بنا به گزارش اینتل هزاران نفر و یا حتی بیشتر از آن بر روی تراشه مودم 7360 LTE  که برای آیفون بکار گرفته خواهد شد، مشغول کار هستند. این شرکت به دنبال فراهم آوردن مودم و ساخت سیستم جدید اپل روی یک تراشه است. منابع نزدیک به این موضوع، مطرح کرده‌اند که احتمالاً اینتل این مودم را برای تعدادی از سازندگان آیفون در سال 2016 فراهم سازد. به‌احتمال‌زیاد این دستگاه، آیفون 7 خواهد بود.

این منابع معتقدند که اپل احتمالاً از هر دو مودم LTE، ساخت اینتل و کوالکام برای آیفون جدید استفاده خواهد کرد. در حال حاضر اپل از تراشه 9x45LTE کوالکام استفاده می‌کند. اگرچه اپل هنوز به‌صورت رسمی از اینتل به‌عنوان تهیه‌کننده  مودم‌هایش صحبتی به میان نیاورده است، اما احتمالاً این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که اینتل به نقاط قابل‌توجهی در پروژه‌های خود برسد.

درحالی‌که این پروژه یک پیروزی قطعی و یک پایان خوب برای  اینتل است، اما اپل درنهایت خواستار یک SOC (به‌ معنای سیستم روی تراشه: یکپارچه کردن اجزای یک کامپیوتر یا دیگر سیستم‌های الکترونیکی شامل پردازشگرهای رایانه یا موبایل در یک مدار مجتمع) که شامل پردازنده AX (سیستم روی تراشه‌های اپل) و مودم  LTE هست که درخور برند اپل و مجوزی ارزشمند از سوی اینتل برای توسعه SOC باشد و هم اینکه درنهایت مدیریت سرعت و انرژی را در آیفون بهبود بخشد.

با توجه به اینکه اینتل در طراحی SOC درگذشته سرآمد نبوده اما اپل اخیراً این کار را در ادغام تراشه  قدرتمند A9 خود با گرافیک M9 در آیفون 6 اس به‌خوبی انجام داده است.

درنهایت اینتل می‌تواند از این فرصت استفاده کرده و در مقابل رقبای خود حرفی برای گفتن داشته باشد.

جهت اطلاعات بیشتر به سایت خبری venturebeat مراجعه فرمایید.

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی