سهم دانلود و درآمد زایی اپلیکیشن ها در گوگل پلی و اپ استور را بدانید

Sayman Digital ۳ بهمن ۱۳۹۴
آمار مربوط به سهم دانلود و درآمد زایی در گوگل پلی و اپ استور

آمار مربوط به سهم دانلود و درآمد زایی در گوگل پلی و اپ استور: بر اساس گزارش خبری App Annie گوگل پلی در سال 2015 به لطف صاحبان اولیه دستگاه های هوشمند ، شاهد رشد بزرگ در بازارهای نوظهور بوده است اما با این حال اپ استور اپل همچنان به تسلط درآمد تولید نسبت به او پیشتاز می باشد.

با برگشتن به سال 2014 ، باز هم متوجه شدیم که 60 درصد دانلودها به گوگل پلی اختصاص داشته و در این امرنسبت به اپل پیشرو بوده است. این رشد گوگل پلی از پا نیافتد به طوری که در سال 2015، خود را به 100 درصد رساند. این اختلاف عظیم می تواند آغازگر تغییرات عمده ای در بازاریابی موبایل باشد که شامل افزایش های محسوسی در سهم اندروید از تبلیغات موبایل می شود. لازم است بدانید افزایش سهم دانلود های گوگل پلی در سراسر جهان عمدتا از بازار های نوظهور نشات می گیرد. 5 تا از بزرگترین مشارکت کنندگان از جمله برزیل، هندوستان، اندونزی، ترکیه و مکزیک، که این پنج کشور باهم تقریبا بیش از نیمی از رشد سالانه گوگل پلی را تشکیل می دهند.

آمار مربوط به سهم دانلود و درآمد زایی در گوگل پلی و اپ استور

هردو این فروشگاه ها در زمینه درآمدزایی دستاوردهای قابل توجهی داشته اند اما اپل همچنان از گوگل پلی پیشرو می باشد. فروشگاه اپ استور شاهد رشد درآمدی بسیار بزرگ می باشد که توسط سه کشور چین، ایالات متحده و ژاپن تحت کنترل است و این سه کشور تقریبا در 90 درصد رشد سالانه اپ استور مشارکت دارند.

کشور چین رشد تاثیر گذار داخل درآمد زایی اپ استور را مشاهده کرده است. واقعیتی که اپل در سه ماهه چهارم درآمدهای خود از این موضوع پرده برداری کرده است. سهم گیم ها و اپلیکیشن ها نسبت به سال 2015 بیشتر نشده است به طوری که این نسبت گیم ها در گوگل پلی 90 درصد می باشد و در اپ استور به 75 درصد اختصاص دارد.

سایت رسمی App Annie بر این اعتقاد است که هنوز کمبود های زیادی را برای رشد اقتصاد اپلیکیشن ها وجود دارد. نفوذ دستگاه ها در بازارهای نو ظهور کم می باشد و درآمد زایی همین طور به رشد خود ادامه خواهد داد زیرا مخاطبان آن روز به روز بزرگتر می شوند و گزینه های مختلف کسب درآمد کشش بیشتری پیدا می کند.

در قسمت زیر نمودارهای مرتبط با آمار سهم دانلود و درآمد زایی در گوگل پلی و اپ استور را مشاهده می کنید:

 دانلود و درآمد زایی در گوگل پلی و اپ استور

بررسی سهم گوگل پلی و اپ استور در دانلود سالانه اپلیکیشن ها در جهان

 دانلود و درآمد زایی در گوگل پلی و اپ استور

بررسی سهم گوگل پلی و اپ استور در درآمدزایی سالانه اپلیکیشن ها در جهان

منبع: iclarified

 

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی