اولین سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر توسط سیناپتیکس ساخته شد

سایــمان دیــجیتال ۲۱ آذر ۱۳۹۶
اولین سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر توسط سیناپتیکس ساخته شد

یکی از شرکت های پیشرو در زمینه حسگر های بیومتریک (سیناپتکس) به تازگی به دست آورد بزرگی در زمینه احراز هویت گوشی های هوشمند دست یافته است که عبارت است از سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر. این سنسور که Clear ID FS9500 نام دارد برای گوشی هایی با نمایشگر بدون حاشیه طراحی شده است و تولید کنندگان این نوع گوشی ها می‌توانند آن را با نمایشگر دستگاه یکپارچه نمایند.

سرعت و دقت حسگر Clear ID FS9500 همانند سنسور های معمولی کنونی است؛ با این تفاوت که این سنسور در زیر نمایشگر قرار می گیرد و می تواند در شرایط مختلف همچون انگشت خیس، اقدام به شناسایی اثر انگشت فرد نماید. یکی دیگر از قابلیت های این سنسور، ویژگی خاموش و روشن کردن است؛ پس این سنسور همانند سنسور های حال حاضر، در مواردی که مورد نیاز نیست جایی از فضای گوشی را اشغال نمی کند.

درست است که پیش از این نیز فناوری های مشابه این نمونه مشاهده شده بود، اما سیناپتیکس اولین شرکتی محسوب می شود که این نوع سنسور اثر انگشت را به تولید انبوه خواهد رساند و علاوه بر این، با پنج شرکت معتبر سازنده موبایل نیز قرار داد کاری بسته است. شرکت سیناپتیکس در مراسم رونمایی این حسگر، به افزایش علاقه به استفاده از نمایشگر های اولد و بدون حاشیه اشاره کرد که بی شباهت به سخنان سامسونگ در رابطه با گلکسی اس 8 و نوت 8 نیست.

سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر از سال 2018 وارد دنیای اسمارتفون ها خواهد شد که باتوجه به سخنان بالا، احتمال این که اولین گوشی مجهز به این نوع سنسور، گلکسی اس 9 سامسونگ باشد، بسیار زیاد است. در هر صورت موضوعی که در این رابطه بدیهی است، استفاده شدن از این تکنولوژی توسط یکی از 5 شرکت بزرگ تولید کننده اسمارتفون در آینده نزدیک است که مطمئنا گاربران زیادی را مجذوب خود خواهد کرد.

سنسور اثر انگشت

نظر شما در مورد سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر چیست؟

منبع : androidcentral

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

یک نظر در مورد اولین سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر توسط سیناپتیکس ساخته شد

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بسیار عالی و بینظیر خواهد بود.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی