چگونه بر روی برنامه نوت در iOS 9.3 رمز بگذاریم؟

Sayman Digital ۴ فروردین ۱۳۹۵
رمزگذاری بر روی برنامه نوت در iOS 9.3

همان طور که می دانید شرکت اپل آخرین نسخه از بروزرسانی سیستم عامل خود یعنی iOS 9.3 را در روز دوشنبه عرضه نمود. این شرکت برخی ویژگی ها از جمله رمزگذاری بر روی برنامه نوت (یادداشت) و حالت تغییر شب که خواب بهتری را برای کاربران فراهم می کند را اضافه نموده است. سایر ویژگی ها از جمله حساب چند کاربره در یک آی پد، بهبود بخشیدن CarPlay (کار پلی) و… می توان اشاره کرد.

اضافه کردن گزینه ای برای محافظت از برنامه نوت که ممکن است اصلاعات مهمی از جمله حساب های بانکی و یا اطلاعات پزشکی و یا حتی برنامه رزیم غذایی در آن وجود داشته باشد، می تواند ایده بسیار ناب باشد. به طوری که اپل این ایده را در iOS 9.3 عملی کرده است و اکنون شما می توانید از این قابلیت استفاده نمایید.

برای رمز گذاشتن بر روی برنامه نوت در iOS 9.3 گام های زیر را دنبال نمایید:

  • ابتدا بایستی نوت مورد نظر خود را که می خواهید بر روی آن رمز و یا اثر انگشت خودرا بگذارید، انتخاب کنید.
  • سپس بر روی گزینه به اشتراک گذاری که در گوشه راست سمت بالا است، ضربه بزنید.
  • در ادامه گزینه Lock Note از بین لیست انتخاب کنید.

مراحل رمزگذاری برنامه نوت در iOS9.3

اگر برای اولین بار این روند را انجام می دهید، شما مجبور خواهید شد که رمز و یک نشانگر رمز(حروفی که به شما کمک می کند در صورت فراموش کردن رمز آن را به یاد آورید) خود را وارد نمایید. البته باید  که به یک نکته در قسمت رمزگذاری توجه داشته باشید. به طوری که شما نمی توانید به نوت های رمزگذاری شده خود در سایر دستگاه های غیر از آی او اس 9.3 و سیستم عامل مک نسخه OS X 10.11.4 دسترسی داشته باشید. اگر می خواهید که نوت های خود را با اثر انگشت خود رمزگذاری کنید، کلید آن را روشن کنید.

البته لازم است بدانید که شما می توانید رمز نوت های خود را به صورت دلخواه خود عوض نمایید. برای این امر لازم است که روند زیر را دنبال کنید:

Setting>Notes> Password

با تنظیم کردن رمز برای نوت های خود، دفعه بعد که گزینه Lock Note را از منوی به اشتراک گذاری انتخاب می کنید، نوت مورد نظر شما در قسمت پشت پنجره رمز قرار خواهد گرفت. شما در بین لیست نوت های خود، نوت هایی را که با آیکون قفل در سمت راست عنوان آن ها می باشد را به طور کاملا مشخص مشاهده می کنید.

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی