تفاوت حالت‌‌های مختلف airplane، do not disturb و silent در آیفون

احسان نیک‌پی ۳۰ مهر ۱۳۹۹
حالت بی‌صدا آیفون

به همان اندازه که گوشی‌های هوشمند می‌توانند مفید باشند، قادر هستند وقت ما را تلف کرده و همچنین تمرکز ما را از کارهای اصلی و مهم برهم زنند. بهترین کار در این موارد قرار دادن گوشی روی یکی از سه حالت بالا است که هر کدام به نوعی به شما کمک می‌کنند تا روی کار خود متمرکز شوید و از کارهای اصلی خود بازنمانید.

در این مطلب قصد داریم تفاوت سه حالت سایلنت یا بی‌صدا، قابل استفاده در آیفون را توضیح دهیم تا شما بدانید هر یک در چه شرایطی کاربرد دارد و بتوانید بهترین استفاده را از آن‌ها بکنید.

حالت سایلنت (silent)

اولین حالت بی‌صدا و پایه‌ای‌ترین آن‌ها حالت silent است که به احتمال بسیار زیاد با آن آشنا هستید و با فعال کردن آن تمام نوتیفیکیشن‌های دریافتی بی‌صدا می‌شوند، ولی با دریافت هر نوتیف چراغ صفحه روشن شده و همچنین پنل نوتیف هم به روی صفحه قفل نمایش داده می‌شود.

همچنین حالت سایلنت به صورت پیش‌ فرض با حالت ویبره همراه است که برای خاموش کردن آن باید به بخش settings و sound مراجعه کنید و تیک گزینه Vibrate on Silent را خاموش کنید.

حالت دی ان دی (do not disturb)

حالت (do not disturb (DND هم به نوعی حالتی از سایلنت به حساب می‌آید، ولی تنظیمات بیشتری از حالت سایلنت ارائه می‌دهد. زمانی که DND را فعال کنید، تمام نوتیف‌های دریافتی به حالت بی‌صدا درمی‌آیند و نمایشگر گوشی هم حتی برای نوتیف‌های دریافتی روشن نمی‌شود و خبری هم از پنل نوتیفیکیشن‌ها در قفل صفحه نیست.

همچنین در حالت DND ویبره نیز به صورت پیش فرض خاموش بوده و به بیان ساده‌تر با روشن کردن این حالت هیچ نوتیف، تماس و یا هرچیز دیگری نمی‌تواند تمرکز شما را از کاری که می‌کنید برهم زند و در واقع گوشی هیچ مزاحمتی برای شما ایجاد نمی‌کند.

نکته‌ی مثبت دیگر حالت DND قابلیت‌های آن است که به شما امکان می‌دهد مثلا تماس‌های دریافتی از لیست favorite را با صدا نگه دارید و یا مثلا تنظیم کنید که اگر شخصی دوبار پشت سرهم زنگ زد، بار دوم گوشی زنگ بخورد. همچنین می‌توانید برای DND ساعت مشخص کنید تا در زمان خاصی روشن و خاموش شود.

برای دسترسی به این تنظیمات باید وارد settings شوید و به روی گزینه do not disturb کلیک کنید. در آخر برای روشن کردن این حالت می‌توانید از نوتیفیکیشن سنتر گوشی استفاده کرده و روی علامت ماه نمایش داده شده در تصویر کلیک کنید.

حالت پرواز (airplane)

حالت airplane (پرواز) به صورت پیش فرض برای زمانی کاربرد دارد که سوار هواپیما می‌شوید زیرا سیگنال‌های گوشی می‌تواند تأثیر منفی به روی ارتباطات هواپیما داشته باشد، ولی جدا از این کاربرد این حالت استفاده‌های دیگری هم دارد و به شما کمک می‌کند که در مواقع دلخواه با روشن کردن آن تمام ارتباطات گوشی را قطع کنید (زمانی که حالت airplane روشن می‌شود تمام اتصالات از جمله سیم‌ کارت، وای‌فای، بلوتوث، Gps و … خاموش می‌شوند، هرچند می‌توانید پس از آن از وای فای یا بلوتوث استفاده کنید).

به نوعی حالت پرواز زمانی کاربرد دارد که می‌خوهید به کل هیچ ارتباطی با فضای مجازی و دنیای بیرون نداشته باشید و به عنوان مثال از سفر خود در دل طبیعیت لذت ببرید. برای روشن کردن حالت airplane می‌توانید از کنترل سنتر گوشی آیکون هواپیما را انتخاب کنید.

جمع بندی

اگر در استفاده از گوشی می‌خواهید برای مدتی از صدای نوتیف‌ها، تماس‌ها و … به دور باشید، کافیست گوشی خود را در حالت سایلنت قرار بدهید، اگر می‌خواهید غیر از این موارد حتی نور نمایشگر هم در هنگام دریافت نوتیف روشن نشود و گوشی نتواند هیچ مزاحمتی برای شما ایجاد کند باید حالت DND را استفاده کنید و در آخر اگر می‌خواهید به طور کلی ارتباط خود را برای مدتی از جهان بیرون و فضای مجازی قطع کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از حالت airplane بهره ببرید.

شایان ذکر است که توضیحات داده شده در متن مخصوص گوشی‌های آیفون نبوده و شما می‌توانید به روی گوشی اندرویدی خود هم از این ویژگی‌ها استفاده کنید، هرچند ممکن است قابلیت‌ها و تنظیمات کمی متفاوت باشد.

منبع: Guidingtech

به اشتراک بذار:

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی