خودروی بدون راننده گوگل در حال یادگیری شرایط جوی

Saymandigital ۲۰ دی ۱۳۹۴
خودروی بدون راننده گوگل در حال یادگیری شرایط جوی

خودروی بدون راننده گوگل در حال یادگیری شرایط جوی

خودروی بدون راننده گوگل در حال یادگیری شرایط جوی مختلف است تا بتواند عملکرد خود را با انواع آن تطبیق دهد. شرکت گوگل راه کارهای خوب و قابل ستایشی برای مقاوم سازی ماشین های بدون راننده ی خود در مقابل شرایط آب و هوای بد دارد. طبق آخرین گزارش ماهانه این شرکت در مورد برنامه ی خودروهای بدون راننده ، برای تشخیص بهتر آب و هوای بد، برف پاک کن تعبیه شده به حسگر روی سقف کمک می کند.خودروی بدون راننده گوگل در حال یادگیری شرایط جوی

به گفته ی گوگل آخرین نسخه حسگر LIDAR (نور و رادار) قابلیت تشخیص باران از روی ابرهای بارش زا دارد. در حال حاضر نمونه ی اولیه ماشین های بدون راننده گوگل، مانند خودرو با رانندگان انسانی در جاده های مختلف تست شده و توانای تشخیص تفاوت های بین بارندگی کم و زیاد را دارد. همچنین این خودرو می تواند سرعت و تکنینک رانندگی خود را با توجه به شرایط مختلف درک شده از محیط اطراف توسط حسگرهایش تنظیم کند. برای مثال اگر شرایط آب و هوا طوفانی باشد خودرو بدون راننده گوگل کنار کشید و منتظر می شود تا شرایط بهبود یابد. شرکت گوگل برای درک بهتر کارایی این ماشین بدون راننده در شرایط چالش برانگیز محیط، شروع به جمع آوری اطلاعات در مورد انواع شرایط بارانی و برفی کرده تا خودرو های بدون راننده قادر باشند در تمام شرایط آب و هوای خوب و بد به رانندگی ادامه دهند.

google-lexus-rx450h

تا به امروز 53 خودروی خود مختار گوگل بدون دخالت انسانی در جاده ها 2.208.199 کیلومتر طی کرده اند. به گفته ی شرکت گوگل این خودروها بطور متوسط 16هزار تا 24هزار کیلومتر در خیابان های عمومی در طی یک هفته حرکت کرده اند.

طبق آخرین گزارش‌ های شرکت گوگل در دسامبر گذشته هیچ تصادفی از این خودروها دیده نشده است. اما در ماه های گذشته چندین نمونه تصادف کوچک در حد خوردن گلگیر خودروهای بدون راننده مشاهده شده است که به گفته ی شرکت گوگل عامل این تصادفات رانندگان انسانی بوده اند.

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی