ترفندهای مرتب کردن برنامه ها در دستگاه اندرویدی

Sayman Digital ۲ اسفند ۱۳۹۴

چگونه می توان با مرتب کردن برنامه ها در دستگاه اندرویدی سیستم عامل خود را بهبود ببخشیم؟ برای اینکه همواره دستگاه هوشمند سریعی داشته باشیم، باید نکاتی را رعایت کنیم. از جمله این نکات حذف کردن برنامه های غیر مفید و یا کم کاربردها و همچنین چیدمان صحیح برنامه های نصب شده، بنابراین بهتر است با مرتب کردن برنامه ها، آن ها را سازماندهی کنیم. در این جا با ارائه چند راهکار به شما کمک می کنیم تا تجربه اندروید جدید و منظم را دوباره بدست آورید.

بعضی اوقات تمیز نگه داشتن دستگاه اندرویدی خیلی بیشتر از حذف کردن برنامه به منظور خالی کردن فضای حافظه دستگاه کاربرد دارد. مخفی کردن برخی از برنامه های غیر قابل استفاده، قرار دادن برخی از برنامه های پرکاربرد در زیر انگشت و تنظیم کردن برخی میانبرها، همه این کارها می تواند منجر به یک تجربه لذت بخش تر در استفاده از دستگاه اندرویدی گردد. در اینجا با برخی از ترفندها آشنا می شوید که به شما احساس تازگی در تجربه استفاده از اندروید و مرتب کردن برنامه ها را منتقل می کند.

ترفندهای مرتب کردن برنامه ها در دستگاه اندرویدی

مخفی کردن بیخود افزار (bloatware)

اولین مرحله از ترفندهای مرتب کردن برنامه ها مخفی کردن بیخود افزار (bloatware) می باشد. قبل از اینکه برنامه های خود را با توجه به سلبقه خود مرتب کنید، لازم است که زمان خود را برای مخفی کردن برخی برنامه هایی که استفاده نمی کنید و غیر قابل حذف کردن هستند، صرف نمایید. این نوع برنامه ها تحت عنوان بیخود افزار نامیده می شوند و برای مخفی کردن آن ها روند زیر را دنبال کنید:

Menu> Settings>General>Manager option

بعد از مراجعه به آخرین قسمت Manager option به شما اجازه می دهد که برنامه های نصب شده خود را مشاهد کنید. فقط توجه کنید که همه بیخود افزار ها را نمی توان غیرفعال کرد. برای هر برنامه ای که می خواهید آن را غیرفعال کنید(به این معنی که در پشت زمینه صفحه گوشی اجرا نخواهد شد و یا در دراور برنامه ها دیده نخواهد شد)، برنامه مورد نظر را انتخاب و بعد بروی آیکون خاموش ضرب بزنید تا غیرفعال گردد.

مرحله 1-ترفندهای مرتب کردن برنامه ها در اندروید

تغییر حالت نمایش دراور برنامه ها

یکی از روندهای مرتب کردن برنامه ها تغییر حالت نمایش دراور برنامه می باشد. زمانی که شما برنامه ها را اضافه و یا حذف می کنید، بویژه اگر این امر یک عمل مکرر برای شماست، کنترل کردن دراور برنامه می تواند کمی سخت تر شود. برای تغییر حالت نمایش برنامه ها بایستی روند زیر را دنبال کنید:

menu>View type

در منو نمایش داده شده، تنظیماتی که موردنظر شما است را انتخاب کنید.

مرحله 2-ترفندهای مرتب کردن برنامه ها در اندروید

ایجاد کردن پوشه (فولدر) برای برنامه ها

چنانچه شما فکر می کنید دراور برنامه های گوشی شما به سنگینی اجرا می شود یا با سنگینی باز می شود، به این دلیل است که شما برنامه های بسیاری را نصب کرده اید. این نیز می تواند همچون بی نظمی دراور برنامه باشد، درعوض شما می توانید از پوشه بندی برنامه ها استفاده کنید. دوست دارید اولین پوشه ی برنامه های خود را ایجاد کنید؟ برای این کار کافی است انگشت خود را بروی صفحه ی اصلی (هوم اسکرین) نگه داشته، پوشه مورد نظر خود را ایجاد کنید. سپس برای پوشه خود نام انتخاب کنید و در ادامه نگه داشتن انگشت بر روی برنامه، آن را به سمت پوشه جدید مورد نظر درگ کنید(بکشید). حتی شما قادر هستید با درگ کردن برنامه ها بر روی یکدیگر ، فولدر ایجاد کنید و این امر بستگی به نسخه اندروید شما دارد.

مرحله 3-ترفندهای مرتب کردن برنامه در اندروید

سایر ترفند های مرتب کردن برنامه ها در دستگاه اندرویدی را در سایر بخش ها ادامه خواهیم داد، برای ادامه بحث با ما همراه باشید.

منبع: Cnet

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی