چرا امنیت و حریم شخصی تلفن همراه مهم است ؟

سایمان دیجیتال ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
امنیت و حریم شخصی

امنیت و حریم شخصی ، چرا اهمیت بدهیم ؟

این روزاها دیگر جای تعجب ندارد که شرکت امریکایی اپل تا چه حد به امینت و حریم شخصی کاربران خود اهمیت می دهد. این ابر غول تکنولوژی، تا بحال برای چندمین بار به منظور حفظ امنیت و حریم شخصی کاربرانش ، از چندین جبهه وارد میادین نزاع قانونی شده است. این در حالی است که عموم توجه به نگرانی های شرکت اپل در حیطه ی امنیت و حریم شخصی ، متوجه نزاع های دادگاهی آن است. از طرفی دیگر کاربران بسیاری در مورد شفافیت نحوه و نوع پیگیری دستگاه های تلفن همراه (چه مبتنی بر iOS یا اندروید) در شبکه های اجتماعی عنوان نگرانی کرده اند و این موضوع در حال فراگیر شدن برای همه است، نقض امنیت و حریم شخصی کاربران برای همه بحث برانگیز خواهد بود. شرکت ها و یا موسساتی که از طریق مدیریت دستگاه موبایل(Mobile Device Management) شما را ردیابی و یا پیگیری می کنند، با چه اصولی اینکار را انجام می دهند؟

آیفون شما در حال ردیابی است. (نام شرکت) می تواند کلیه ی امور اینترنتی شما را کنترل کرده و دشتگاه شما را ردیابی کند.

امنیت و حریم شخصی

در صفحه ی قفل عنوان شده است: این آیفون توسط شرکت شما کنترل می شود.

شرکت اپل و همچنین سایر سناریوهای گسترش دهنده ی مدیریت دستگاه موبایل(MDM) به شرکت ها و سازمان ها اجازه می دهند که آیفون ها و یا آی پد هایی را که برای کارمندانشان صادر شده است را ردیابی و کنترل کنند. با آمدن iOS 9.3، که با نسخه ی بتای 5 شروع می شود، هر گونه ابهامی در خصوص امنیت و حریم شخصی در جلوی چشمان شما خواهد بود، به عبارت بهتر هرگونه نکته ی گیج کننده ای در مورد نحوه ی ردیابی و کنترل دستگاه شما، به نمایش در خواهد آمد. این گونه کنترل ها، در صفحه ی درباره ی دستگاه(About) موجود در برنامه ی تنظیمات(Setting) و همچنین در پایین صفحه ی قفل تلفن شما به نمایش در خواهد آمد.

در صورتی که شما فکر نمی کنید دستگاه مبتی بر iOS شما که توسط شرکت اداره می شود، تا حدودی محدود شده است، شما کاملا یک شخص ساده هستید. در حال حاضر نسخه های فعلی سیستم عامل های تلفن همراه به صورت برجسته مشخص نمی کنند که آیا این گونه کنترل ها در حال انجام است یا خیر و ما نیز هم مطمئن هستیم که افراد بسیاری کمی این موضوع را فراموش کرده اند. یک اخطار پر سر و صدا بر روی صفحه ی قفل تلفن همراه شما ، مبنی بر این که دستگاه شما در حال ردیابی است، می تواند کمک شایانی به همه ی ما کند. اپل یک قدم فراتر برداشته تا افراد را از نحوه ی کنترل امنیت و حریم شخصی دستگاهشان مطلع سازد.

چه زمانی این قابلیت در دسترس قرار خواهد گرفت؟

در حالی که سیستم عامل iOS 9.3 کماکان در دست آزمایش است، انتظار می رود اواخر این ماه، در دست کاربران قرار گیرد. کماکان مشخص نیست این بروزرسانی سیستم عامل همزمان با رویداد ماه مارس اپل و پرده پرداری این شرکت از آیفون جدید صورت گیرد یا خیر اما در هر حال، دیر یا زود، در دسترس همه ی ما قرار خواهد گرفت و با وجود قابلیت هایی همچون امنیت و حریم شخصی یقینا برای همه ی ما مفید تر خواهد بود.

منبع : App Advice

به اشتراک بذار:

مطالب مرتبط

تاکنون نظری ثبت نشده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات بیشتر نظرات کمتر
تلفن مشاوره ۰۴۱-۳۵۵۷۷۰۰۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت همیاران فناوری هوشمند می‌باشد. ©️۱۳۹۹
نتایج بیشتر
loading
done
منو اصلی